Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan jussunk kompromisszumra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan jussunk kompromisszumra összeköltözésnél, ha utálom a kígyóját?

Figyelt kérdés

Nagyon jól megvagyunk, már 4 éve vagyunk együtt és össze szeretnénk költözni, de én nem vagyok hajlandó egy kígyóval egy fedél alatt lakni. Ez a négy év alatt, mindig inkább úgy alakítottam a dolgokat, hogy nálam legyünk, de ha nála voltunk, akkor mindig az volt az első, hogy ellenőriztettem vele, hogy rendesen be van-e zárva és csuktam az ajtókat. Kislány korom óta rettegek a kígyóktól, volt egy incidensem siklókkal, azóta minden hűlő off limit nálam.

Most, hogy komolyabban beszélünk az összeköltözésről, elmondtam neki, hogy nem szeretném, ha a kígyó is velünk jönne. Ezen kiakadt, amit megértek, hisz egy állatról van szó, amihez kötődik. Felhoztam, hogy kereshetnénk neki esetleg egy gazdit, mire az volt a reakciója, hogy oké, de akkor az én kutyám se költözik velünk. Szerintem ez nagyon gyerekes reakció volt a részéről, hisz egy kiskutyát nem lehet összehasonlítani egy kígyóval. A kígyók sokkal, macerásabbak, amióta együtt vagyunk 1x voltam hajlandó végignézni az etetést, és az hagyján, hogy párszor előfordult, hogy kiszökött és bebújt a kanapéba, mert ő úgy gondolta, hogy a kígyó egy külön szobában lesz, aminek be lehet csukni az ajtaját, de hogy nem lesznek fagyasztott rágcsálók a fagyasztónkban, az is biztos! A másik, hogy pár éven belül gyerekeket szeretnénk és a kígyós platformokon nem ajánlják a kígyó tartást kisgyerekek mellé.

Neki az én kutyusommal az égadta világon semmi baja nincsen, nem is értem, hogy hogyan mondhatta ezt komolyan, hisz azt hittem, hogy jó a kapcsolatuk és ő is szereti. Persze más lenne, ha mondjuk allergiás lenne rá, vagy neki lenne kutya fóbiája (létezik ilyen? Lol), de eddig sose panaszkodott a kutyusomra, szimplán most csak fogat-fogért alapon. Ha egy kígyó másik gazdihoz kerül, ugyan abban az akváriumban marad, tehát a közvetlen környezete nem változik és szerintem megoldható lenne, hogy olyan gazdit keressünk, akinél meg tudja látogatni. Szóval szerintem egy kígyót egyáltalán nem viselné meg, hogy új gazdija van, ennek ellenére egy kutyust nagyon is, hisz sokkal több kontaktom van vele annál, mint hogy pár hetente valami fagyasztott szart bedobok neki és naponta párszor rápillantok.

Szóval nem, a kutyát is lelkileg megviselné és engem is, ha el kéne váljunk.


Szerintetek hogy jussunk dűlőre? Szerintem nekem van igazam, a kígyónak mennie kell, a kutyusom marad. Ha ezt nem fogadja el, nem tisztel engem és az érzéseimet.


Nem tudom mennyire releváns, de egy 6 éves boáról és egy 3 éves máltairól van szó.


A válaszokat előre is köszönöm!



2021. febr. 28. 10:07
A kérdező szavazást indított:
A kígyó kapjon külön szobát, mindkét kedvenc maradjon
A kígyó menjen, a kutya maradhat, neked van igazad
Mindkét állat menjen, így fair
Egyéb, amit kifejtek
66 szavazat
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
100%
Vagy elfogadod az ő állatát is, vagy egyikőtök sem viszi a sajátját. Ez a korrekt hozzáállás. Esetleg lehet keresni olyan párt is, akivel ilyen téren is kompatibils vagy.
2021. febr. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
98%

Miért is jöttél össze egy olyannal, aki kígyót tart, ha te rettegsz azoktól?


