Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van értelme ilyen esetben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme ilyen esetben a szakításnak vagy úgysem lesz jobb?

Figyelt kérdés

Az első párommal vagyok együtt immár több, mint öt éve. Nem igazán illünk össze, de elég jól elélünk egymással. Úgy látom, ő még mindig szerelmes belém, de én már csak szeretet érzek. És persze tudom, hogy minden kapcsolatban így lesz, viszont egyáltalán nem vagyok abban biztos, hogy vele szeretném leélni az életem. Nem rossz srác, de akaratlanul is sokszor mond olyat, amivel a lelkembe gázol, hiába kérem, hogy ne mondjon ilyeneket. Vagy pl minden házimunka az én dolgom, amivel semmi baj nincs, hisz tanulok, ráérek mellette, de később, ha dolgozni fogok, nem fog ez semmit változni. Ahogy azt is tudom, hogy ha esetleg lenne gyerekünk, biztosan nem kelne fel hozzá éjjel vagy nem pelenkázná. Nem járunk sehova, és ha lenne gyerek, akkor az örök házimunka és munka mellett nem lenne lehetőségem elmenni sehova a barátnőimmel, szinte biztos, hogy nem szívesen vállalná, hogy vigyázzon a babára, hiszen az az anya dolga...

Valahogy úgy érzem, hogy itt vagyok 23 évesen, és nem azt kaptam amit vártam. Nincs másik srác a képben, de ismerek olyanokat, akik tényleg tisztelettel beszélnek a nőkről, és hajlandóak helyekre menni, nem csak otthon ülni.


Volt már valaki hasonló helyzetben? Érdemes ilyenkor szakítani vagy mindegy, hogy kivel vagyok, mindenkiben lesz valami rossz, és akkor már inkább maradjak a biztosban?


Kétségbe vagyok esve. Csak azt tudom, hogy nekem ez nem annyira jó, és nem tudom lehet e jobb. Főleg mert tudom, hogy mások mit nem adnának egy ilyen fiúért.



2021. jan. 14. 14:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
23 éves vagy. Még nagyon fiatal. Ha nem vagy elégedett, akkor mégis mire vársz?
2021. jan. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Most őszintén: te 23 évesen azt hiszed, hogy nem létezik jobb egy lagymatag kapcsolatnál, amiben csak sínylődsz?

Ne legyél már ennyire kapcsolatfüggő!

2021. jan. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

"És persze tudom, hogy minden kapcsolatban így lesz"

Rosszul tudod.

2021. jan. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
23 évesen hülyeség ilyenben ragadni.
2021. jan. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nezd, fiatal vagy, de mar tervezel hosszu tavra is. Helyes. A kapcsolatodban megismerted a masikat. A hosszutavu terveitek nem egyeznek, van amiben nem lehet kompromisszumot kotni. A prioritasok is megvaltoznak idovel. 18 evesen eleg volt boven, hogy egyforma az erdeklodesi korotok, megertitek egymast, viszont az ido elorehaladtaval egyre sulyosabb prioritast jelent a gyerekkerdes, peldaul. Ilyenkor az addig kozos utak szetvalnak es a ket fel megy masfele. Az ezutan kovetkezo kapcsolatba pedig mar csak olyan emberrel mesz bele, aki szinten szeretne gyereket. Igy mukodik az elet, viszonylag ritka az, hogy valaki egesz eleteben ugyanazzal az emberrel marad, nekem sem sikerult, neked sem sikerult, masoknak sem. Ja es lehet akarmilyen "jo" ferfi, amiert masok kapkodnanak, ez nem igy megy. Arukapcsolas van. Az ossze jo es rossz tulajdonsagaval egyutt dontenek mellette, vagy ellene. Az, hogy nem akar gyereket, az a nok jelentos reszenel ki fogja verni a biztositekot, akarmennyire is jo. Az idejet senki nem akarja huzni, a gyerekszulest pedig viszonylag kevesen adjak fel egy tuti ferfiert.
2021. jan. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

53 évesen még megérteném, ha beletörődnél az egészbe, de 23 évesen??

Ennél egyedül is sokkal jobb, megszűnik egy csomó stresszforrás és a felszabaduló energiát tudod abba fektetni, hogy több tartalommal megtöltsd az életed. Minél tovább vársz, annál jobban belesüppedsz ebbe a szarba, ne engedd ezt meg magadnak. Ha változást akarsz, neked kell változtatnod, hajrá!

2021. jan. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

És ez 5 év együttélés után jutott eszedbe?

Esetleg beszéld meg vele, mit tenne egyikőtök, mit a másik, hogy együtt maradjatok. Aligha egyeztek meg, de nincs kizárva.

2021. jan. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme benne maradni egy rossz kapcsolatba.
2021. jan. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy már beszéltünk erről. Látom rajta, hogy nagyon nem akar szakítani. Ebben-abban próbált változtatni, de még mindig nem érzem úgy, hogy ez elég lenne. Nem tudom mit kellene csinálnunk, hogy együtt jó legyen.
2021. jan. 14. 17:49
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, nem tudod megvaltoztatni, mas emberek vagytok, nem passzoltok ossze.
2021. jan. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!