Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek, ha úgy éreznétek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek, ha úgy éreznétek, hogy a párotok kihasznál?

Figyelt kérdés

Egyre inkább úgy érzem, hogy barátnőm a "haverjának" tekint és sok dologban kihasznál.


Elvárja, hogy mindent tegyek félre, ha neki valami dolga van, akkor segítsek benne. Ugyanez fordítva nincs meg, az én ügyeim nem olyan fontosak, mint az övé.

Furikáztat. Megkér, hogy vigyem el a munkahelyére, vásárolni stb + egyfolytában ugráltat, dirigál.


Sokszor besegítek a házimunkába, mosogatok, porszívózok, felmosok, takarítok stb és szerintem úgy lenne a korrekt, hogy felváltva csináljuk, ehelyett 3 napig mondja, hogy este el kellene mosogatnom.. (célozgatva arra, hogy jó lenne ha felajánlanám, hogy megcsinálom) aztán 3 nap után megkérdezi, hogy el tudnék mosogatni, mert ő nagyon fáradt.


Felajánlja a segítségemet másoknak a nevemben, anélkül, hogy velem megbeszélné


Azt leszögezném, hogy nyilván azt természetesnek tartom, hogy egy kapcsolatban segítjük, támogatjuk egymást, de úgy érzem, hogy én nem kapok belőle vissza semmit.


Folyton elvárásokat támaszt velem szemben és egyre inkább eltűnik az intimitás kettőnk közül, nem fejezi ki, hogy szeret, sokszor mellőz, egész nap a telefont nyomkodja, meg hívogatja az ismerőseit, én meg csak akkor kellek, ha segíteni kell neki valamiben.


Már többször mondtam neki, hogy több figyelemre lenne szükségem és hogy fordítva is jól esne egy kis törődés, segítség. Ez egy folyamat volt, és nehéz volt felismerni, hogy ez már nem normális, ahogy velem viselkedik, most jutottam el odáig, hogy komolyan elgondolkozzak a szakításon.


Ti voltatok hasonló szituációban? Sikerült rendezni? Hogyan sikerült túllendülni ezeket? Mi tekinthető még "normálisnak" az önzetlen segítségnyújtáson belül?



2020. dec. 18. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez már az abszolút kihasználás kategória nőként mondom!


Beszélgess el vele, bár szerintem nagyon hozzászokott.


Kell az egyensúly, ő is adjon bele ugyanannyit!

2020. dec. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem viszont ez az a pont, ahol még mocskolódás nélkül, kulturáltan tudjátok lezárni a kapcsolatot.

A barátnőd lehet, hogy egy vagy két dolgon tartósan tud változtatni, de az egész személyiségén nem tud. Anélkül pedig neked ugyanígy rossz lesz, mert a gondok többsége megmarad. Csak nyírjátok egymást egyre többet.

Nem illetek össze. Teljesen más típusú emberrel lesztek boldogok.

2020. dec. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez nme kéne, én szakítanék
2020. dec. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Mit tennék?


Biztos, hogy nem a GYKn nyafognék. Ez eddig kb 100%.


Másrészt határokat húznék, felnőtt ember létemre a sarkamra állnék.

Mi az, hogy másnak beígért valamit a nevedben? Mondtad neki, hogy "tök jó, nem érsz rá"? Vagy itt morogsz, de neki papucs vagy ellentmondani.

2020. dec. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Igen, voltam hasonló helyzetben annyi különbséggel, hogy nálunk fordított helyzet volt, tehát én vagyok a nő és ő volt a "férfi". Dolgozni sem dolgozott, én tartottam el. Sajnos túl sokáig tűrtem a baromságait. Aztán egy nap kiderült, hogy azért ritkultak meg az együttlétek, mert máshova járt szexért. Már bánom, hogy 5 évig kitartottam mellette.
2020. dec. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gyerekeim korosztályában látom, egyre gyakoribb ez a probléma a lányoknál. Sokat otthon úgy nevelnek, hogy apuka kis hercegnője. Aztán ha olyan fiú fog ki egy ilyen lányt akinek hosszabb ideje nem volt barátnője, az meg mindent elnéz neki. /Azért az pozitív a barátnődben, hogy nem ellenőrizget folyamatosan./ Beszéld meg vele vagy szakítsál.
2020. dec. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!