Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan zavar ez a dolog, vagy másoknak teljesen normális más pároknál?

Figyelt kérdés
Azok a párok, akik közös életet élnek az egyikük otthonában hogyan vélekednek a közös tulajdonról? Nemsokára szeretnék saját ingatlant venni, saját pénzemen, ahova a párom szeretne majd odaköltözni. Ezzel nincs is baj, viszont amióta napirendben van a téma egyre többször úgy beszél a lakásról, hogy közös lesz. Ez nekem azért furcsa, mert a kapcsolatunk nincs még abban a szakaszban, hogy bármiféle közös tárgyi tulajdonunk legyen, a lakás 100 százalékban az én tulajdonom lesz jogilag, ő csak odaköltözik. Neki tervei vannak a lakással, biztos bele akar majd szólni, hogy legyen ez meg az. Kicsit furcsán érzem magam emiatt, ő nagyon örül, hogy végre KÖZÖS lakásunk lesz, de hát az nem közös, hanem az enyém. Nem azt mondom, hogy ki akar használni, de neki ez nagyon előnyös lesz és van egy olyan gyanúm, hogy nem csak az irántam érzett szeretete miatt ennyire lelkes, hanem van benne egy kis haszonszerzési vágy is.
2020. nov. 1. 18:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Tisztázd vele, hol van a határ, mibe szólhat bele mibe nem szeretnéd.
2020. nov. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
Szakíts vele, és keress olyan csajt, akinek szintén lesz lakása. Nálunk nekem volt házam, és a férjem költözött hozzám. Nekem természetes volt, hogy onnantól az a közös otthonunk, együtt csinosítottuk, tervezgettünk vele. Soha eszembe se jutott neki azt felhozni, hogy ez az én házam. Természetesen ha szakítottunk volna, akkor ő megy el, de ezt ő is így gondolta. 5 évig éltünk abban a házban, majd eladtuk, és vettünk közöset. Neked viszont jobb lesz egyedül, ha az zavar, hogy a párodnak előnyös lesz ez.
2020. nov. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Más dolog a tulajdonjog és más mondjuk a fal színe.

Én saját lakásban laktam amikor megismertem a (most már) férjemet. A lakás 100%-ban az én nevemen volt és maradt is. Viszont onnantól, hogy ott lakott az ő otthona lett. Nyilván nem csak rihákat hozott, hanem dísztárgyakat is. Ha valami nagyon nem tetszett neki, azt lecseréltük (nyilván ésszerű keretek között)

2020. nov. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mindketten férfiak vagyunk, bár ez a kérdés szempontjából nem számít. Nálatok hogy osztottátok el a házra fordított költségeket? Mivel csak az egyikőtökét.
2020. nov. 1. 18:53
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk összeköltözéstől kezdve közös kassza volt. Igaz a lakásra nem kellett pluszban költeni, felújítani, csak rezsit fizetni. Azt meg a közös kasszából.

3-as voltam

2020. nov. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%

Én 3 millát tettem a házunkba, párom 12-t. Én magamtól momdtam a szerződést. Együtt vettünk fel hitelt, de ha szétmegxünk, akkor 3 millió nekem visza és 3 hónapom lesz a lányommal költözni. A hitel meg onnantól az ő baja.

Ha lesz közös gyerek akkor is és már a gyerek felügyelet is megvan beszélve, egy hét ott és egy hét nálam.

Én értem, hogy az övé java részt, de ha ezt éreztétné velem, akkor nem lennék már vele. Közös otthon és kész.

N

2020. nov. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
#2: miből gondolod, hogy a párja a nő?
2020. nov. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"de ha szétmegxünk, akkor 3 millió nekem visza"


Ez így nem jó. Évekig ingyen fizeted más hitelét?

2020. nov. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A lakas a tied lesz de a parod meg benne el. Ahogy egy alberlo is kerheti h mas szinre legyen festve a fal vagy hogy a sajat butorai is benne lehessenek az nem baj ha a parod komfortosan es otthon erzi magat. Ha ennyire zavar es attol felsz h ki akar turni, hasonloan egy alberlohoz ne hagyd h belefizessen pl a felujitasi koltsegekbe. De ha akar egy hutot venni a lakasba az neked is csak konnyebbseg.
2020. nov. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
8? Nem mindegy, hogy a hitelt fizetem vagy albira többet? Vagy nem is értem ezt.... 😒
2020. nov. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!