Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Zavar, hogy a barátom minden...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Zavar, hogy a barátom minden nap elszív egy "vicces cigit". Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem akarok álszent lenni, én is próbáltam már párszor, és alkalmanként/buliban/néha olyan társaságban nincs is vele semmi bajom. De a mindennapos használattal van. De sajnos nem tudom megindokolni, hogy miért, pedig általában jól tudok érvelni, de ezt nem tudom megmagyarázni, egyszerűen zavar. Pedig "csak" egy szál ilyen cigiről van szó, nem szokott betépni tőle, és ugyanúgy viselkedik, mint előtte, valamiért mégis zavar. De nem szeretném megváltoztatni őt, mielőtt összejöttünk, azelőtt is ezt csinálta, bár amíg nem laktunk együtt, nem hittem volna, hogy minden nap. Szóval ezt inkább magamban kéne rendeznem.


Egyébként én nem cigizek egyáltalán, ő igen, sima cigiből nagyon is sokat.



2021. máj. 15. 12:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%

Először is, szerintem a fű nem nagy dolog, kb alkohollal tartom egyszinten, illegalitása számomra kérdéses. Ezért én ezt kb úgy látom, hogy ez olyan mint amikor naponta bever valaki egykét felest. Ami már alkesz, ez szintén sokakat szavarna. Szóval szerintem normális, hogy egy nem függőt zavar ha a párja drogos.


És mielőtt valaki mondaná, hogy a fű nem okoz függőséget, lehet kémiailag nem addiktív, de pszichésen kialakulhat.

2021. máj. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

A mérték egy fontos dolog. Szerintem semmi baj azzal ha havonta egyszer elmegy egy cigi, ha szórakozni mentek, de naponta tolni... az függőség.

Ugyanígy az alkohollal is. Aki naponta iszik magában az alkoholista, de aki csak a barátaival havonta 1-2 szer összeül beszélgetni és megisznak egy pár fröccsöt vagy sört azzal semmi gond.

2021. máj. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%
Engem is zavarna a napi drogozás.
2021. máj. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
36%
3, ez a drogozás egy fasság. Drog az alkohol is, a kávé is, a csokoládé is, meg a heroin is. És azért nagyon nem mindegy melyiket viszed be a szervezetedbe. 😃
2021. máj. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
23%
Engem jobban zavarna, hogy sima cigiből sokat szív.
2021. máj. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%

Ezzel az a baj, hogy lételeme lett a fű. Ha 2 hétig nem szívhatna lehet teljesen más ember lenne. Én nem szeretnék egy olyan emberre alapozni aki szinte mindig tudatmódosító alatt van. Érvnek felhozhatnád még azt is, hogy gondolom anyagilag se két forint és ha már együtt éltek gondolom jó lenne gyűjteni valamire, dehát a napi cucc ára ezt befolyásolhatja.

A másik lehet nincs beállva totál, de 10 év múlva biztos agyilag se lesz a toppon.

2021. máj. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
33%
És egy rohadt drogosnak is van nője... :(
2021. máj. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#7: Ezt kikérem magamnak mindkettőnk nevében. Köze nincs a "rohadt drogosokhoz", füven kívül mást nem csinál, és egyébként egy nagyon jó ember, szinte minden másban teljesen összeillünk, ő a legnormálisabb fiú, akit ismerek. Csak ugyebár senki sem tökéletes, ő sem, neki ez az a problémája, ami bár ne lenne. De hogy "rohadt drogosnak" nevezd, az messze túl megy egy határon...



A többieknek: Én is azzal próbálom magyarázni magamnak azt, hogy zavar, hogy ez egy függőség, és nem szeretném, ha a szerelmem egy függő lenne. De erre meg azt lehetne mondani, hogy én meg kávézok, az is egy függőség. Mire én mondhatnám azt, hogy az nem változtat meg, de egy szál füves cigi sem.

Illetve én is úgy állok a fűhöz, hogy kis mértékben nem tartom károsnak, sem rohadt drogosnak azokat, akik használják, mert vannak ennél sokkal rosszabb szerek is, sőt, az alkoholizmust is rosszabbnak tartom. Illetve bizonyos betegségekre orvos írja fel, tehát nem annyira rossz, mint egy heroin, vagy egy bármi más.

Szóval a saját álláspontom sem könnyíti meg azt, hogy megmagyarázzam magamnak, illetve neki, hogy miért is zavar.

2021. máj. 15. 12:54
 9/18 anonim ***** válasza:
58%
Nagyon jó ember? Akkor hajrá, legyél mellette, ha neked ez mégis bejön! Sok sikert a jövőben.
2021. máj. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Amikor össze jöttem a párommal naponta szívta a zöldet.

Egy pár hónapig elvoltam így vele bár én az elején is célozgattam rá hogy lehet ez kicsit sok

1 év után kezdett komolyabbra fordulni a dolog, össze költözés stb

Én akkor elmondtam neki hogy oké hogy igy ismertem meg de nekem ez sok

Benne vagyok a heti 1 max 2 szívásban de az hogy naponta abba nem

Ha ez neki nem fér bele akkor legyen vége mert ismerem magam és hosszútávon nem fogom bírni.

Hálistennek kompromisszumra jutottunk és maradt a heti 1

Szerintem beszélj vele

1 próbát meg ér

Mást nem tehetsz

29/N

2021. máj. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!