Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párterápián a terapeuta átlát...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bruno11 kérdése:

Párterápián a terapeuta átlát azon, ha egyik fél érve, csak ráfogás, ujjal mutogatás a másikra? 31F

Figyelt kérdés

1.Mindig ezt csinálja. Mindig mindent rá fog másra. Jelen esetben rám. Érvényesíti az akaratát és utána megmagyarázza, hogy én akartam. Igazságot akarok! A saját bűneimért vállalom én a felelősséget. Amikor még nem jártunk csak randiztunk háromszor, de még mindig nem volt megbeszélve, hogy mik vagyunk egymásnak, hogy lesz-e valami. Akkor volt az, hogy randiztam én mással, meg ő is mással. Amiben így nincs is semmi vagy egálban vagyunk.Csak, ha nekem bűn akkor neki miért nem bűn? Amikor van szerencsém és tudom szembesíteni, hogy egálban vagyunk, akkor mindig rám fogja, hogy amit ő tett azt azért tette mert „én mondtam”. Egy elnyomott fél vagyok a kapcsolatban, ritkán van az, hogy tudok védekezi, de ha igen akkor vagy ez van, vagy nem idetartózó ütőkártyával támad, vagy kiforgatja a szavai. Na és sose hagyja, hogy egy mondatot is végig mondjak.

2. Amikor ő elment komolyan *randizni mással, a mi 3. randink után akkor azért ment el, hogy összejöjjön más és engem „dobjon”. De mégsem jött össze neki. Majd telt az idő. Aztán észre vettem, hogy neki több joga van a kapcsolatban mint nekem. Meg, hogy egyre jobban „billegteti” ezt a viszonyunkat, hogy könnyen vége lehet, ha úgy táncolok ahogy ő fütyül. Meg ismét jelezte amit elejétől fogva mondogatta, hogy őt milyen könnyű elveszteni csak most erőteljesebben.(Ezt is tagadja és megmagyarázza, hogy nem) Akkor én követtem el nagyobb bűnt. Elkönyveltem, hogy ennek hamarosan vége és elmentem randizni mással sunyiban és megcsaltam. Na ezért tudom, hogy én vagyok a nagyobb bűnös. Ezt elismerem, de azért szeretném, ha érvényesíteni tudnám az én oldalam is, hogy nem csak én legyek rossz.

(*Nem tudom, hogy ezenkívül randizott-e, vagy szexelt-e mással ez idő alatt még nem mondtuk ki, hogy járunk. De erről a randijáról azért számolt be, mert leakart engem építeni. Egyszer elszólta magát, hogy azért ment el randizni akkor mert engem leakart építeni, de már tagadja és rám fogja: hogy, mert én nem jeleztem komolyak-e a szándékaim.)

3.Mindig mindent rám fog. Mindenre meg van válasz, hogy azt miért én akartam. Nem csak ezekre a randizós dolgokra értem. Akkor, ha ő szava, akarta miatt én hibásan cselekedtem. Akkor is elferdíti vagy tagadja amit őt mondott. Na meg persze azt is én miattam tette.


Tudom, hogy véget kell vetni a kapcsolatnak. Nagyon böki a csőrömet, hogy nem tudom elmondani az én oldalam és mindenért én vagyok a hibás.

De azon, hogy tudjak érvényesülni egy párterapeuta tudna segíteni???



2021. ápr. 10. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Igen, de ha már a legelején nem működik, akkor teljesen felesleges a párterápia, inkább szakíts és keress olyat, aki nem ilyen.
2021. ápr. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Igen, a terapeuta át fog látni rajtad. Sokba és sok évbe fog ez neked kerülni de biztos fog segíteni.
2021. ápr. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy felesleges is párterápiára menni, ha te ettől azt várod, hogy a terapeuta kimondja, "nem Géza a hibás, hanen Piroska". Ilyen nem fog megtörténni. Sőt, ő nem fog beleszólni semmibe, nem fogja megmondani mit tegyetek. Ő arra fog titeket rávezetni hogyan oldjátok meg TI ketten a problémáitokat.
2021. ápr. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi értelme a párkapcsolati tanácsadásnak, ha nem is akarsz ebben a kapcsolatban benne maradni? Azért, hogy jól megmutasd, hogy neked van igazad? Ez azért elég ovis dolog.
2021. ápr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem illetek össze a gondolkodásmódban. Köszönj el tőle.
2021. ápr. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Még ahogy csak téged hallgattalak is(tehát az ő védelme nincs benne) lejött, hogy te vagy a szrkavaró..


Nem fog ilyen mondani egy pszichológus sem, azzal elvesztené a belé helyezett bizalmat, nem ítéletet mondani van ott, hanem megoldani a helyzetet.


Olyat fogsz hallani, hogy "megértem Géza, ez biztosan rosszul esett a Piroskától".


Mi az, hogy te lazán randizhatsz, ő meg "biztos azért randizott, hogy téged leépítsen?"


Lépj ki a kapcsolatból, nem szereted te a csajt, ráadásul meg is csaltad, nem is akartál kizárólagosságot, nem tudom mit rinyálsz..


Hagyd ott, aztán gondold a saját igazságodat és ne érdekeljen az övé.

2021. ápr. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Honnan tudjátok, hogy pont Géza a nevem? :D
2021. ápr. 10. 16:16
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os! Pont, hogy ő gondolkodott így, hogy ő lazán "randizhat"(össze vissza karintyolt) én meg nem. Ő vette ezt laza kapcsolatnak. Mindaddig amíg én is el nem mentem mással randizni. 123-kmre lakunk egymástól mindig mondta, hogy keressek a közelemben valakit, meg ő is keresget, és amíg nem találunk addig jól elvagyunk együtt. Ez tartott mindaddig amíg én el nem mentem randizni mással. Azt meg ő mondta, hogy rosszul esett neki amikor randiztam egy másik csajjal akivel csókoloztam is, hogy rosszul esett neki és ezért ment el randizni azzal vegyész sráccal. Zavaros lehet ez az egész, mert ezek a dolgok az ismerkéskor voltak és nekem két év után nyílt ki a szemem, hogy dehát ő is azt csinálta amit én. Akkor tudtam már én érveket felhozni. Mármint egyik akkori randi partnere akivel velem párhuzamosan volt alakuló kapcsolata az rántotta le a leplet a szemem előtt. Addig nagyon elvoltam nyomva.
2021. ápr. 10. 16:29
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindketten gyerekek vagytok.
2021. ápr. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!