Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan oldható meg egy ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan oldható meg egy ilyen probléma?

Figyelt kérdés

32 éves nő vagyok, a párom 35. Több, mint 10 éve együtt vagyunk. Az utóbbi időben, kb. fél év során, megromlott a kapcsolatunk. Eltavolodtunk egymástól, inkább mint két jó barát, olyanok lettünk. Nem szeretkeztünk, nem érintettuk meg úgy egymást, 2 hónap alatt egyszer volt, de az sem szex, csak úgy egymásra masztunk.

Aztán pár hete nagyon meg is bántott, és azóta én teljesen össze vagyok zavarodva. Bizalmatlan lettem, csalódtam benne nagyon, és nagyon szomorú vagyok, amiért hazudott. Nem nagy dologban, de nekem annyira rosszul esik, mert azt hittem, hogy köztünk nagyon erős kapcsolat van, hogy mi vagyunk ketten a világ ellen... Annyira mindig így tekintettem kettőnkre, erre most kiderül, h kb csak beképzeltem dolgokat. És most nem tudok úgy kozeledni hozzá, nem úgy nézek rá, mint eddig, viszont ő próbál közeledni. Amit most nem nagyon tudok fogadni. Én örülten szerelmes voltam/vagyok, imádtuk egymást mindig, nem akarjuk h egy kisebb probléma miatt tonkremenjen minden köztünk, de nekem most nem megy,nem tudom elengedni magam és mosolyogva, kézenfogva setalgatni. Hogyan tudnék újra visszatérni onmagamhoz, hogyan tudnék újra hinni és bízni kettonkben?

Sem ő, sem én nem akarunk szakítani. De akkor is meginogtam.


2020. jún. 28. 08:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel bántott meg?
2020. jún. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezen sok-sok kommunikáció még simán segíthet. Első körben azon, hogy te megint elkezdj bízni kettőtökben, beszéljétek át ezt a dolgot, ami miatt most csalódtál benne, próbáljatok javítani a pillanatnyi helyzeten, és utána meg miután ez már visszaállt minimum a korábbi szintre, vesézzétek ki, hogy mi történt fél évvel ezelőtt, ami miatt eltávolodtatok, és ezen próbáljatok meg javítani. Ez utóbbin már nem feltétlenül csak beszélgetésekkel, hanem sok közös programmal, intim együttlétekkel (nem feltétlenül szex, hanem mittudomén, közös fürdés, egy masszázs, csomó romantikus dolog, amit barátokkal sosem csinálnál). Szerintem ez még nem menthetetlen, csak mindkettőtöknek tudatosan kéne tennie azért, hogy ez működjön.
2020. jún. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írta: Mivel bántott meg? Nekem az lenne a véleményem, hogy menjetek el valahova egy hétvégére. Panzió, vagy nem tudom, hogy ne az otthoni környezetben legyetek. Hogy ketten kiruccanjatok. DE! Úgy menjetek el, hogy leültök normális emberek módjára, és ha kell, egy fél napot rááldoztok és őszinték lesztek egymáshoz:miért juttatok ide, mik a gondok, kit hol ért sérelem, hallgassa meg a másik felet is és egyáltalán akarjátok-e folytatni, megmenteni a dolgot. Ha igen, pontosan beszéljétek meg, hogy ki hogy szeretné és tegyetek meg mindent érte.
2020. jún. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Engem az érdekelne hogy mi változott az elmúlt fél évben? Mi romlott el és miért? Mit csimáltok azóta másképp mint előtte?

Ill mivel bántott meg?

Azt gondolom ha őszintén megbeszélitek ami bánt, megpróbáljátok megoldani akkor ez nem veszett el. Csak sok benne a munka de konkrétumok nélkül elég nehéz.

2020. jún. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne kapaszkodjál a 10 évbe és közös emlékekbe. Ne a múltban élj.
2020. jún. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vannak és lesznek is viták mindig egy kapcsolatban, nem esik jól, de tedd mérlegre az eddigi sok jót és azt a bántó dolgot, amit csak lehet, hogy dühből mondott. A szexnek meg nem kell kihűlnie, ha meg tud maradni a rendszeresség, de arra tudatosan figyelni kell.
2020. jún. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Le kell ülni beszélgetni és kitárgyalni, hogy mitől romlott meg a 10 éves kapcsolat fél évvel ezelőtt. Mi váltotta ki. És persze az sem mindegy, hogy mivel bántott meg. Ezen csak a kölcsönös kommunikáció segíthet és az idő. Ha elég sokszor átbeszélitek és pozitívan álltok egymáshoz, egy idő után visszatérhet a bizalom, de ez mindig kétesélyes. Attól függ, mekkorák az okozott tüskék.
2020. jún. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!