Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan torhetnek ki ebbol a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan torhetnek ki ebbol a szerepbol?

Figyelt kérdés

A huszas eveim elejen jarok, eddig 2 komoly kapcsolatom volt. Tegnapi beszelgetesunk soran a parom azt mondta ram hogy olyan “felesegnek valo” vagyok.. mindig is pontos es szorgalmas voltam, kedves es tapintatos, maximalista, o is ezekkel a jelzokkel illetett. De megis nagyon sziven utott, foleg hogy az exem is hasonloan velekedett. Tudom hogy ezt nem sertesnek szantak, sot tulajdonkeppen az egyik celom az eletben hogy jo feleseg, anya lehessek, de megsem szeretnem hogy ez a kep alakuljon ki rolam. Nagy ambicioim vannak a munka kapcsan, gazdasagi palyara szeretnek lepni, raadasul vezeto szerepbe. Attol tartok a szemelyisegem azonban meg fog ebben akadalyozni, ha nem torok ki ebbol a szerebol mielobb.

Hogyan tudnam “megeroszakolni” a szemelyisegem, hogy egy hatarozott, celtudatos no kepet keltsem, ne pedig egy jo csaladanyaet?


2021. jan. 25. 11:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de miért gondolod, hogy egy anya vagy feleség nem céltudatos és határozott? Jó esetben egy férfi olyan feleséget szeretne, akivel vállvetve haladnak előre az életben, aki segíti és erőt ad neki, ha ő bizonytalan. Nem egy tutyimutyi virágszálat, aki diszpárnát rendezget bárgyú vigyorral.
2021. jan. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Lehet hogy felreerthetoen fogalmaztam, nem vagyok “tutyimutyi”, sem pedig olyan akinek nincs velemenye, megalazkodik. A “csaladanya” mint kepet inkabb a “vezeto” keppel szerettem volna osszehasonlitaskent hasznalni.
2021. jan. 25. 11:54
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem látom ebben a logikát. Egy családanya miert ne lehetne vezető?


Maximum nem 25 évesen szülöd az első gyereked, hanem 30-31-32. Nem nagy dolog. Én nem látok ebben ellentmondast.

2021. jan. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#2:

Nagycsaládos anya vagyok. Hidd el, hogy vezető szerep!

Még kisiskolás volt a fiam, mikor viccesen azt mondta, hogy én legyek a kalózhajó kapitánya, mert én vagyok anya, és az ugyanaz. Hát ja.

Tudni kell irányítani, összetartani, vagy épp összehangolni a kis csapatod, figyelembe venni az erősségeket és gyengeségeket, és akkor is tekintélyt parancsolónak lenni, ha nem ordítasz. Sőt, van az a tipikus higgadt anya-hang, amit ügyintézés közben is előveszek, és akkor az van, amit én mondok.

Arról nem is beszélve, hogy gazdasági vezető is vagy egyúttal, akinek kézben kell tartani a pénzügyeket.

2021. jan. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Teljes mertekben egyet ertek azzal hogy kemeny szerep az anyaszerep es hatarozottnak kell lenni.

Viszont a kerdesemet en nem erre szerettem volna kihegyezni. Ezt amit mondott a parom hogy “felesegtipus” vagyok, aki kedves, torodo inkabb ugy ertettem, hogy nem az a karizmatikus, munkanak elo szemely, aki barmikor egybol tud donteseket hozni, hatarozott, aki egy gazdasagi vezeto szerepben (szerintem) helyt tud allni.

2021. jan. 25. 12:44
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Neked a feleségről az otthonülő mosogató/takaritó/főző nő képe van a fejedben, itt a gond.
2021. jan. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a gazdasági vezetőről van hibás képed. Sokszor pont azokat hozzák fel a női vezetők mellett, amitől jó anya is lehet valaki. Együttérző, higgadt, jobban odafigyel az embereire, és nem akar mindenáron mindenkin átgázolni.
2021. jan. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj kérdező de én ezt egy kissé hisztinek látom, ami értelmetlen is.


Neked két szerep, 2 kép van a fejedben

1. A feleségtípus, aki otthon van a gyerekekkel, takarít, mos, bevásárol, a gyereket viszi ide-oda, karrier 0 vagy ha van is valami kis munkája nem kielégítő a számára.

2. A vezető karrierista típus, akinek a magánélete 0, egy kalap kaki, de legalább felsővezető.


Azt kéne megértened hogy az élet nem fekete meg fehér.

Számos ember megkapja mindkettőt. Na nem csak úgy az ölébe pottyan hanem megdolgozik érte.

De nem lehetetlen. Sok ilyen van.


Egy felsővezető is mozoghat otthobosan a konyhában.


Kicsit az jut eszembe erről amikor gimiben elgondolkodtam hogy egyik tanáromat se tudom elképzelni otthon, anya szerepben meg apa szerepben, nem tudom őket egy melegítőben elképzelni, főzve stb. Pedig mindenki ember. Ők is esznek, van házastarsuk, gyerekük, számláik, mosnivaló.


Egy ember többfunkciós.

Szállj le arról mit mondott a barátod, ha akarod ezt is, azt is, szerezd meg, ahelyett hogy ezen pörögsz.


Most nem azért, hogy magamat fényezzem (nem is tudom mivel nagyon) de egyszerű példa.

Végzős alapképzéses vagyok, pont gazdasági szakon, vannak ambícióim a munka terén, de majd családot is szeretnék.


Bemegyek az egyetemre (általában persze), beülök órákra, tanulok, beadandót írok, prezentálok stb stb nekem most kvázi ez a munkám. De ettől még, ha ezekkel megvagyok, főzök előre, takarítok és a többi.

És biztos vagyok abban is hogy azok a tulajdonságok, pl fegyelem, szigor, jó vezetőkészség, türelem amik fontosak egy anyában, a munka terén is hasznosak tudnak lenni.

2021. jan. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocsanat, de vezeto elsosorban nem ugy lesz valaki, hogy arra keszul, hogy vezeto akar lenni. A munkaban a kepessegei alkalmassa teszik ra. Vagy nem.

Es annak semmi koze ahhoz, hogy milyen sztereotipiakkal nem jellemzett a parod.

2021. jan. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Érthetetlen amiről beszélsz. Teljesen tökéletes ha mindkét oldalt megtudja egy nő állni a helyét. Mi ebben a baj? Legyél akkor otthon lusta ne csinálj semmit es mégcsak kedves se legyél. Csak a melóra koncentralj... Nincs benne logika semmi értelem. Legy magadra büszke és örülj hogy otthon is tökéletes tudsz lenni.
2021. jan. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!