Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Fél az elköteleződéstől mert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fél az elköteleződéstől mert mindig jobbra vár?

Figyelt kérdés

Párommal már 4 éve vagyunk együtt de ő képtelen az elköteleződésre. Nem volt komoly kapcsolata még rajtam kívül és azt mondja hogy nem tudja lenne-e jobb mert nem próbálta mással. Mit lehet tenni ilyenkor? Elengedni sem szeretne mert tudja hogy összeillünk és fél hogy megbánja utólag hogy elengedett. Véleményem szerint így soha nem lesz teljesen elégedett mert majd mindig a "jobbra" fog várni amikor elmulik az a bizonyos rozsaszin köd. Hasonló tapasztalatok valakinél?

L/26


2020. jún. 24. 10:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Na ez nagyon nagyon gáz! Legyen már egy kis önbecsülésed és hagyd ott a büdös francba!!!
2020. jún. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
31%

Saját vélemény:

talán el kéne engedni kicsit egy időre, hogy igenis nézze/tapasztalja meg, milyen külön... Aztán mérlegelve dönthet.


Őszintén: valószínűleg sose fogja ezt a kapcsolatot igazán értékelni, amíg ilyen kis hangok, kérdések lesznek a fejében. ÉS ez nem fog elmúlni csak úgy, évek múlva is elő jöhet majd.. 30-40 évesen is, hogy jó irányba megy-e az élete és úgy éli-e, ahogy a legjobb.


Ha valóban annyira szuper a kapcsolatotok, nyilván úgy is vissza fog jönni, meg akkor tanul belőle.. Én erre csak ezt a módot látom, ami mindkettőtöknek segíthet hosszú távon.


Ja és teljesen mindegy, hogy kinek milyen véleménye van a jövő alakulásáról ("mindig a "jobbra" fog várni amikor elmulik az a bizonyos rozsaszin köd."), bizonyos dolgokat nem lehet elméleti szinten megtanulni, hanem tapasztalat útján kell kitapasztalni, mi neki a jó. És ha benne hiányérzet van jelenleg, akkor hiányérzet van. Ha ez a hiányérzet hülyeség miatt van, akkor te nem fogod tudni neki bebizonyítani, hogy +de hát minden más kapcsolatnál ide jutnál egy idő után". Meg ez vagy így van, vagy nem... De ezt nem lehet vélemények alapján eldönteni, és elköteleződni könnyebben tudna, ha már tapasztalt volna mást is. És az a hiányérzet benne akkor is ott van, ha más hülyeségnek tartja, ha nem, ezt is tudomásul kell venni.

2020. jún. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

Nézd, ez kb annyit jelent, hogy kényelmes vagy neki, mert ott vagy, mosol/főzöl rá, van szex, de ahogy talál jobbat ki fog dobni, vagy csalni fog. A te döntésed, hogy beéred-e ennyivel, vagy keresel olyat aki megbecsül és szeret. Viszont ez a csávó sosem fog elvenni feleségül, és gyereket se fog akarni, csak a kifogások jönnek majd, hogy mit miért nem.

Sajnos én is saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy egy férfi sem képtelen az elköteleződésre, szimplán nem találta meg azt a nőt, aki tényleg mozgatja. Kemény dolog ez, de így van. Nem kell olyanra várni aki ilyet mond, mert ez változni sose fog, maximum te fogsz egyedül belegebedni és belerokkanni lelkileg, miközben ő köszöni szépen jól lesz az új nőjével. Az idő meg a te fejed felett is elmegy, fiatalabb már nem leszel/leszünk sajnos..

Szóval én azt tudom tanácsolni ne rá várj, mert neked is csak egy életed van.


