Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tekinthetnék megint...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tekinthetnék megint úgy a páromra, mint korábban?

Figyelt kérdés

A baratommal egy eve alkotunk egy part, mindketten a huszas eveink elejen jarunk.

Klisenek hangzik, de egeszen mult hetig ugy ereztem, hogy barmikor kepes lennek vele leelni az eletem, annyira tokeletes volt az elmult egy ev, annyira ugy ereztem, hogy passzolunk es annyira nagyon hasonlo eletet kepzeltunk el a jovoben.

Mult heten azonban volt egy konfliktusokkal teli, mely beszelgetesunk, amely soran kiderult, hogy ez az idealizalt jovokep, amely az en fejemben konkret korvonalakkal el, nem egeszen olyan, mint amit o elkepzelt es amit en hittem, hogy o is szeretne. Felreertes ne essek, tisztaban vagyok azzal, hogy kompromisszum kotesek halmaibol all egy parkapcsolat, azonban nem gondolom hogy ezek a kompromusszumok az elkepzeleseim gyokeres megvaltoztatasabol kell, hogy alljanak, megis a parom elkepzelesei igen ellentetesek az enyemekkel. Nem szeretnem a problemat nagyon kireszletezni, a lenyeg hogy alapveto eletviteli elteresek vannak a kettonk elkepzelesei es elvei kozott, amely elkepzelesek osszeegyeztetese talan tul nagy feladassal jarna mindkettonk reszerol (az enyemrol biztos).

Nagyon nehez es fontos ponthoz erkeztem el, mivel nagyon szeretem a parom, nem szeretnem elvesziteni, de erzem, hogy azota a beszelgetes ota mashogy viszonyulok hozza, mashogy tekintek ra, mintha kezdene megromlani a kapcsolatunk..

Szeretnek kepes lenni tullepni ezen, de nem tudom, hogy tehetnem ezt meg anelkul, hogy feladnam a jovore vonatkozo elkepzeleseimet.

Aki tud, segitsen legyszi!


2021. jún. 2. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Egy éve vagytok együtt, de úgy csinálsz mintha az 20 lenne. Még mindig csak ismerkedtek egymással, úgy tűnik valamiben annyira eltértek, hogy azon már nem tudsz túllépni. Van ilyen, ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni.


A konkrétumtól is függ, de mivel arról még körvonalakban sem írtál semmit, így nem nagyon lehet ehhez többet hozzáfűzni.

2021. jún. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Noren1989 ***** válasza:
100%
Éltetek màr egy hàztartàsban egyàltalàn?
2021. jún. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy! Igenis ideje átgondolni, hogy ezt az 1 évig tartó idillt nem -e képzelted csak. Nekem nagyon fura, hogy most jöttél rá, hogy elvek, és életvitel mentén gyakorlatilag teljesen másképp gondolkoztok.

Ne akarj ezen túllépni, ha nem egyfelé mentek, nincs kompromisszum, akkor igenis el kell jönnie a végének, nem érdemes megalkudni a szerelem nevében olyanban, ami tudod, hogy nem tesz boldoggá. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy szakíts, hanem hogy ne söpörd asztal alá a problémát, beszéljétek át.

2021. jún. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is nehéz így bármit is mondani, mert mondjuk szerintem gyerekkérdésben nincs kompromisszum, de mondjuk abban, hogy hol éljetek már talán lehet
2021. jún. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétumok nélkül nem tudunk igazán mit tanácsolni. Az előző válaszolók mondtak jókat, kb. ennyit lehet érdemi információ nélkül.
2021. jún. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A valosagban parok elobb szetmennek mas okokbol, minthogy az eltervezett jovoig eljutnanak. Persze senki sem igy indul neki, de ezek a tenyek.

Lehet, hogy zsakutca ez a kapcsolat, de neha jo betevedni egy szep zsakutcaba. Mert annyira fiatal vagy, csalad, eletvitel, barmi harminc folott is kialakithato.

2021. jún. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy... de nincs is értelme. A leírásod alapján alapvető eltérések vannak a nézeteitekben amit a rózsaszín köd eddig elnyomott. Most amikor felébresztett a valóság akkor kezdesz ráébredni mégsem olyan frankó' a dolog. Ezzel nem tudsz mit csinálni, csak annyit hogy legközelebb tanulj az esetből a következő kapcsolatodnál.
2021. jún. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sem bocsátkoznék tanácsadásba, mert nem tudom konkrétumokat.


Csak annyit mondok, hogy egy kapcsolatot addig érdemes fenntartani, ami a kompromisszumok nem vesznek el egyikőtök személyiségéből sem. Hiszen tényleg lehet kompromisszumot kötni a végtelenségig, de amikor már valamelyik fél (vagy mindkettő) csak árnyéka önmagának, nincs értelme folytatni.


Mindenképp több mély beszélgetést javaslok, hogy ne ringasd magad hamis illúziókba, hanem tudd, mi a valóság.

2021. jún. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
En annyit tennek az elottem szolokhoz hozza, mert remekul leirtak, hogy elveket sosem adunk fel. Attol lesz ember az ember. Tehat ha elvi szinten ha nem passzoltok, akkor mar el is dolt a kerdes.
2021. jún. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!