Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy esne ha a párod nem érdeklődne hogy mi újság milyen volt a munkahelyen v milyen napod volt?

Figyelt kérdés
Teljesen természetesnek kezeli hogy az az én munkám, dolgom és dolgozni kell de sosem kérdezte meg szó szerint mi történt aznap.
2020. jún. 23. 08:12
1 2
 1/14 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
24%
Ez nem párkapcsolat, hanem haverság dugással, max :D
2020. jún. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%
Rosszul esne, közönyössé válnék és én sem kérdezném meg.
2020. jún. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell erre komoly teóriát gyártani.

Mesélj neki magadtól, v. mondd meg neki, hogy néha jól esne, ha érdeklődne. Nem mindenkinek természetes, v. nem olyan fajta.

2020. jún. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
A kapcsolat elején nem esne jól, ha már házasok vagyunk 10 éve és nem kérdezi meg fullra nem érdekelne.
2020. jún. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%

Rosszul esne.


Mi 5 év után is megbeszéljük röviden, kinek milyen volt a napja. A fontosabb eseményeket kiemelve.

2020. jún. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Én el sem mondhatnám neki, hogy mi volt.
2020. jún. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

Ezt szépen ki lehet alakítani a kapcsolatban. Csak a munkád iránt nem érdeklődik, vagy semmi mással ami Veled kapcsolatos?Sosem kérdezi meg hogy telt a napod, fáradt vagy-e, mi történt Veled? Nem tudom mi a munkád, lehet,hogy azt gondolja nem szívesen beszélnél róla, esetleg nem akarod hazavinni a problémáidat.


Te kérdezed Őt egyébként a munkájáról?

Próbálj meg különböző verziókat: pl mesélj a munkádról, a napodról.Kérdezd ugyanerről.

Hátha visszakérdez Ő is.

Ha nem, akkor jegyezd meg Neki,hogy Te szívesen hallanál Róla és elvárnád ezt viszont is.

2020. jún. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

A kérdésedre válaszolva, mi két éve vagyunk együtt párommal és én nőként például eleinte nem kérdeztem meg sosem, hogy milyen volt a munkában a napja. Nem azért, mert csak dugópajtik voltunk, hanem mert szimplán olyan családban nevelkedtem, ahol iszonyatosan keveset érdeklődtünk a másik felől, evidens volt, hogy ha valami történik azt úgyis elmeséljük. Viszont párom az első pár hónap után ezt jelezte, hogy neki jól esne és lám, azóta minden áldott nap érdeklődök és szerencsére már nem ilyen "mert neki jól esik" alapon, hanem tényleg érdekel.

A kommunikáció nagyon fontos, ha csak ennyi a probléma, hogy nem érdeklődik a napodról, nyugodtan jelezd neki! :) Nem mindenhol olyan egyértelmű ám, emögé ne láss azonnal rossz dolgokat, hisz ez elég apróság.

22L

2020. jún. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy neked jólesne, ha néha megkérdezné, hogy mi történt. Esetleg kérdezz rá először te nála, hogy milyen napja volt, hátha veszi a lapot. Vagy csak kezdd el mesélni, hogy "képzeld, ma összehívták a dolgozókat, hogy a közeljövőben fontos bejelentésre számíthatunk stb.". Nem mindenkinek egyforma a szeretetnyelve, és nem mindenkinek természetes az, ami neked az. Lehet, hogy a párod családjában nem volt szokás ilyenekről beszélni, vagy a párod számára az a normális, hogy a munkahelyi dolgokat, gondokat nem viszi haza. Alapvetően pl. én is olyan típus vagyok, hogy még ha meg is kérdezi valaki, milyen volt a napod, mi történt, nagy valószínűséggel úgyis azt fogom mondani, hogy "semmi", ha akarok róla beszélni, akkor magamtól is fogok, de annak nincs sok értelme, hogy másokra ráterheljem azt, ha mondjuk volt egy hülye ügyfél, és az felbosszantott. Másrészt mivel magányos típus vagyok, így megszoktam, hogy nem is nagyon akadna olyan, aki tőlem ezt akár minden nap megkérdezné. Ha gondjaitok vannak, azt érdemes megbeszélni, mielőtt az összegyűlt sérelmek még nagyobb problémákat és veszekedéseket okoznak. Ez most még egy viszonylag apró dolog, amit aránylag könnyen lehet orvosolni, de ha elfojtod magadban, akkor egy idő után csak rakódik rá a többi sérelem, és úgy fogod érezni, hogy "ha egy apróságot sem lehet vele megbeszélni, akkor minek erőlködjek a komolyabb problémák kapcsán?", jön a megkeseredés, a gyűlölködés, a frusztráció, és a végén már magatok sem fogjátok tudni, honnan is indult ki ez az egész. Ne hagyd, hogy ez a dolog kettőtök közé álljon, és a párod sem gondolatolvasó, nem fogja tudni, hogy neked mi esik jól vagy rosszul, ha nem kommunikálsz vele. Fontos, hogy ne követelőzve, ne számonkérve beszélj vele, akkor sokkal nagyobb az esélye annak, hogy vita nélkül megússzátok a dolgot. Szerintem az is fontos, hogy ne bűntudatot kelts benne, hogy eddig "rosszul" csinált valamit, mert lehet, hogy ő nem is gondolt bele abba, hogy ez neked rosszul esik.
2020. jún. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én pl egyedül dolgozom vagy tesómmal és nincs munkatárs úgymond. Na meg szinte 0-24be együtt van ő is a családommal így mindent tud ami történne de ilyen munkahelyen nincs semmi mesélni való. Max az történik nap mint nap h nem tudja elmondani mit akar v nem tud körömlakkot választani
2020. jún. 23. 10:40
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!