Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Minden rendben van köztünk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minden rendben van köztünk, de én nem szeretnék gyereket, ő meg igen. Van így jövője a kapcsolatnak?

Figyelt kérdés

Én soha nem voltam oda a kisgyerekekért, mindig is zavarónak/idegesítőnek tartottam őket. A legtöbben biztos másképp vannak vele, de én egy gyerekre csak gondként tudok tekinteni és egy olyan "dologra", ami csak visszafog az életben. Engem nem érdekel, hogy nem lesz ki gondozzon, ha megöregedek vagy ilyesmi. A másik pedig, hogy nagyon félek a terhességtől és a szüléstől, egyszerűen irtózok a gondolattól, hogy valami élő van bennem. Szóval eléggé ellene vagyok a dolognak. Persze néha aranyosnak tartom őket egy bizonyos kor felett, amikor már lehet velük normálisan beszélgetni/tanulni meg ilyesmik. De ha nem is lenne gondom a szüléssel, még egy okom van ellene. A mai világban szerintem szegény gyerek nem is tudná úgy élvezni az életet. Még a kortársaim között is nagyon kevés normális ember akad, a pár évvel fiatalabbak pedig egyszerűen katasztrófák. Hát még mi lesz akkor, amikor az én gyerekem nőne fel... Rossz lenne látni.


Na a barátom viszont mindenképpen szeretne gyereket, volt már szó erről és úgy voltam vele, hogy messze van az még, ki tudja, talán megváltozik a véleményem, hiszen még fiatal vagyok. Viszont kezdek azon aggódni, hogy mi van, ha mégse változik nálam ez a dolog. Egyre többen lesznek terhesek a környezetemben és egyszerűen rosszul vagyok tőle és csak sajnálni tudom őket (főleg hogy ilyen fiatalon bevállalták). 20 éves vagyok, egész eddig ugyanezen az állásponton voltam, nem hiszem, hogy egy 10 év múlva másképp lenne.


Viszont nagyon jól megvagyunk, szeretjük egymást, minden rendben van köztünk. De rosszul érzem magam emiatt az egész miatt. Rossz, hogy megfosztanám ettől. Nem tudom... van ennek így jövője? Hogyan tudnám vele megbeszélni?


2020. aug. 6. 15:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
Nincs jövője.
2020. aug. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nincs, ez az a dolog, amiben nincs kompromisszum, megnyomorodik az, aki feladja magát. Mondd el neki, hogy gondolkoztál ezen, és mik az érzéseid, hogy ő is tisztában legyen vele. Nem kell rögtön szakítani, de fontos, hogy ő is mérlegelje ezt. 20 évesen ez még bőven változhat, de nyilván lehet, hogy soha sem, nem érdemes áltatni.
2020. aug. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%
Bocsi de nem olvasom el a hosszú szöveget, ha egy ember akar gyereket a másik pedig semmiképp, akkor nincs miről beszélni, ebben nem lehet kompromisszumot kötni.
2020. aug. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%
Nincs. Ebben nem lehet komprimusszumot kötni. Nem lehet félig gyereket vállalni. Egyenesen meg kell neki mondanod, hogy nem akarsz, 99,9%-ig biztos vagy benne, hogy nem fogod magad meggondolni sem. Ennek fejében döntsön a folytatásról, de ne reménykedjen abban, hogy majd 5-10 év múlva meggondolod magad.
2020. aug. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
43%

20 évesen én is így gondoltam, sőt nagyjából ugyanezek a gondolataim voltak, akkoriban volt is egy kapcsolatom akinek az életben nem szültem volna.

Most van egy újabb kapcsolatom, el is telt pár év, és neki pl örömmel szulnek, és várom hogy terhes legyek.

Most 27vagyok, tehát nem is telt el olyan nagyon sok idő azóta 🙂

2020. aug. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%

Huha!

Tudod,hogy nem veheted el tőle ezt!!Nem foszthatod meg attól,hogy apa legyen.Téged meg nem lehet kényszeríteni,ha nem akarod.

Sajnálom,de szerintem ezt nem lehet sehogysem feloldani,és ismertem is ilyen párt.

Nem lesz boldog élete végéig,mert egy utód gondolatát nem lehet csak úgy eltörölni.Mindig elő fog jönni,és kínlódni fog melletted.


Ez nagyon kényes dolog.

2020. aug. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
69%
Ha 30 évesen éreznél ilyen erősen a gyerekvállalással kapcsolatban, akkor azt mondanám, hogy esélytelen, de 10 év alatt sokat változhatsz. Viszont őszintének kell lenned a barátoddal szemben és elmondanod neki az érzéseid, hiszen egyáltalán nem garantált, hogy meggondolod magad. Hadd döntse el ennek fényében, hogy vállalja-e.
2020. aug. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
61%

Ja 20 évesen én is így gondoltam. Még 25 évesen is,bár már akkor kezdett enyhülni bennem ez a dolog...Aztán hirteln husss nagyon is akarok gyereket,családot és már nem tartom nyűgnek,koloncnak sem félelmetesnek.

Általános az,hogy 20-25 éves nők így gondolkoznak,de 30-hoz közelítve általában átfordul a gondolkodásuk és már nagyon is akarnak gyereket.

2020. aug. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
74%

Egyetértek azokkal, akik szerint még akár változhat a hozzáállásod. Én 18-20 évesen teljesen elzárkóztam a gyerektémától, most 29 évesen pedig napokon belül szülök.


Persze az is lehet, hogy a te véleményed nem fog változni. Kényszerből ne vállalj gyereket, legyél őszinte a pároddal, de nem biztos hogy fel kell már most égetni mindent, ami egyébként működik.

2020. aug. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
69%
Én 20 évesen sem akartam és 35 évesen sem akarok. Viszont az ismerőseim 90%-a azok közül akik 20 évesen biztos voltak abban, hogy sosem lesz gyerekük, mostanra már anyukák vagy apukák. Én számítok kivételnek azzal, hogy nálam ez nem változott.
2020. aug. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!