Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit lehet tenni ha a gyermekem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni ha a gyermekem apja ezt teszi?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok és van egy 1 éves kislányom. Jól megélünk, szüleimmel lakunk.

Azonban egy olyan probléma akadt hogy pár hónapja a párom egész furcsán viselkedik.

Nem talál munkát a városban ahol élünk így egy messzi tanyára ment dolgozni a testvéreivel és csak hetente járt haza. Mikor elsőnek hazajött egy barátját is hozta magával és az itthon töltött idő alatt mindig mentek valahova inni, a gyermekével nem is foglalkozik.

A szüleim kidobták az italozás végett így most a mellettünk lévő faluba van egy ismerősénél.

Mostanra a dolog arra a szintre fajult, hogy mindennap iszik és nem dolgozik.

Próbáltam beszélni vele hogy kell-e az italozás és azt mondta hogy ő az italtól nem fog megválni senki kedvéért sem.

Mivel nem dolgozok a családi pótlékból -bírtam a kicsit ellátni és a párom fizetéséből, de most hogy nem dolgozik egyedül kell mindenre figyelnem. Vállaltam be földi munkákat de mikor a párom ezt megtudta elkezdett velem kiabálni hogy én nem mehetek dolgozni. Azt mondta csak az autópályára vagy a sarokra mehetek.

A kicsivel nem foglalkozik és volt olyan mikor párszor kezet emelt rám miközben a kislány a kezemben volt.

Volt mikor azt állította hogy nem az övé a gyermek, és apasági tesztet követelt. (Természetesen övé a kicsi)



Múlt héten elment dolgozni egy hétre és mikor hazaért azt mondta nem keresett pénzt. Ami volt azt meg kajára költötte. Egyből azzal kezdte hogy ment kocsmába. Utána este feltűnt és elvitte a pénztárcámból a pénzt. Aztán 4 napig nem láttam.

Abban a 4 napban az ismerősei és a testvérei is rajtam keresték hol van. Ezek után kaptam egy hívást hogy a faluban ahol a párom jelenleg van, a volt sógor nőjével van és vele lakik és láttak is őket csókolózni. Az egészben az a szép hogy annak a nőnek is van egy gyermeke és a párom vele jobban foglalkozik mint a sajátjával.


Segítségetek kérem szépen! Mit tudok tenni?



2021. máj. 26. 16:54
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni hogy a kicsi nincs az apja nevén mert mióta megszületett a kicsi azóta nem képes aláírni az apasági nyilatkozatot.
2021. máj. 26. 16:54
 2/26 anonim ***** válasza:
99%

Először is nagyon remélem, hogy kamu a kérdés.


Másodszor: Komolyan, neked mi kell még ahhoz, hogy elválj? Az, hogy megüssön?

2021. máj. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
99%
Amikor a szaporodás nem iQ-hoz kötött.
2021. máj. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
98%
Pl. Már régen ki kellett volna rakni. 🤦‍♀️
2021. máj. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
98%
Hát kár volt neki gyereket szülni. De, mivel ezen már nem változtathatsz ebből kell kihoznod a legjobbat. Tenni nem sokat tehetsz, a párod alkoholista és csal is. Apasági pert indíthatsz hogy legalább valamit fizessen, de ha nincs munkája, nem tudják rajta behajtani.
2021. máj. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
91%

Késő bánat. Neked már olyan mindegy, hogy mit csinálsz, az életedet már elcseszted. Szerintem kérdezd meg a szüleidet, hátha nekik egy hangyányival több eszük van.

Én ezt tenném: szakítanék a gyerek apjával és felnevelném a gyereket a szüleim segítségével. Az "apát" úgysem érdekli a gyerek, én nem is nagyon erőltetném a kapcsolattartást. Jót nem tanulna tőle úgysem.

Ezután pedig háromszor is meggondolnám, hogy kivel fekszek össze.

2021. máj. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
92%
Az lenne a legjobb ha minden kapcsolatot meg szüntetnél az apának nem nevezhető egyénnel,sőt még a gyermek láthatását is elvenném az ilyen hozzáállása miatt.Ha eddig nem tudott megváltozni nem is fog az biztos főleg hogy az alkohol lett a fő profilja minden téren.Ha továbbra is próbál zaklatni vagy fenyegetőzni,akkor távolságtartási végzést nyújthatsz be.Az apasági tesztet pedig ő kérje,mert akkor neki kell fizetni... És keress egy normális pasit,mert így nem leszel boldog sem te sem a gyermeked!
2021. máj. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
98%

Én szakitanék vele. később rosszabb lesz. Maradj a szüleiddel, ők úgyis támogatni fognak. Ennek az embernek meg nem vagytok fontosak. Ha fontosak lennétek, akkor veletek lenne nem mással.. Gyerekre költené amit keres,és nem ki lopna a tárcából..

Ez minden csak nem APAA!

KI Hajíntottam volna már rég.

2021. máj. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

#2esnek: nem voltunk házasok és nem is vagyunk már együtt amióta a szüleim kirakták!


#3-asnak: miért mi bajod? Nem lehet mindenki olyan tökéletes mint te!


#4-esnek: Körülbelül 3 hónapja már külön vagyunk szóval már rég nem velem van.


#5-ösnek: Hogy őszinte legyek nem is számítottam erre tőle! Ő akarta nagyon a kicsit és mig pár hónapos volt addig semmi sem volt vele! Aztán jött az alkohol és olyanokat vágott a fejemhez hogy tőlünk nem tud megszabadulni!

A családsegítő azt mondta -kig nem írja alá az apasági nyilatkozatot semmilyen pénzt nem kérhetünk tőle.


#6-osnak: Nem vagyunk együtt. Illetve már több mint 5 éve vagyunk együtt! És pont azt teszem amit most leírtál. Kapcsolatot annyira tartsuk, hogy csakis akkor jöhet el megnézni a kislányt hogyha józan.


Szóval annyi a lényeg hogy nem vagyunk már együtt és nem is ő érdekel, hanem a kislányom. Az édesapám beszélt a családsegítővel, hogyha nem dolgozik akkor legalább gyermektartásdíjat fizessen. De még azt sem lehet.

2021. máj. 26. 18:05
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Keress rá a neten, hogy hol van a közelben ingyenes jogi tanácsadás. Kérdezz rá ott. Az elég érdekes, hogy a családsegítő butaságot mondott. Nem tudja, hogy megy, vagy hazudik.
2021. máj. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!