Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Most hazaküldjem a szüleihez,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most hazaküldjem a szüleihez, vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés

Eléggé ki vagyok borulva.


Valószínűleg egy ideig ez az utolsó közös karácsony/szilveszterünk Magyarországon a párommal (feltehetőleg a nagyszüleimmel az utolsó), mert kiköltözünk külföldre és a vízum miatt elég körülményes lesz hazajönni az első néhány évben.


Nálunk az újév első napja, mindig nagy családi ünnep, és ki volt találva a rendszer, hogy az én családommal kezdjük a karácsonyozást, aztán átmegyünk az ő családjához, közben náluk mindenkinél letelik (feltehetőleg tünetmentesen a 2 hét), aztán covid teszttel nálunk töltjük az újév első napját.


A szilveszteri bulit másodikán tartjuk, barátokkal csak onnantól találkozunk.


Ma én a vizsgámra készültem és a férjem elvitte az ajándékokat a nagymamájának - aki nem akart a szüleivel együtt karácsonyozni, nehogy megfertőzzék - illetve az egyik barátjának. Úgy beszéltük meg, hogy maszkban teszi mindezt és nem megy be a lakásba, de elfelejtette és bement. Mint utóbb kiderült beugrott a szüleihez is, de ők legalább nem nagyon találkoztak senkivel (kivéve, ha mégis és csak a párom nem tud róla).


A haverjával van gond, ugyanis az elmúlt két hétben több, házibulin részt vett és elég lazán kezeli a távolságtartást. Nagyon rosszul esik az egész helyzet, és itt ülünk, hogy mit csináljunk, ne menjek a nagyszüleimmel találkozni elsején, vagy a párom költözzön át a barátjához másodikáig.


Szerintetek?


2020. dec. 29. 21:02
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Mármint nem az a gond, hogy elfelejtette és bement, hanem elfelejtette, levette a maszkot, evett-ivott a barátjánál, közben beszélgettek stb.
2020. dec. 29. 21:04
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Egy hosszú távú, együtt kiköltözős kapcsolatnál azért nem utolsó szempont, ha egyforma a világlátásotok.


Nálatok a jelek szerint ez hiányzik. Erre tuti lehet építeni.

2020. dec. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
52%
2: igen, az a 40 éves rokonom aki meg 3 hétig lebegett élet halál között csak megjátszotta magát, mert milyen trendi a kórházban lenni.
2020. dec. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
40%

Nem lesz semmi baja a nagyszülőknek. Ha nagyon félsz, akkor menj oda maszkba.


Édesanyám elkapta a vírust, 50+ éves. Kiheverte 5 nap alatt. Egy házban él a 86 éves nagymamámmal, mivel ő viseli gondját. A mama el sem kapta tőle a koronát. Mondjuk anyám meg is tett amit tudott, de akkor is. Nem olyan könnyű ám megfertőződni sem.

2020. dec. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

A nagyszüleim 98 és 96 évesek, cukorbetegek, de amúgy szellemileg épek és le tudnak sétálni 5-8 km-t. Ne idegesítsetek már.


A férjem meg... Nem is értem, hogy mi ütött belé. Szerintem ő sem érti, egyszerűen mindenki annyira félvállról veszi az egészet, hogy úgy érzi én parázom csak túl és nem veszélyes.

2020. dec. 29. 21:26
 6/24 anonim ***** válasza:
32%
4: akkor ot egy influenza el is viszi. ez a korona egy vicc, vagy(!) a felszint kapargatjak, es alig tudnak rola valamit, mert eleg fura hogy az egyik kohog 2-t, a masik meg belehal. de egyebkent nepritkitasnak nemrossz
2020. dec. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
76%
Ez azért nem olyan egyszerű kérdés. Nem lehet tudni, kinél alakul ki súlyos betegség és kinél akár tünetmentes. Nem függ attül, hogy valkai idős vagy fiatal, mert sportolóknál is alakult ki kétoldali tüdőgyulladás, másoknál meg semmi tünet. A probléma, hogy egy idős embernél, főleg, olyan időseknél, amiket írsz, egy súlyos betegség már simán halálos lehet. Egy sportoló túlélhet egy kétoldali türőgyulladást, még, ha nem is könnyen, de gondolj bele, mit okozna a nagyszüleidnél, ha véletlen ilyen hatása lenne rájuk a vírus. Persze lehet kb. tünetmentesen átesnek rajta, akkor nincs gond, de ezt nem lehet tudni. Szerintem most jobb az óvatosság, hogy ne ez legyen az utolsó karácsonyuk, szilveszterük.
2020. dec. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
75%

Teljesen mindegy, hogy a covid kamu, vagy valós.


A lényeg, hogy a kérdező tart az idős nagyszülők megfertőződésétől (függetlenül attól, hogy racionális vagy sem a félelme), a párja meg magasról tesz az egészre (szintén függetlenü a racionalitástól).


Ez pedig szerintem igen komoly probléma, az meg végképp, hogy velünk ülsz le ezt megbeszélni, és nem vele. Ezt egymással kellene rendeznetek, és mihamarább, mert ilyen szinten egy párkapcsolatban hosszú távon nem lehet elbeszélni egymás mellett.

2020. dec. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
63%
#6, a korona azért nem ugyanaz, mint az influenza. Más tünetek, más lefolyás. Hiába gondolják sokan, nem ugyanaz a betegség. A covid az egész szervezetet támadja, és valóban nem lehet tudni egyelőre, mitől függ, kinél alakul ki súlyos tünet. Valószínűleg genetika. A másik, hogy miközben, aki influenzás, elég hamar kiderül, és nem lappang napokig, tehát kisebb eséllyel adod tovább, miközben a korona esetében ez akár 12 nap is lehet és közben vígan fertőzöl.
2020. dec. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Értem, hogy vannak másik lehetőségek is, engem az érdekelne, hogy a fenti kettőből melyiket válasszam, mert a családom nem fogja amúgy engedni, hogy találkozzak a nagyszülőkkel.


Szóval most őt küldjem el három napra (ma külön alszik, aztán holnap reggel döntünk), vagy a nagyszülőkkel ne találkozzak inkább? Ti melyiket választanátok és miért?


Én hajlok rá, hogy hazaküldöm (a szüleihez), ő is érzi, hogy ez butaság volt, úgyhogy felajánlotta, hogy megy. Viszont holnaptól vagyok szabin és együtt terveztük tölteni ezt a két napot, helyette üldögélhetek egyedül itthon. Kissé úgy érzem, hogy megszívatott, mert vagy nem találkozok a családommal vagy egyedül gubbasztok otthon két napig.

2020. dec. 29. 22:23
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!