Mit hittél, hogy majd miattad kidobja az évek óta nevelgetett állatát? Te kidobnád a kutyádat, ha erre kérne? (mindegy, hogy jogosan vagy sem)

2021. febr. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
98%
Szóval te a nulladik pillanattól úgy gondoltad, hogy ha egyszer összebútoroztok akkor a kígyónak menni kell? Ezt közölted vele is? Volt lehetősége eldönteni, hogy akarja-e így is a kapcsolatot veled? Ha igen, akkor tudta mi vár rá, mostmár akkor viselkedjen ennek megfelelően és keressen neki új gazdit. Viszont ha te voltál a sunyi, és úgy gondoltad, hogy majd a pár év alatt leuralod annyira, hogy menjen miattad a kígyó, akkor viszont a pasinak nem egy hanem két kígyója van, aztán most döntsön melyiket tartja meg.
2021. febr. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem értek veled egyet, ellenben a párod a lehető legkorrektebb módon ajánlotta, hogy még külön szobája is lesz.

Az állattartásnál lényegtelen, hogy mi az állat. Ahogy te a kutyádért, úgy ő a kígyójáért vállalt felelősséget és ahogy te nem válnál meg a kutyusodtól, ő úgyse a kígyójától. Teljesen jogosan gondolja úgy, ahogy, az pedig elég vicces, hogy szerinted ő nem törődik a te érzéseiddel, holott te semmibe veszed az övéit azáltal, hogy elvárod tőle, hogy szabaduljon meg az állatától.

26/N

2021. febr. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim válasza:
100%
Szerintem nincs igazad. Ezt úgy mondom, hogy én is kutyás vagyok. Szerintem nem kötelezheted őt arra, hogy megváljon a kígyójától. Ő azt az állatot ugyanúgy szereti, mint te a kutyádat. Mi jogon teszel különbséget, és mi az, hogy te megtarthatod az állatodat, ő pedig nem? Ha eddig is volt ebből probléma, hogy te nem bírod elviselni a kígyóját, akkor már korábban kellett volna ezen gondolkodni, hogy mi lesz, ha egyszer össze költöztök. Szerintem nem fair a hozzáállásod.
2021. febr. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim válasza:
100%
"nem tisztel engem és az érzéseimet" Fura, hogy ezt épp te mondod, aki nem érti meg, hogy kötődik a kígyójához. A "kutya is menjen" meg a leírásod alapján csak daccból mondhatta, hátha megérted, mint akinek szintén van állata, ahogy te nem mondanál le a kutyáról, ő se tud a kígyójáról. Azt meg ne kezd el neki mondogatni, hogy a te kutyád miért ér többet, mert ezen jogosan sértődik meg. Ez egyéni kérdés. Én se tartanék kígyót, egy kutya meg minden álmom, de a kígyó iránti érzéseit nem biztos, hogy meg fogod tudni változtatni.
2021. febr. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, a párodnak van igaza, ha félsz is tőle, de miért nem fogadod el az ő nézőpontját is? Neki az a kis állatkája, neked meg a kutya. Valaki igen is tud úgy kötődni egy hüllőhöz is, mint egy kutyához. Szerintem ő nem várta volna el ezt tőled, ha te nem kezdesz el hisztizni. Amúgy meg létezik kutya fóbia is csak úgy szólok. Én a baratod helyébe, inkább azon gondolkoznék, hog egyáltalán össze akarok e költözni, egy olyan emberrel, aki már most ilyen szinten meg akarja változtatni, bele szól a dolgaiba. Ilyenekből szokott lenni az igazi hárpiák.

Ha meg annyira félsz a kígyóktól, menj el pszichológushoz.

2021. febr. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
100%
Én sem rajongok a kígyókért, de attól mert számomra elképzelhetetlen, hogy valaki úgy ragaszkodjon hozzá, mint egy kutyához, nem jelenti, hogy ez így is van. Vagy mindketten veszitek az állatot vagy senki, ez így a korrekt.
2021. febr. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
5%
Mindketten gondolkozzatok el azon, hogy mi a fontos számára? Család, gyerek vagy az állattartás, állathoz kötödés. Utána döntsetek. Mi itt nem ismerjük az értékrendeteket.
2021. febr. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
97%

4 éve tudod, hogy kígyót tart. Mégis milyen reakciót vártál tőle? Hogy egy szóra eldobja magától a 6 éves állatát miattad? Fordított esetben te hogyan reagálnál? A párodra is kéne gondolni, nem csak arra, hogy a kígyót nem viseli meg.


Az meg neked csak jó lehet, hogy szeretne neki egy külön szobát, mert így nem is kell látnod. Az egérnek lehet venni egy mini fagyasztót, ha neked ez is gond.

2021. febr. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!