26/L

2020. jún. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én viszont megmondtam hogyha ugy dönt hogy külön és inkább megpróbálja mással és mégis rájön hogy velem jobb volt akkor én nem fogadom vissza. Csak mert megkérdezte. De kerek perec megmondtam neki hogy nem leszek a játékszere akit csak ide oda dobálhat.
2020. jún. 24. 11:02
 5/17 anonim ***** válasza:
94%
Én férfi vagyok de ha valaki közölné velem egy komoly kapcsolatban hogy jól elvagyunk de amúgy lehet hogy van jobb és ezért egyszer lelép akkor azonnal megválnék tőle. Így egyszerűen nem lehet a másikra alapozni, ez nem egy teljes kapcsoalt hogy másokat stíröl hogy kivel lehetne jobb. Nem is értem hogy engedi ezt az önbecsülésed..gondolom az nincs.
2020. jún. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nagyon hiszek ebben a kapcsolatban és hogy nagyon sok minden jó vár/várna ránk és amig ez igy van nem tudom elengedni. :( illetve inkább probálom megjavitani mint eldobni a kapcsolatot.
2020. jún. 24. 11:06
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
6. Ez csak a te fejedben létezik.
2020. jún. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

Jáj..felsoroltad az összes gondolatot egy rossz kapcsolatban tartja az embereket bár sajnos ezek természetesek valahol..


"nagyon hiszek ebben a kapcsolatban" Ez jó, egészséges kötődés. Csak egy kapcsolat két emberről szól. Ha te hiszel benne a másik meg EGYÉRTELMŰEN NEM ott már részéről felbomlott a kötődés, bizalom, csak nem akarod észrevenni. Egyedül nem vállalhatsz felelősséget kettőtökért. Ez teljesen egyenlőtlen.


"nagyon sok minden jó vár/várna ránk" Minden ami a jövőben történne egy helyen létezik: A FEJEDBEN. Elképzelés az összes. A valóságot a pillanatban találod meg, és a valóság az, hogy nem tudja hogy veled akar-e lenni. Minden jövőbeli dolog ami rád vár szerintetek füstté válhat a következő héten ha talál valakit aki szerinte jobb. Érdemes tehát ezekre alapozni?


"inkább probálom megjavitani mint eldobni a kapcsolatot." Visszakanyarodunk az első ponthoz: egy kapcsolathoz KÉT ember kell. Te egyedül hiába ölöd az időt energiát a javításba ha a másik nem tesz semmit. Ráadásul ez NEM is kapcsolati probléma nálatok hanem a párod bizonytalansága. A másik embert meg nem tudod megváltoztatni, megjavítani.

2020. jún. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
De ő is úgy állt hozzá hogy próbáljuk megoldani tehát ő sem akarja csak úgy eldobni ezt a kapcsolatot mert legbelül valószínű érzi hogy értékes de mégis ott van a fejében hogy mi van ha van jobb is... nem tudom hogy mi lenne a jó elengedni vagy együtt túljutni a nehézségeken.
2020. jún. 24. 11:20
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Mint leírtad az ő fejében van ott a kétkedés tehát ez nem kapcsolati probléma hanem az övé. Ezt nem a te feladatod megoldani hanem neki. Ha ezen javítani akar menjen el egy pszichológushoz vagy párkapcsolati coach-hoz és derítse ki mik az értékei, mit akar egy kapcsolattól és hogy megéri-e neki borítani, vagy mivel csökkenthetné ezt az érzést és ha megvannak a saját válaszai, akkor tudsz neki segíteni megvalósítani őket. De először neki kell lépnie és vállalni a felelősséget. Ez hogy bizonytalankodik és ígérget nem megoldás mert csak rabolja az idődet amit soha senki nem fog visszaadni.


Egyébként tapasztalatból, én is ilyen voltam, volt egy jó kapcsolatom de nem voltam kész az elköteleződésre. Én is szenvedtem ezen egy darabig de aztán vállaltam a felelősséget és kiléptem belőle. Ijesztő volt, rossz volt de legalább a lánynak lett esélye találni valaki olyat akivel tényleg tervezhet. Pedig szeretett engem és évekig hitetgethettem volna ezzel hogy jó-jó majd megoldom..az olyan kényelmes lett volna. Egyébként meg azt látom sajnos hogy a legtöbb ilyennek úgyis szakítás a vége előbb-utóbb de addig a másik fél lelkesen öli bele az idő és energiát hogy "javítsa" a kapcsolatot

2020. jún. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!