Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Terhességmegszakítás után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Terhességmegszakítás után párkapcsolati problémák? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Nemrég volt egy terhességmegszakításom, és azóta úgy érzem, nem működik a kapcsolat.

Nagyvonalakban a következő történt. 3 éves kapcsolat, különélés, mindketten dolgozunk. Viszont védekezés mellett sikerült teherbe esnem. Pontosabban fogamzásgátló szedése mellett.

A kapcsolat elején A-Z-ig megbeszéltünk mindent, mikor szeretnénk majd gyereket, stb.. Mivel fogamzásgátlót szedtem, egyértelmű, hogy még nem tervezett terhességről van szó. Abban a pillanatban viszont, amikor kiderült, úgy éreztem, semmiképp nem szeretném elvetetni, párom viszont teljesen kiakadt, amikor megtudta, ennyi kérdése volt számomra: "Mikor mész abortuszra?" És ekkor egy világ dőlt össze bennem.

Hosszú napokon át beszélgettünk, próbáltunk érvelni, de ő hallani sem akart arról, hogy megtartsuk a babát. Végül a nőgyógyászom javaslatára (fogamzásgátló szedés melletti terhesség nem kedvező), illetve a páromtól kapott nagy nyomás hatására (nem állunk készen, "te sem állsz készen", nem állunk jól anyagilag, és hasonlók) úgy döntöttem, elvetetem.

Igazából párom fizikálisan végig mellettem állt, elkísért minden vizsgálatra, beszállt az anyagi költségekbe, de mégis úgy érzem, valami nem kerek. Azok a mondatai, azok a megnyilvánulásai, amiket ezalatt a hosszú 'procedúra' alatt mondott, tett teljesen elbizonytalanított. Annyira egyszerűen kezelte a helyzetet, mintha mi sem lenne természetesebb egy abortusznál. Azt mondja újabban, hogy neki 'ez csak egy probléma volt, amit meg kellett oldani'.

Én megértem, hogy a gyermekvállalás nem egyszerű, és nem is azzal van problémám, hogy úgy érzi, még nem áll készen, hanem azzal, ahogyan a dolgokhoz állt/áll.

Azóta folyton csak a szex jár a fejében, holott még a 6 hét közel sem telt le. Mondtam neki, hogy még nem lehet, erre ő kiakad, hogy mostmár mindig ez lesz?! Egyszer nem kérdezett meg azóta, hogy vagyok, min megyek keresztül. Ha én felhozom a témát, hárít, másról kezd el beszélni. De ha nem vele beszélem meg, akkor kivel? Nem mehetek a szomszédba. Ez köztünk történt, velünk történt. Azóta semmi jövőbeli tervről nem akar hallani, se összeköltözésről, semmiről.. Pedig a korban is benne vagyunk, én 26 ő 29. Ezek után úgy érzem, nem tudok rá úgy nézni, mint azelőtt, félek mostmár attól is, nehogy újra megtörténjen ez az egész.. Az önbizalmam is teljesen alábbhagyott, mintha mindenhol, láthatatlanul is 'meg lennék bélyegezve'..

Tapasztalok, javaslatok, tanácsok? Jöhet hideg-meleg (lehet, csak én látom rosszul). Férfiak, ti hogyan vélekedtek az ilyen dolgokról? Nők, ti hogyan élnétek meg hasonló szituációt?



2021. ápr. 16. 10:07
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
93%
Nekem egy 3 éves kapcsolatban 25-30 évesen benne kell, hogy legyen a hajlandóság a lépcsőfokokra. (Persze ez csak az én vélemenyem) Hogyha ebben az életkorban 3 év együttjárás után nem tartottatok azon a szinten sem, hogy összeköltözzetek, és még egy becsúszott baba megtartását se tudtátok megoldani, meg a tény, hogy gyak. Elzavart abortuszra, az nekem nem azt jelenti hogy ti terveztétek ezeket, csak később szerettétek volna, hanem azt, hogy Te esetleg egyszer szeretted volna, Ő viszont veled egyáltalán soha nem. Mert akivel vannak ilyen terveim, hogy házasság, gyerek, együttélés, ott egyrészt fokozatosan teszünk érte apróságokat legalább hogy megvalósuljon, másrészt meg ha előbb jön a baba akkor nem elzavarjuk a másikat ab-ra, hanem közös megbeszélés, mérlegelés tárgya a dolog minimum, és ha abortusz is a vége, akkor is minimum hogy a férfi nyújtson lelki támaszt. De nem tudom, milyen jövőt lehet tervezni egy ilyen emberrel. Nem akarlak elszomorítani, de a jövőtök az mar az, most zajlik, és te nem ott vagy, ahol lenni szeretnél az alapján amit írtál. Még fiatal vagy, hogy találj egy rendes partnert, aki nem vesz kutyába évek után sem. Én nem tudnék a férfi szemébe nézni, aki mérlegelés nélkül elzavar abortuszra, ennyit érek neki ennyi év kapcsolat után.
2021. ápr. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
92%

