Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőmmel az utóbbi időben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőmmel az utóbbi időben sokat veszekszünk és úgy érzem kifulladt a kapcsolat. Ez mitől van? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kb 3-4 hónapja rendszeressé váltak az apró dolgokon a veszekedések, szinte mindenen felkapja a vizet és természetesen az én hibám minden. Rámförmed ha nem emlékszek arra, hogy 7 hónappal ezelőtt reggel mit mondott nekem. Hogy emlékezhetnék ilyen régi dologra, ami abszolút jelentéktelen? Ezek mellett messengeren, amikor beszélünk napközben (pl munka) akkor pár szavas válaszokat küld, alig ír vissza. Viszont sokszor meg ha együtt vagyunk végig hozzám bújik és ölelget. Én szeretem de már eljutottam arra a szintre, hogy nem érdekel ez a dolog és jobb lenne, ha egyedül lennék de nem merem neki megmondani ezt, mert félek hogy sírva fakad vagy valami. Mit mondjak neki? Még senkivel se szakítottam, csak velem szakítottak. Lehet kicsit kusza az írás, elnézést.


F/23 és L/20



2021. ápr. 9. 13:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit érzel pontosan iránta? Szereted, szerelmes vagy? Esetleg jobban érdekelne más?


Szerintem 2 lehetőség van:

1, Nagyon határozottan lefektetsz pár fix szabályt. Pl. ha valami miatt hisztizne, akkor egyszerűen mondod, hogy ezt gondolja át és addig nem beszélsz vele, amíg le nem nyugszik.

2, Szakítasz és keresel egy normális nőt.

2021. ápr. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Már megfogalmazódott benned a szakítás gondolata, ennek annyi. És mivel az írásodból látszik, hogy gyáva vagy (,, én még nem szakítottam senkivel, csak velem") így továbbra is evickélni fogsz boldogtalanul ebben a kapcsolatban, míg ő ki nem mondja, hogy vége. VAGY, akkor fogsz csak lépni, ha nálad képbe kerül valaki, ami viszont csúnya dolog.
2021. ápr. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És mit mondjak neki, szeretnék szakítani és ennyi? Még nem kellett szakítanom senkivel..
2021. ápr. 9. 14:04
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ülj le vele, mond hogy tudom fájóan érint, de szeretném befejezni veled ezt a kapcsolatot. Sokat vitázunk és én nem erre vágyom. Elmúlt amit éreztem ne haragudj de jobb így mindkettőnknek.
2021. ápr. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
már rég megvan akire lecserél majd, csak sztem arra vár h te szakits h ő lehessen az áldozat
2021. ápr. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Első lépésként ülj le és beszéld meg vele a dolgokat. Kérd meg, hogy ingerültség helyett inkább próbáljon nyugodtan kommunikálni. Ha a beszélgetés után sem változik, akkor szakíts vele. Igen, sírni fog, de inkább sírja ki magát, minthogy te beragadj egy olyan kapcsolatba, ami nem tesz boldoggá.
2021. ápr. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Te tudod mot érzel, hogy érzel, nem rághatjuk a szádba a szavakat. De valami hasonlót mondj neki:

"Lujzika, én ezt már nem bírom, a viselkedésed hónapok kiábrándító, nem tetszik ahogy beszélsz, viselkedsz velem. Emiatt én már régóta rosszul érzem magam a kapcsolatban, de most jött el a pillanat, hogy elég volt. Szeretném befejezni ezt a dolgot kettőnk között."


Valami ilyesmit, nyomhatsz álszent kliséket is, "nem miattad, hanem miattam/jobbat érdemelsz/ valahol valaki biztosan jobban fog szeretni"

De akkor soha a büdös életben nem fogja megtanulni, hogy a viselkedése olyan szinten nem jó, hogy a következő kapcsolata is rámehet.

Ha őszintén elmondod, hogy azért szakítasz, mert hülyén viselkedett, akkor talán a jövőben tanúsít egy kis önfegyelmet.

2021. ápr. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem ez első körben kommunikaciós hibának tűnik. Te nem figyelsz arra, ami számára fontos, ő minden eszközzel igyekszik felhívni magára a figyelmedet. Szerintem ezen a legtöbb fiatal pár átesik.

Ezen a ponton lenne jó egy párterapeuta, akár online is, aki levezényel pár beszélgetést köztetek. Vagy ha nem tudtok/akartok erre pénzt kiadni, először próbáljatok meg úgy figyelni egymásra, mintha az első randin lennétek. Valószínűleg mind a ketten elsiklotok olyan dolgok fölött, ami a másiknak fontos lenne. Nem értitek egymást és ez egy elég nagy feszültségforrás. Ezt minden nap érdemes megismételni. Legalább 15 percre tegyetek félre mindent és csak egymásra figyeljetek.

Ha ez sem segít, akkor még mindig lehet szakítani. Akkor megmondod, hogy már nem szereted. Igen, ki fog borulni, sírni fog, könyörögni fog az utolsó esélyért, ígéri majd, hogy megváltozik. Fel fogja ajánlani, hogy járjatok össze csak szexre, maradjatok barátok. De ezekbe nem szabad belemenni. Összepakolsz, elviszed a holmidat és letiltod minden kommunikációs csatornán.

2021. ápr. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Nehogy szakíts már! Azt hiszed, a következő jobb lesz?
2021. ápr. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!