Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenki megtalálta?

Figyelt kérdés

Olyan emberek válaszát várom, akik már házasok. A kérdés az, hogy pár év elteltével hogy érzitek? Minden téren bejött a választottatok? Érzelmileg, szexuálisan, mint ember, partner? A kérdésem lényege az, hogy nem csak "háááát jó", "elmegy", "aha", "hol így, hol úgy". A lényeg a tökéletes választáson van, ami kompromisszum mentes!


Ha valami nem olyan mint amit elképzeltetek, mi az?



2020. jún. 24. 22:54
A kérdező szavazást indított:
Igen, megtaláltam!
Kompromisszumokkal de működik.
Igazából már beletörődtem, így is lehet élni.
A váláson gondolkozom.
24 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagyunk házasok de 11 év után is úgy gondolom, hogy ő a tökéletes. A mai napig megvan a szerelem vissza-visszatérő rózsaszín köddel. Nem tudok olyan dolgot mondani ami kompromisszum lenne vele kapcsolatban.
2020. jún. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk már lapos minden, amolyan lakótársak vagyunk. A szex már nem működik, csak beszélgetünk, eszünk, alszunk stb. Éljük a közös életünket, de tűz az már semmi sincs benne. 8 év házasság.
2020. jún. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Első! Mit tud adni, ami még mindig ezt váltja ki belőled? Azt mondják, pótolhatatlan ember nincs. A kérdésem nem provokatív, hanem tényleg érdeklődő jellegű. Én azt tapasztalom hogy rengeteg csinos nő é jóképű férfi van, ráadásul ugyancsak rengeteg érdekes, értékes ember is egyben. Mit tud adni pont az az egy? Vagyis hosszú távon? Sok ember azt mondta nekem, hogy idővel unalmassá válik a másik, mint külsőleg, mint belsőleg. Lesznek viták, amik már örökre beégnek, eltávolodnak idővel egymástól. Aztán lassan a szex is kényszerré válik, vagy esetleg pont a másik fordul ki. Én arra kutatom a választ, hogy mi az az erő, ami összeköt két ember, de úgy hogy kölcsönösen oda legyenek egymásért? Intelligencia? Szexualitás? Azonos világkép? Sajnos a lehetőségek száma végtelen, és pont ezért lenne jó valami halvány megvilágosodás.
2020. jún. 24. 23:08
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
16 év után is úgy érzem, hogy jól választottam, még mindig fel-fellángol a szerelem, mindketten úgy érezzük, hogy a másikban megtaláltuk a "másik felünket". Mi tart össze? Nagyon sok minden, nehéz lenne felsorolni, vagy egyes öszetevőket kiragadni. Amiket a hozászólásod végén írtál, jó irány, azok mind megvannak.
2020. jún. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Ugyan nem vagyunk házasok, de a terhesség alatt mutatta ki, hogy valójában milyen ember. Nekem onnantól kb a házasságtól is elment a kedvem egy életre, és lassan már abban sem hiszek, hogy létezhet olyan, aki tényleg a nagy-nagy ő lenne.
2020. jún. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
20 éve vagyunk együtt, 18 éve házasodtunk össze. Ennyi idő alatt egyetlen egy dolgot tudok írni, ami zavar benne: iszonyatosan horkol. 😄 Ennél nagyobb probléma sosem volt kettőnk közt. Csodálatos apa, remek férj, kedves, gondoskodó, a szex még mindig isteni, imàdom a humorát és ha nem is konstans a csillámpónis szerelem, viszonylag gyakran fellángol. 😊
2020. jún. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Én arra kutatom a választ, hogy mi az az erő, ami összeköt két ember, de úgy hogy kölcsönösen oda legyenek egymásért? "

A kapcsolatba fektetett minden napos munka. Ennyire "egyszerű". Meg persze eleve nem szabad megalkudni, lentebb adni, belemenni úgy egy kapcsolatba hogy éppen csak megfelel a másik. Csak olyannal akiért odáig vagy. Sokan már itt elcseszik és utána csodálkoznak, hogy semmi kedvük energiát fektetni a kapcsolatba, úgy persze, hogy nem lesz jó hosszú távon. Ha a párom személyiségét objektíveb kívülről kéne megnézni akkor is imádom. Különleges, ha nem lenne ki kéne találni, baromi jó humora van stb.

De ha már megvan a megfelelő társ akkor annyi a titok, hogy minden egyes nap legyen valami amit tesztek egymásért, minden egyes nap legyen egy fél óra legalább amikor csak egymással foglalkoztok, beszélgettek. Minden nap legalább néhány kedves, szerelmes gesztus. Ugyan ilyen fontos az is, hogy sose hagyjátok abba a randizást, a kirándulást, a közös élmények gyűjtését. Kanapén punnyadással nem lehet egy kapcsolatot fenntartani. Öngerjesztő folyamat egyébként mert amíg megvannak az erős érzelmek addig természetesen jön, hogy energiát fektetsz a kapcsolatba, ha energiát fektetsz a kapcsolatba akkor megmaradnak az erős érzelmek.

Vannak nyilván bizonyos tulajdonságok meg személyiségjegyek is amik kellenek. Például meg kell tanulni normálisan kommunikálni kiabálás-ajtócsapkodás helyett. Ha nem veszekedtek hanem normálisan együtt megoldjátok a problémákat akkor nincs minek "belétek égnie", nem lesznek örökre sérelmeitek, nem cseszi el a kapcsolatot. Szerintem a mi kapcsolatunk egyik erőssége ez, talán 1-2 eset van évente amikor hangosabb szó van itthon mert túl fáradtak vagyunk asszertív kommunikációra de ezeket sem mondanám igazán veszekedésnek. Ugyan így ha van valami lelki sérülés, rossz szülőktől hozott minta, önbizalomhiány vagy bármi akkor azt muszáj kezelni akár szakember segítségével. Egészséges kapcsolat csak egészséges lélekkel.

Szóval önfejlesztés, megfelelő társ választása, kapcsolatba fektetett munka. Ezen a három lábon nagyjából megáll egy kapcsolat örök élet meg egy napig.

2020. jún. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk majdnem 20 évig bejött, úgy bíztam benne, mint magamban, szerintem a szex is jó volt, végigcsináltunk sok nehézséget, gyerekeket, életveszélyt, költözést, munkahely váltásokat, gyászt... Aztán anyagilag minden happy, gyerekekkel épp nyugi van, erre jött a kapuzárási pánik és egy se veled se nélküled lett belőle két évre, és közben teljesen elhülyült a történet és odalett a bizalom. És most sem értem, mit kellett volna másképp.
2020. jún. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!