Az a szomorú, hogyha három év múlva jön a tervezett gyerek, akkor is ezt csinálta volna, az első és összes problémánál.

Nem apának való a párod, ez kiderült, és nem is akar az lenni.

2021. ápr. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
92%

Én szakítanék a helyedben. Ebből látsziik, hogy nehéz szituációban nem képes támogatni téged. Nekem volt abortuszom, még a kapcsolat első évében. Rendellenes magzat,. de valószínűleg ha nem az lett volna, akkor is elvetetjük. A párom fizikailag nem tudott jelen lenni és mellettem lenni, mert külföldön dolgozott és elég komplikált volt a helyzet. De minden vizsgálat után beszéltünk telefonon, az operáció előtt is tartotta bennem a lelket. Sokáig emésztette magát, hogy nem tudott velem lenni akkor, amikor a leginkább szükségem lett volna rá. Talán 1-2 éve kezdte csak elengedni ezt az érzést, maga a procedúra már 6 éve volt. Alig voltunk együtt akkor még egy éve, de ahogy mellettem állt - még ha nem is fizikailag - megmutatta nekem hogy nehéz helyzetben is számíthatok rá, és tényleg jó társam lehet. addig nyilván csak a szép pillanatokat éltük meg együtt, és nagyon féltem, mi lesz, hogy megyünk ezen végig. De megoldottuk. Együtt vagyunk azóta is. A szexet nem erőltette. Én sokáig féltem, hogy megint megtörténik, és ismét a kórházi ágyon kötök ki, és rettegtem hogy ez a kapcsolat végét is jelenti, hogy nem tudom az intimitást újra megélni. Az elején ő is félt, nehogy fájdalmat okozzon nekem. Még benne voltunk a 6 hétben, nem is történt semmi, de azt sem engedte kb hogy az ölébe üljek, nehogy ha véletlenül izgalmi állapotba kerül ettől, fájdalmat okozzon. Hiába mondtam hogy ez azért nem fog megtörténni, nyilván én sem erőltettem, neki is le kellett ezt rendeznie magában. Aztán úgy 3 hanappal a beavatkozás után álltunk újra készen az együttlétre. Nagyon óvatos volt, mintha az első alkalom lett volna (nekem ő volt az első) , szóval így szép lassan helyreállt minden.

A párod türelmetlen, nem támogat és át sem érzi, min mehetsz most keresztül, még akkor is, ha ez a saját döntésed volt. Ez akkor sem könnyű. Ne maradj vele.

2021. ápr. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
20%
A férfiak nem akarnak gyereket. Ebben mit nem lehet megérteni?
2021. ápr. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ez a kapcsolat kuka.

Véleményem szerint egy olyan kapcsolat nem tud tovább működni, ahol úgy esik teherbe valaki, hogy a két fél nem ugyanazt akarja.

Ha a nő megtartja úgy, hogy a férfi nem akarja, akkor a férfi lelép, ez szinte biztos. Ha a férfi akarja a gyereket, de a nő el eteti, a férfi biztos nem tudja feldolgozni, hogy elvették tőle a kívánt gyereket és semmit sem tehetett ellene. Ha a nő akarja, a férfi nem, és abortusz a vége, akkor meg ez történik. Egy idő után rá sem tudsz nézni arra az emberre, aki erre "kényszerített".

Nem hiszem, hogy ezt annyira meg lehet bocsátani, hogy utána simán menjen minden.


Arról nem is beszélve, hogy nem tinik vagytok. Ha valakivel tervezem a közös életet és a családot, akkor nem hátrálok meg, ha pár évvel hamarabb következik be.

