Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tudnék tenni a házasságunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tudnék tenni a házasságunk megmentése érdekében?

Figyelt kérdés

Fél év próbálkozás után annyira reménytelennek érzem a helyzetet, párterápia, egyéni tanácsadás után is, hogy kénytelen vagyok itt kérni tanácsot hasonló szituációban lévő emberektől.

A feleségem egy nagyon gyönyörű, különleges, átlag feletti intelligenciával, kreativitással és attraktív kisugárzással rendelkező személyiség, aki egyben betegesen munkamániás. Eleinte egy munkahelyen dolgoztunk, ahol én voltam az osztályvezető, de később, a kisfiúnk megszületése után átment egy másik osztályra. Akkor mintha megszakadt volna valami elementáris közöttünk, és nehéz megmondani, hogy mi okozhatta azt a törést. A párterapeuta szerint a terhesség utáni depresszió volt az oka.

Nem szeretnék nagyon elveszni a részletekben, a lényeg, hogy most lesz a 6 éves évfordulónk, én pedig ellenben vele, még mindig ugyanúgy vonzódom hozzá. A kapcsolat kezdete mondhatni zökkenőmentes volt, ugyanúgy akartuk mindketten, két év után házasodtunk össze. Most van egy mindjárt 4 éves kisfiúnk, ezért a közösen eltöltött időnk nagyjából 2 év volt, a gyerek megszületése után alighanem megszűnt közöttünk minden intimitás, a szexért most már könyörögnöm kell. Vagy a munka vagy a gyerek volt a fontos, én, mint férj totálisan a háttérbe szorultam. Nem tudom, ez mennyire gyakori férfiaknál, inkább nőktől szokás hallani ezt az elhidegülést, de sajnos már hónapok óta áldozata vagyok ennek a ridegségnek. A gyerek sokszor velünk alszik, ha két hétben egyszer sikerül szexelnünk, akkor már mázlim van. Tavaly a karantén alatt jobban összemelegedtünk, de decemberben teherbe esett, és most várjuk a kislányunk megszületését. Ő nem örült annyira az ötletnek, mint amennyire én kezdeményeztem, a terapeutánk egyenesen ellenezte, szerinte még egy terhesség tönkre vágná lelkileg a feleségemet. Lehetséges, hogy igaza volt, mert most már alig kommunikálunk, mindig épp hívása van, épp olvas, épp zuhanyozni készül, épp egy barátnőjével beszél, épp a gyerekkel játszik, épp fáradt és aludni akar, épp fáj a feje, épp dolgozni próbál. Amikor még elkezdtük a párterápiát, ő is nagyon együttműködő volt, most egy olyan szellemre emlékeztet, akinek minden jó, minden mindegy, szerinte nincs semmi baj, szex közben is közömbös, már ha van egyáltalán kedve hozzá. Ez az állapot a második terhesség óta van jelen, korábban legalább tett minimális erőfeszítéseket, odabújt hozzám, néha ő is kezdeményezett valamit. Nem nagyon lehet vele kommunikálni, bezárkózott és engem nevez túl akaratosnak.


Úgy érzem, hogy itt a vég, pedig mindent meg akarok tenni a házasságunkért. Talán nagyon egyoldalúan osztottam meg a történetet, az ő narratíváját kihagyva. Való igaz, hogy sokszor voltam telhetetlen, papucs soha, de mégis én voltam a nő a kapcsolatban, bármennyire is megalázó ezt leírni. Néha az agyára mehettem, a terapeuta is javasolt nekem egyéni terápiát, hogy csökkentsem az elhagyástól való félelmemet. Van közöttünk majdnem 20 év korkülönbség, ő most 36 én pedig 54. A terápián kiderült, hogy belebetegedett abba, hogy nem tud dolgozni az anyaszerep miatt, és bűntudata is van amiatt, hogy nem az a tipikus háziasszony.


Nem tudom, mit tegyek, ugyanis tegnapelőtt elhatároztam, hogy kiállok magamért és belengetem a válás lehetőségét, ha nem változik meg. Mintha ez megijesztette volna, de maradt minden ugyanúgy, mint volt. Korábban a válással való kvázi "fenyegetőzés" hatásos volt, mert két napig újra a régi önmaga volt. Biztos vagyok benne, hogy a második terhessége miatt lett ilyen, és az is lehetséges, hogy nem én vagyok a hibás, hanem depressziója van, vagy kiégett. Azért kezdtem el az elején szuperlatívuszokban beszélni róla, mert a régi énjéhez képest most tényleg csak egy szellem, leginkább velem.


