Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fórumozás veszélyes?

Figyelt kérdés

Van egy gamer fórum, ahova a pasim jár. Nem néztem meg, mit írt, mert bízom benne és amúgy is nonszensz, hogy egy pocakos kockákkal teli oldalon bárki olyannal ismerkedne.

De sok időt tölt ezzel, tök bele tud feledkezni, kicsit emiatt aggódom, hogy idegenekkel társalgás fontosabb neki, mint a való élet időnként. Lehet ebből baj? Beszéltünk róla, de csak elmesélte, milyen téma van épp, megmutatta a blogját és kb ennyi. Nem érzi, hogy sok lenne. Szerintem kicsit néha menekül az itthoni dolgoktól. Pici gyerekünk van.


2020. aug. 7. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Megcsalás szempontjából nem veszélyes (az viszont rossz jel, hogy a te fejedben ez megfordult).


A másik szempontból, amit leírtál, sem az. A játék elterel, igen, de mindenkinek kell én-idő. Nála ebben a formában jelent meg, amíg mértékkel csinálja, nem lesz baj.

2020. aug. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem, pont hogy nem gondolom, hogy bármi kialakulna, csak azért írtam le, hogy világos legyen, nem ezen aggódom..csak fura, hogy kijár ebbe a közösségbe, ami neki sokat jelent, de mi nem vagyunk részei, egyre többet. Mindig az jut eszembe, hogy valamit én nem nyújtok neki, amit ott megtalál. Nekem nincs ilyen köröm, kevés barátom van, velük fizikailag találkozom elég ritkán. Tehát nem nagyon tudhatom, miért jó egy fórum. Szeretném érteni, de nem akarom kilesni, nem akarok alkalmatlankodni...ha érted mire gondolok. Bízunk egymásban.
2020. aug. 7. 21:56
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
2 Ha ilyen vagy egy kapcsolatba az nagyon nagy probléma.
2020. aug. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem addig, amíg nem más nőkkel beszélget, nincs baj. A férfiaknak kell az "én idő" (persze nekünk is kéne, de ezt a luxust igen ritkán engedhetem meg magamnak, amióta két gyerekünk van). Úgy gondolom, nem célravezető piszkálni, vagy szóvá tenni, esetleg mondd neki időnként, hogy hiányzik neked, nektek. Tudom ajánlani Constanza Miriano két könyvét (Menj hozzá és élj érte! Vedd feleségül és halj meg érte!) Sok mindent másképp látok a házasságról és a férj szerepéről a családban az olvasottak után.
2020. aug. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Van hobbid?

A párom airsoftozik és érdeklődő vagyok a hobbija iránt, de azért nem érdekel annyira a dolog, hogy én magam is foglalkozzak vele. Ő a létező összes ezzel kapcsolatos csoportba szokott írni, tanácsot adni, segíteni a kezdőknek. Biztos jó érzés lehet, hogy régóta foglalkozik valamivel és tovább tudja adni az ismereteit a kezdőknek.

Nekem pl nincs ilyen hobbim, mindig mást csinálok, így nem érzem annyira át, de megértem miért csinálja.

2020. aug. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Tizenhármas ***** válasza:
100%

Azért azt halkan megjegyezném, hogy az ilyen fórumokon igenis vannak nők is, én is fent vagyok ilyen helyeken nő létemre, és nem én vagyok az egyetlen a csapatban.

Viszont ha úgy érzed bízhatsz benne, akkor csak azt kell elfogadnod, hogy ez neki egy hobbi. Persze kellenek határok, ha naponta játszik/beszélget egy órát és emelett ti is tudtok programokat csinálni akkor teljesen rendben van.

Ha viszont folyton a gépet/mobilját ellenőrizgeti, non-stop írogat és nem lehet egy szép nyári napon vele kimozdulni mert játszik, akkor az probléma.

Ha úgy érzed, hogy kicsit túl sok, akkor finoman jelezd neki és beszéljetek erről. Én szintén képes vagyok abba a hibába esni, hogy túlságosan beleélem magam az online világba és megfeledkezem a valóságról, ilyenkor néha jó ha van valaki aki "visszaránt" és határt szabok a játéknak/chatelésnek. Nem feltétlenül kell időkorlátra gondolni a határok alatt, de pl hogy mikor legyen rátok ideje stb. Nálunk például a páromnak fontos, hogy figyeljek rá amikor hazaér, beszéljünk róla milyen napja volt stb... aztán estefelé ő is a sajét hobbijával foglalkozik, így nem zavarja, ha én online vagyok... biztos vagyok benne, hogy hasonlót dologban ti is meg tudtok egyezni és akkor mindenki boldog.

2020. aug. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Biztosan kell az "énidő", de a gyereknek meg kell az apja.

Az asszonynak még az embere.

Szomorú, ha fordítva nem így van.

Én is voltam így, csak nem game, hanem pia, de nem család.

Nagyon nehéz volt kijönni belőle, pedig senki nem gondolta, hogy túltolom.

2020. aug. 8. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%

Ostobaságnak tartom ezt a divatba jött "énidő" szajkózást.

Mindenkinek kell némi kikapcsolódás, de nem mindegy, hogy milyen

minőségű. Sportol, kirándul, olvas, stb.

Az a gyerek nevelésében is alapvetően fontos, hogy milyen

példát lát maga előtt.

Egyetértek azokkal, akik azt mondják, hogy nem a gyerekre,

hanem marhaságokra fordítja az idejét.


Én például most megyek mesét mondani az unokámnak.

:)

2020. aug. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 derék, de ez is szülői feladat
2020. aug. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!