2021. ápr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
88%

25, na igen...azért a 30-hoz közel úgy beszélni családról, többéves kapcsolatban, hogy a távoli jövőben majd egyszer, akkor ott nincs ilyen szándék, max a pasi ámította. Más ugyanez tiniként meg huszonpár éves egyetemistaként, de ha szeretnék gyereket azzal az emberrel akivel vagyok, csak kicsit később, akkor nem rohannék abortuszra azonnal, meg a párom se kényszerítene erre. Még akkor sem, ha épp nem a legjobbkor jön. Felnőttek vagyunk, minimum hogy átrágjuk legalább a lehetőségeket. Persze ez nem annak szól, aki nagyon fiatal még, vagy nagyon alkalmi a kapcsolat, vagy épp soha nem akar gyereket. De ha azzal vagy, akivel állítólag akarsz, közel a 30-hoz, jövedelem is van, akkor nem így kéne ezt kezelni. Vagy ha már így alakult, már nekem nem lenne ugyanolyan semmi, nem hogy szexelni nem tudnék, hanem a pofáját se tudnám nézni... ez bebizonyítaná hogy ez a kapcsolat ezen a ponton kifulladt, a jövőben se lesz ebből család, ha most nem lett.

24...ahha, akkor minden nő csak úgy teherbe ejti magát :D vagy minden férfi aki apuka, az csak egy áldozat. Te nagyon rossz közegben nőhettél fel, sajnálom. De vannak rendes apukák, meg akik szeretnének családot. Persze nem mindenki, és ezt tiszteletben kell tartani. De nők is vannak ám, akik nem akarnak anyák lenni, nem csak a gonosz nők, akik kierőszakolják a szegény pasitól a gyereket.

2021. ápr. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim válasza:
81%

Bocsáss meg, hogy egy másik eset kapcsán írt gondolataimat is megosztom veled (Lásd e gondolatmenet végén!). A te partnered nyilván nem azonos az én férfias és apai haragom tárgyával, mégis úgy érzem: sok a két személy között a hasonlóság: sem az általam kárhoztatott alakot, sem az általad férfinak gondolt felnőttet nem tekinthetem se igazi férfinak, se érett felnőttnek. Mindkettő nemiségről alkotott felfogása abban merül(t) ki, hogy az nem több, mint valami kellemes élvezeti cikk, amit mindenki kénye és kedve szerint használ azért, hogy ő jól érezze magát. A lényeg azonban az, hogy az élvezeti/teremtő aktus akkor sem csupán két, közösülésre és nemzésre is alkalmas személy kölcsönös ügylete, ha egyébként a felek teljesen egyetértenek abban, hogy átmenetileg nem kívánnak esélyt adni az utódnemzésnek. Ha ugyanis a fogamzásgátlás ellenére is bekövetkezik a „baj”, akkor a fölmerülő kérdések súlya alatt rögtön összeroskad az efféle gondolati kontrukció, a „kölcsönös megegyezés”. Sokszor előfordul, hogy az egyik fél akarja, a másik nem a megfogant gyermeket és a vele járó szülői szerepet. Jelen esetben Te voltál az, aki rádöbbent, hogy sokkal súlyosabb kérdésben kell döntened, mint amire fel voltál készülve. Egészségesen feltámadó, anyai életösztöneid azt súgták, hogy meg kell védened az anyaságodat, miközben sem az ítéletvégrehajtói szerepkörbe csúszott nőgyógyásztól, se a gyermek apjától nemhogy nem kaptál ehhez támogatást, inkább az önpusztítás irányába indítottak. Nemzetközi kutatások igazolják, hogy az abortuszok 62 százalékát nem „önként és dalolva” választják az anyák, hanem a partnerük, a szüleik, a munkahelyük, stb. nyomására adják át magukat és gyermeküket a magukat orvosnak nevező, hippokrátészi esküjüket eláruló ítéletvégrehajtóknak. Ezért szoktam kiigazítani, ha egy nő arról beszél, hogy „neki” abortusza volt, mert a lelki támogatást nem adó, cserbenhagyó „férfival” és az egész, cserbenhagyóként viselkedő környezettel együtt „nekik” ( és nekünk is) volt abortuszu(n)k. Arról is vannak kutatási eredmények, hogy művi abortusz után milyen formában jelentkezik poszt-traumás stresszbetegségek körébe tartozó post-abortusz szindróma (PAS). Szégyen, csökkent önbecsülés, harag, stb.- jelzi, hogy a testedben történteket a lelked nem tudta elfogadni, feldolgozni. Az ezzel kapcsolatos, ún. évfordulós jelenség pedig az, hogy valahányszor olyan gyermekeket lát az abortuszon túlesett nő, akiknek életkora egyezhet az ő elhajtott gyermekével, keservesen gondol arra, az ő gyereke is ekkora lenne, ha akkor másként dönt(enek). A párkapcsolatok 80 %-ban nem bírják el az abortuszt: a közösen fakasztott élet elutasítása válással jár. Ha a partnered csak a szexre tud gondolni, akkor – úgy tűnik – rossz irányú késztetésekkel sürget téged megint olyanra, aminek még az előző traumáját nem segített feldolgozni. Házasságban élő, és feleségemmel több gyermeket nemző férfiként világossá tettem a páromnak, hogy ha elveteti bármelyik gyermekemet, azzal a válásunkat fogja belőlem kikényszeríteni. Anyósom a második gyermekünktől kezdve egyre csak azt pedzegette, sugallta a lányának, hogy nem kellene kihordania, világra hoznia gyermekünket. Ezt a „Vörös Rébék” nevű boszorkányt e gyilkolási szándékával együtt ki kellett tiltanom a házamból. Azt írod, láthatatlanul is „megbélyegzettnek” érzed magad. Igen, a bélyegnek érzett seb a lelked legmélyét sértette fel. A teremtő természetnek azt a mindennél hatalmasabb, egész bioszféránkat 4 milliárd éve átfogó törvényét kellett megszegned, amely a szaporodás parancsát programozta minden élőlénybe. Ezt ugyan az okoskodó ember felülírhatja, de ezért az árulásért soha nem kap se dicséretet, se jutalmat, legfeljebb fájó, nehezen vagy sose gyógyuló, lélekmélyi sebeket. Mert – ahogy írod – „egy világ dőlt össze” bennünk. (Férfiként nekem is volt abortuszom, most is érzem, hogy fáj az a seb…) Javaslom, hogy a gyógyulás érdekében csak titkon (már ha nem oszthatod meg ezt a partnereddel) adj nevet az elvesztett gyermekednek, egy szál rózsával sétálj egy csöndes helyre, ahol a virágot leteheted az ő képzeletbeli nyughelyére. Gyászodból megbocsájtást, betegségedből gyógyulást kívánva ismeretlenül is szeretettel üdvözöllek: életre fel!