Aki járt már hasonló cipőben, minden tanácsot megfontolok, mert jó lenne megmenteni a házasságunkat, már a gyerekek érdekében is.


2021. máj. 8. 03:02
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
51%

Nem lehetséges esetleg, hogy titokban szeretőt tart, aki szexuálisan kielégíti és azért nem kíván téged?


40 éves nő vagyok. Nincs gyerekem, de mindig kívánom a szexet. Ha lenne gyerekem nem hiszem, hogy ez a dolog változtatna ilyen nagy mértékben a libidómon. Feleségedet pedig nem értem miért szülte meg a 2. gyereket, ha már az első is ilyen negatív hatással volt rá.


Az is lehet, hogy kimerült a gyerekek miatt. Be szoktál segíteni neki a házimunkákba, illetve a gyereknevelésbe? Mert ha te is mindenben 100%-ban odateszed magad, akkor érthetetlen ez a viselkedés. Ha hosszú távon ez menne, akkor én is megfontolnám a helyedben a válás lehetőségét.

2021. máj. 8. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
95%

Egyrészt ez lehet depresszió, sajnos szülés után nagyon gyakori. Ezen most nem fog segíteni, hogy újra terhes.

Az biztos, hogy nem érzi jól magát anyaszerepben. Ezen az segítene, ha a következő babával ő 6 hónapot lenne otthon, aztán átvennéd tőle. Ettől még lehet csodás anya, akár szoptathat is még hosszú hónapokig, de közben építhető a karrierjét, amiben már így is csúnyán megrekedt. 36 évesen már nem olyan jó ám mindent elölről kezdeni. 3 év múlva meg már 39...

Apropó kor: ez neked nem fog jól esni, de sajnos ez is egy lehetőség. Te se leszel fiatalabb. A férfiaknál (is) pont az 50 az az időszak, mikor egy pár év alatt nagyon látványosan mwgváltoznak, elkezdenek rohamosan öregedni. Lehet, hogy már nem tart vonzónak. Ideje lenne erről is beszélni. Ez ellen ugyanis lehet tenni! Nem fiatalabb leszel, persze, de a külsőn tudsz javítani.

2021. máj. 8. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Augusztusra várjuk a kislányunk megszületését, egész nap otthon van. Van bejárónő, mindketten sokat foglalkozunk/játszunk a kisfiúnkkal, de ő kevésbé aktív.

Bevallom, én akartam, ő pedig inkább ellenezte a terhességet, és csak megszakításos módszerrel védekeztünk. Én szándékosan és rendszeresen kicsivel később tettem meg a szükséges lépéseket, ezért nem tudott róla, hogy az önzőségemnek köszönhetően esett teherbe.

2021. máj. 8. 04:53
 4/32 A kérdező kommentje:
Hármas válaszoló: még most is pompás nő, 55 éves leszek három hét múlva, de eddig még életemben nem találkoztam hozzá hasonló nővel. Ő is nagyon akarta a házasságot, az elején még talán jobban is rajongott, mint én, csak a kisfiúnk megszületése után fordult a kocka.
2021. máj. 8. 04:56
 5/32 A kérdező kommentje:
6: egy gyerek megszületése nem hiba, nem is értem ezt a reakciót. Mindketten boldogan vártuk.
2021. máj. 8. 05:10
 6/32 anonim ***** válasza:
68%
Te most trollkodsz, vagy ennyire buta vagy?
2021. máj. 8. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Senki sem kíváncsi az alpári megnyilvánulásaidra, menj máshová trollkodni!
2021. máj. 8. 05:53
 8/32 anonim ***** válasza:

Te egy terhes nőt fenyegetsz a vállásal?

Miért nem védekeztetek, miért kellett ez a baba nektek?

2021. máj. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Ja már látom, hát gratulálok...
2021. máj. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Direkt később vetted ki belőle. Remélem troll vagy csak... és nem létezik ekkora önző patkány a világon mint te
2021. máj. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!