Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan támogassam úgy a barátnőmet (barátként), hogy egyáltalán nem értek egyet a döntéseivel és a viselkedésével?

Figyelt kérdés

Én is lány vagyok, és jó barátnők vagyunk. Nagyon szeretem őt, és tényleg igyekszem mindig mellette állni, de ez az utóbbi időben sajnos nagyon nehézzé vált.


Olyan párkapcsolati dolgai vannak, amikre nehéz mit reagálnom.

Pl. mondta, hogy szeretné megkérdezni a pasiját, hogy melyik napot tartsák majd az évfordulójuk napjának, amivel semmi gond nem lenne, de az elmúlt hónapokban a barátnőm közben egyszer összejött az exével pár hétre, és párhuzamosan ment a dolog. Aztán az exével másodjára is szakított, mert hogy nem illenek össze. Utána amikor a barátjával volt 1-2 hét szünet, közben megint lefeküdt az exével, majd vissza akarta könyörögni magát megint, hogy kezdjék újra harmadszor is, de a srác lekoptatta. Majd a barátja előkerült, ő csak nagyon megvolt sértődve, és ott folytatják, ahol abbamaradt... Szerencsétlen srácok persze nem tudnak egymásról, és egy darabig egy helyen is dolgoztak ráadásul mindhárman.


Nekem fáj látni, hogy a barátnőm ennyire kapcsolatfüggő, és belepusztul, ha egyedül marad, és hogy semennyire nem tudja, mit és kit akar, de a pasikat is sajnálom, ráadásul az ilyen viselkedéssel abszolút nem tudok azonosulni.


Persze emiatt nem akarok összeveszni vele, de akinek van esetleg tapasztalata ilyen emberekkel, ti hogyan kezelnétek ezeket a sztorikat?


24N


2020. szept. 29. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Legyél Vele őszinte és mondd el Neki a negatív véleményedet is. Hangsúlyzd,hogy tudja azt,hogy mellette állsz,segítesz Neki,de úgy gondolod,hogy ez ahogy most cselekszik nem vezet jóra. Hidd el,nem fog megsértődni. Ha mégis,majd lehiggad és rájön,hogy igazad van. Viszont ne kamuzz és ne bólogass olyanra amit rossz döntésnek látsz. Nem erről szól a barátság.
2020. szept. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi a legjobb barátnőmmel rendszeresen szoktuk megmondani egymásnak a véleményünket, akkor is, ha az ellentétes a másikéval. Ez rengeteg mindenben segített már nekünk, legyen szó párkapcsolatról, karrierről, magánéletről. Ilyenkor nincs sértődés, mert a stílus, amiben megmondjuk a dolgokat az nem támadó, hanem támogató. Például vegyük a te szitudat, két módon mondhatod meg a véleményed:

támadó : marcsi, befejezhetnéd amit csinálsz, mindkét srácot összetöröd és sehova nem vezet ez a viselkedés, nem akarnál felnőni?

támogató : marcsi, tudod, hogy mennyire fontos vagy nekem és úgy gondolom ezáltal az is fontos, hogy megmondjuk egymásnak a véleményünket, akár jó akár rossz. Szerintem hosszútávon nem fog jó kisülni ebből a kettős életből, próbáld végig gondolni, hogy melyik sráccal szeretnél lenni, ha kell, írj egy pro-kontra listát, küldd el nekem nyugodtan, segítek is ha szeretnéd. Nem szeretném, hogy sérülj, vagy hogy két szék közé ess.


Amit a barátnőd csinál az részemről teljesen elítélendő, ettől függetlenül nem utálnám meg őt, hanem próbálnám észhez téríteni. Voltak anno olyan barátnőim, akik mindig csak jópofiztak a szemembe, bármi rosszat csináltam mellettem álltak és "megértettek", a hátam mögött meg szidtak mint a bokrot. Legyél te az őszinte barátnő!


22L

2020. szept. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Néha próbáltam finoman megmondani a véleményemet, de olyankor megsértődött kics, mert úgy érezte, hogy lenézem őt, és hogy nem állok mellette,szóval nem egyszerű. :/


De próbálkozok majd még, köszönöm!!

2020. szept. 29. 17:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez mennyiben zavaró neked? Keresi a megfelelő embert, az hogy kapcsolatfüggő probléma, de szerintem ettől még lehet boldog. Az ember fiatalkorában alakul. Én pl kicsit idősebben sem kritizálom egyetlen barátom szerelmi életét sem. Leszoktam róla és így remekül elvagyunk, senki nem azért van, hogy véleményt netán ítéletet mondjon. A barátság lényege a támogatás.
2020. szept. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!