„A megbeszélt fogamzásgátlót nem használta tudtomon kívül terhes lett, mit tudok tenni?” – Istennek és a gyermeket megvédő anyjának hála, semmit nem tudsz már tenni a tőled fogant gyermek ellen! Azért nem azt írom, hogy a „te” gyermeked ellen, mert ebben a "love story"-ban te nem férfi, hanem csak egy szexgép, egy kétlábon járó farok, egy érzéketlen beszélő szerszám voltál. Ha ugyanis szorult volna beléd némi felelősségérzet, akkor nem uszítod ölésre egykori partneredet csak azért, mert mindkettőtök nemi szervrendszere rendeltetésének megfelelő tökéletességgel működött és ennek eredményeként megfogant egy emberpalánta, amit – úgy látom – csak afféle bagzó állatként plántáltál a parnered méhébe. Szóval férfiként én helyetted is szégyellem magam. Szégyellem, mert a hozzád hasonló kanok mind azt gondolhatják magukról, hogy férfiak. Pedig te akár szó nélkül is elhagyhattad volna alkalmi szexre (mindössze ondóürítésre) használt párodat, de te nem ezt tetted, hanem nyüszítő gyávaságodban még azt is javasoltad, hogy öljétek meg együtt az ártatlan babát. Elhúzhattál volna úgy is, hogy legalább elfogadod azt, amire egyébként a nagyon is helyesen működő törvény kötelezni fog, vagyis, hogy a gyermek felnőtté válásáig fizess gyermek tartást az anyának ifjúkori „botlásod” (értsd: felelőtlen viselkedésedből fakadó gyilkossági szándékod és kétségtelen biológiai apaságod) miatt. Ezt pedig majd ne büntetésnek tekintsd, te szerencsétlen (nálad csak a partnered lett volna szerencsétlenebb, ha elfogadja a baba elpusztításának ötletét), hanem arra intő figyelmeztetésnek, hogy az efféle „néha néha” dugásokkal inkább e témával szakszerűen foglalkozó, hivatásos prostituáltakat keresd meg (ha már üríteni akarsz), mert velük nem fordulhat elő az ilyesféle, tudtodon és szándékodon kívüli terhesség. Tehát a legolcsóbb változatként ajánlom neked a guminőt, ennél persze drágább a hivatásos hetéra, de - anya- és családvédő törvényeinknek hála - mindkettőnél drágább lesz majd számodra a saját, elkúrt életed, amivel ki akartad oltani és/vagy tönkre akartad tenni mások életét. Ezt a gondolatsort őszinte bátorításul ajánlom annak a nőnek, aki nagyon helyesen járt el , amikor nem engedte, hogy a puszta önzésed diktálta „befolyásoddal” megcsonkítsd az ő termékenységét és elrekkentsd az ő gyerekét. A megszületendő gyermek ugyanis – lelketlen és áruló magatartásod miatt - nem lett és nem is lehet a tiéd, hanem csak az anyáé és az ő új és tisztességesebb partneréé, akiben – reményeim szerint - több és igazibb férfiasság lakozik majd, amikor vállalja az általad „csinált” gyermek édesapaságát, mint amennyit te eddig felmutattál. Hajrá, édesanya, tanítsd móresre ezt a szemét „apát”! Sok jóérzésű férfival együtt én Neked drukkolok. Életre fel!

