Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van értelme próbálkozni, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme próbálkozni, hogy segítsen a férjem? Neked sikerült elérned, hogy közösen végezzétek a házimunkát, gyereknevelést, ilyen előzmények után?

Figyelt kérdés
Amíg otthon voltam gyed alatt gyakorlatilag mindent én csináltam. A nagybevásárlás volt a férjem egyedüli feladata hetente egyszer, hétvégén. (A gyerekek születése előtt is kb 80%-20% volt a háztartási feladatok ellátásának aránya - természetesen az én javamra). Szerintetek lehet ezen változtatni, vagy ez a hajó már elúszott? Van közületek, aki el tudta érni, hogy a férje is normálisan vegye ki a részét az otthoni feladatokból, még ha ez a gyed előtt/alatt nem is így volt? Vagy már esélytelen?
2021. febr. 18. 13:27
A kérdező szavazást indított:
Ez már esélytelen
Nekem sikerült (esetleg lent részletezem hogyan...)
38 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

Ezt akkor rontottad el amikor az elején is 80-20 volt.


Vagyis nem! Nem te rontottad el, egyedül annyiban, hogy ezt hagytad, eltűrted - a kérdés adott: "Miért?" Azt hitted változni fog? Vagy csak ő "túl menő" volt ahogy leszarja ezeket a dolgokat? (Nem elítélésből, csak sok nőnek bejön ez a "Vágy villamosa" Stanley-karakter, ami számomra teljesen érthetetlen - fikázni ér érte) Esetleg a családod így nevelt? (Ez már az ő hibájuk). Esetleg valami egyéb?

2021. febr. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
1: Akkor még nem zavart. A férjem lassabb, lustább típus, én mindig is aktívabb, tevékenyebb voltam. Egyszerűbb volt megcsinálni a dolgokat, mint rá várni. Viszont már én sem leszek fiatalabb, és a munka-gyerekek-háztartás trió már sok nekem.
2021. febr. 18. 13:37
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy ideig ment, aztán szereztem egy takarítónőt aki 3 hetente jön és mivel otthon van napközben kb. 3-ig rávettem, hogy mosson ki és teregessen.
2021. febr. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%
Ezt már buktad, ha eddig jó volt akkor ez van.
2021. febr. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyébként működik a két fél között a kommunikáció, akkor lehet.

Viszont a magyar emberi kapcsolatokban (nemcsak párkapcsolatokban!) tapasztalatom szerint elég rosszul működik. Sajnos nálunk a sértődés, vagdalkozás, meg a szőnyeg alá söprés, problémák ki nem beszélése a jellemző.

2021. febr. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Rossz a kérdésfeltevés: Nem segít, hanem kiveszi a részét a közös életetekből. Szóval nem sok reményt látok. Ezért (is) kell megnézni, kihez megyünk hozzá és pláne kinek szülünk. Ez a pénztártól való távozás esete, sajnálom.
2021. febr. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Ezt kéne kiverni a buksijukból hogy NEM segítenek. A segítség az ha egy barátnak pl megeteted a macskáját amíg nincs otthon hétvégén. Kiveszi a részét családtagként a munkából!
2021. febr. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

Ezt szerintem akkor kellett volna szóvá tenni és megpróbalni 50-50-re átállítani, amikor összeköltöztetek elsőnek és az elején érezted hogy ez így nem jó.


Sose értettem ezt miért évek meg gyerek után kezdik el az emberek...


Legelején!

2021. febr. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%
Mi fél éve költöztünk össze és próbálom most átterelni az 50-50% felállásra, biztos nem fogom ezt évekig tűrni. Türelmes vagyok, látom, hogy igyekszik, szóval egyenlőre még nem adtam fel. Bocsi, de szerintem te is hibás vagy, mert tűrted, ő meg megszokta.
2021. febr. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%

Azért a gyereknél tellik be mert előre senki nem gondolkodik. Abból indulnak, ki, hogy most bírják akkor birni fogják végig. Aztán amikor csak halmozódnak a feladatok ők meg öregszenek, akkor döbbennek rá, hogy jó lenne a segítség.


Kérdező, ugyan nekem az a tapasztalatom, hogy ha ilyen a habitusa és ehhez is szoktattad, akkor ott te már a fejed tetejére is állhatsz, de mégis azt mondom: próbáld meg! Mert előbb utóbb meg te fogod beadni a vállást, amikor látod, hogy más anyuka fele annyira sincs leamortizálva mint te, és jut idejük másra is.


Én azt tanácsolom, hogy először ad ki a feladatokat amiben segíthet, hogy beletanuljon. Pl.mosás az nem egy nagy etwas. Aztán hagyd rá a gyereket 1-2 órára amíg elmész mondjuk fodrászhoz. És fokozafosan növelld a felelősségét az otthoni munkába.

2021. febr. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!