Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan mondjam meg a páromnak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam meg a páromnak, hogy hiányzik a szex?

Figyelt kérdés

A párom elveszítette az édesanyját, és azóta egyáltalán nem volt köztünk semmilyen szexuális közeledés.

Igyekszem mellette állni, türelmesnek lenni és támogatni és tudom, hogy ez hatalmas veszteség valakinek az életében, de lassan 4 hónapja történt, és én tényleg végtelen türelemmel voltam felé, viszont mostmár nagyon hiányzik a közelsége.

Mit tudnék tenni, hogyan hozhatnám ezt fel anélkül, hogy megbántanám?


2020. nov. 9. 20:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%

Mondanám, hogy utazzatok el, környezetváltozás. De ez most nem megy a vesztegzár miatt.

Legyél hozzá minél gyengédebb.

Azért 4 hónap már sok.

2020. nov. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
nem sok a 4 hónap van akinek évekig tart a gyász
2020. nov. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%

Dehogy sok a négy hónap... ilyen esetben, pont hogy kevés!

Az anyja.. valljuk be legtöbb normális és normálisan neveltetett embernek nem véletlen az első számú személy az életében.

Teljesen érthető hogy a legutolsó gondolata a szex...

Kérdező, ha felhozod rosszabb lesz a helyzet, (benne..) meg kellene várnod amíg jobban érzi magát akkor kezdeményez.És ez biztos, főleg ha ismer.. és tudja hogy te részedről se egyszerű.

Legalább meg lesz a kellő jutalmad ha ennyire frusztrál ez a helyzet.

2020. nov. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Te vagy a férfi... ahha
2020. nov. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Én átéltem hasonlót csak a másik oldalról. Mikor elveszítettem édesapámat már össze voltunk költözve az akkori párommal, telefonon tudtam meg. Azonnal összepakoltam és hazamentem anyához, megmondtam exemnek, hogy kicsit most adjon teret és majd keresni fogom. Napokig se enni, se inni nem tudtam, alvásról nem is beszélve. Körülbelül 4-5 nap után írtam neki, hogy visszamennék a lakásba.

2-3 hétig kedves volt velem. Nem igazán értette meg ugyan, hogy miért fáj ez nekem ennyire, ő még sosem veszített el senkit.

A halála napjától számolva körülbelül a 2. hónapnál kezdett el néha közeledni. Képtelen voltam rá, az egész testem olyan kimerült volt néha az ájulás kerülgetett. Megkértem, hogy adjon még időt... Jöttek a sóhajtások, jöttek az apró odaszúrások "mennyit még?" meg hasonlók.

Életem legrosszabb időszaka volt. A pontot az i-re az tette fel, amikor egyszer össze is vesztünk, konkrétan éjszaka azt álmodtam, hogy apával beszélgetek és elmondhatom még neki amiket szerettem volna, felkeltem és rájöttem hogy elkéstem ezzel, elkezdtem sírni ő meg rám szólt, hogy abbahagyhatnám, mert korán kelünk.

Másnap összepakoltam és hazaköltöztem, az útjaink szétváltak.

Életem legjobb döntése volt.

2020. nov. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

Előző vagyok, bocsi, a végéről lehagytam a kérdésedre a válaszom. Tehát hidd el, pokoli amikor tudod, hogy a párod felé is bizonyítanod kell, mindegy mennyire tört darabokra a lelked. Kérlek próbálj vele még egy kicsit türelmesnek lenni, hidd el, neked 4 hónap sok időnek tűnhet de egy ilyen közeli családtag elvesztése időigényesebb ennél.

Ha szeretnél intimitást, ha szeretnéd közel érezni őt, akkor öleld át sokszor, adj puszit a fejére, simogasd a karját. Idővel nyitni fog feléd, főleg, ha azt érzi, hogy egy türelmes, támogató párja van. Ez annyira erősíteni tudja a kapcsolatotokat, el sem hinnéd.

Kitartást

22L

2020. nov. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem azért négy hónap sok szex nélkül. Pedig nő vagyok. A szex nem a gyász végét jelenti, de egyfajta terápia is lehet. Persze, évekig is tarthat maga a gyász, sőt szülő halála esetében valószínűleg tart is. De évekig szex nélkül élni senki nem szeret akinek korábban rendszeresen igénye volt rá. Akkor az már nem párkapcsolat.

Nyilván erőltetni nem lehet semmit. De a másik fél igényeit sem kéne lesöpörni az asztalról. Más eset, de ha szülés után pár héttel a nő nem szeretné még a szexet, akkor itt már olyan válaszok szoktak születni, hogy válj el, az ő hibája mert átment ősanyába, keress szeretőt.

Szerintem ahol a szex hónapokig simán elfelejtődik, ott alapból sem lehetett rendben. Kommunikálni kell, beszélni mindenkinek a saját érzéseiről.

2020. nov. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem csak a szex marad ki, hanem mindennemű intimitás... rideg lett, elhúzódik, nem igazán beszél. Nem tudok neki segíteni, ha nem engedi... már próbáltam neki pszichológust intézni, de amikor elmondtam, teljesen kiakadt, hogy nincs semmi baja. (Én vagyok a nő egyébként.)

Alapból minden jól működött, mert mindent megosztottunk egymással. Most meg nem tudom, mihez kezdjek. Nem azt várom el, hogy ne gyászoljon, hanem hogy ne lökjön el magától teljesen

2020. nov. 11. 09:10
 9/15 A kérdező kommentje:
És nem akarok érzéketlen p*csának tűnni, de pláne most, hogy csak egymásnak vagyunk a sok korlátozás miatt, igenis fontos, hogy legalább egymásnak ténylegesen legyünk ott. Úgy érzem, mintha egy kamaszt nevelnék, és nem a párom lenne. Tisztában vagyok vele, hogy türelmesnek kell lennem, de annyira belefáradtam, mert ebben megint hol vagyok én? Az előző kapcsolataim másról sem szóltak, minthogy tűrtem. Mostanra már nem bírom ezt ebben a formában, de magára hagyni sem szeretném..
2020. nov. 11. 09:15
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt így szó szerint mondd el neki, ahogy ide leírtad. Teljesen érthetőek az érzéseid.
2020. nov. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!