2021. ápr. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 27-es. Mindig fogom a fejem az ún. Életvédők agymenésein, de ez eddig a legnormálisabb valami, amit tőletek olvastam! Én nem vagyok alapvetően abortusz ellenes, de most rávilágítottál egy olyan jelenségre, ami felett nagyon sokan elsiklunk, ha tanácsot kell adni, vagy a mi életünkben kell ilyen döntést hozni: az a bizonyos belső hang, hogy milyen azzal ellentétesen cselekedni...más a leányzó fekvése, ha a belső hangunk azt súgja, hogy nem akarunk még anyák lenni. Vagy mondjuk soha..aki alapvetően ódzkodik és nincsenek anyai/apai ösztönei, semmilyen porcikája nem kívánja az egész csalàdosdit, szerintem ők könnyebben túl lesznek ezen, nem feltétlen élik meg traumaként, sőt, a kapcsolat sem feltétlenül megy tönkre. Na de mi van, ha az egyik fél akarja (történetesen a nő), de a társadalmi helyzete, párkapcsolata miatt kell meghoznia egy ésszerű, ám a szívével ellentétes döntést..mert a körülötte élők, akikre számíthat, ebbe az irányba terelik...lehet, hogy soha nem heveri ki. És nagyon tetszik, hogy férfi létedre nem told a nő nyakába az egészet, végre valaki, aki konzervatív állásponton van, de a ennek ellenére társadalmat és a férfiakat is felelőssé teszi ezügyben, a beavatkozáson átesett nőkkel pedig együttérez.
2021. ápr. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
77%

Emlékszem 21 évesen, friss kapcsolatomban, sikerült kiszakítani a gumit. Egyből mentem sürgősségi tablettáért és szórtam az imát, hogy ne legyen belőle baba. Se a kapcsolat nem volt valami stabil, én be se fejeztem a sulit, és bár akkor még nem beszéltünk a terveinkről, de amit az anyámék a fejembe vertek, hogy gyerek kérdésben egy nő mindig csak magára számíthat. Szép a szex, de ha komoly döntést kell hozni, akkor a férfi még a neved is képes elfelejteni, hogy neki semmi felelőssége ne legyen a dologban.

Úgyhogy hónap végéig gyomorgörccsel vártam a bizonyos napokat. A párom észrevette rajta ezt a görcsösséget, és végül kezdeményezte, hogy beszéljük meg a dolot. Akkor én elmondtam hogy félek terhes lenni, de félek az abortusztól is. Mire ő azt mondta, hogy ezt együtt hoztuk össze, és ő nem fog menekülni az apaság elől. Nem akart ő sem ilyen korán apa lenni, de ha most jönne a baba akkor most lesz apa, őt ezt nem ilyeszti meg és támogat ahogy csak tud minket.


És én akkor ettől napokig sírtam. Sírtam a megkönnyebüléstől, mert már nem éreztem azt, hogy egyedül vagyok, és egyedül kell ezzel szembenéznem. Én akkor és ott értettem meg mi a különbség fiú és férfi között.


Szóval én annak a szorongásnak csak a töredékét éltem meg amit te kérdező, de az is borzalmas volt. És nagyon sajnálom, hogy a te párod nem támogató veled, pedig neked most nagyobb szükséged lenne rá mint valaha!


Remélem megtalálod a módját, hogy fel tudd dolgozni a történteket. Te pont a legnagyobb bajban maradtál egyedül és ezért nem hibáztathat senki, ha rosszul érzed magad miatta!

2021. ápr. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!