Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért kell mindenre rávágni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell mindenre rávágni ha "hibát" fogalmazunk meg párunkban/nak?

Figyelt kérdés

Szó szerint sértve érzik magukat, egyből rávágják hogy ha szeretsz így is kellek, vagy akkor nem szeretsz igazán, vagy fogadj el a hibáimmal stb..


Nem gondolnak bele esetleg a másik nem beszél hülyeséget és talán tényleg lehet változtatni kellene?


2021. ápr. 19. 08:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%

Mert nincsenek megnevelve, és nem tudják, hogy ki a főnök.

Meg ilyenkor egyszerű a válasz: "El lehet menni!"

2021. ápr. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen ez is tipikus válasz
2021. ápr. 19. 09:21
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Asszertiven kellene tudni kommunikalni.


Pszichologus mondta nekem:

Senkinek nincs joga egy masik embert megváltoztatni. Ez a személyes terulet megsértése eleve. Azaz neki sincs, mint pazichologusnak.ahhoz hogy egy ember változzon változhasson, annyit lehet tenni, hogy elérsz nála egy belső motiváciot, hogy ő akarjon magán változtatni. Azaz az ő döntése kell az legyen az, hogy megváltozik/vàltoztat. Az ő saját élete ahhoz csak neki van joga az felett döntéseket hozni. Te nem dönthetsz masok helyett.


Ambíciokat motivációkat viszont ki lehet alakítani egy emberben.

2021. ápr. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

*es a pszichologus szerint teljesen természetes és jogos önvédelem az, amikor egy ember visszatámad ha meg akarják neki mondani mit cainalhat mit nem miben valtozzon meg stb


(Bocsi az elütések miatt)

2021. ápr. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Attól függ, miben kellene változtatni.


Ha alkoholista, akkor tényleg jogos kérés, hogy változzon meg, tegye le az italt. Ha viszont minden kis apróságot rá akarsz erőltetni, és totál leuralod, akkor nem csoda, hogy megmutatja az ajtót a másik fél.

2021. ápr. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%
Tudja, hogy úgy sem hagyod el és így nem kell változtatni. Papucs vagy.
2021. ápr. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Egy alkoholistat sem lehet igy megvaltoztatni hogy majd te mint megmondoember megmondod neki a frankot.


Ezt nagyon nem igy kell. Ez szemelyes terulet sertese. Es semmilyen eredmenyre nem vezet alapvetően.

2021. ápr. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is nagyon sok múlik a tálaláson. Humorral, szeretettel sok dolgot el lehet érni nálam, de aki a "mert te mindig ilyen vagy" típusú lemezt teszi fel, annál én is védelmi állásba helyezkednék.

Meg legyen a másiknak is önkontrollja: valószínűleg tőle is nyel a másik ezt-azt. Attól, hogy ő nem szól, még nem biztos, hogy nem zavarja.

Összetett dolog ez, nincsenek minden helyzetre érvényes tanácsok.

2021. ápr. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igazak amit írtok, de gondolkodás nélkül rávágják ezeket. Bele sem gondolnak h lehet némi alapja esetleg..mert ha átgondolt és utána mondja rendben.. de rögtön sértetten ezt rávágni..
2021. ápr. 19. 13:07
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát nézd, ha engem valaki 5-10 kiló túlsúly miatt csesztetne, én is ezt mondanám. Aki engem ismer, az tudja hogy vannak nagyon aktív és tudatos időszakaim amikor azért jól szoktam kinézni, de alapvetően hízékony vagyok s ha elengedem magam 1-2 hónapig, az simán 5-8 kiló pluszban mutatkozik meg. Vannak ilyen stresszes, inaktív időszakaim is. Ezt kívülről nekem senki ne kommentelje le,mert felesleges.

De ha vele vagyok türelmetlen vagy rideg és ezt érzékeli, akkor azonnal elgondolkodom, hogy mi ennek az oka.

2021. ápr. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!