Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért érzem a párkapcsolatot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért érzem a párkapcsolatot tehernek?

Figyelt kérdés

Eddig akárhány kapcsolatom volt, mindig úgy éreztem, hogy számomra ez a boldogság mellet valamiféle korlátozás, teher is. Úgy éreztem mintha kevésbe tudnék kiteljesedni és mintha a döntéseimet akadályozná hogy mindig gondolnom kell másra is. Félreértés elkerülése végett nem olyan párjaim voltak akik korlátozni akartak volna vagy befolyásolni épp ellenkezőleg, de még most is amikor a jövőmre gondolok nagyon nehezen tudom elképzelni azt, hogy képes leszek egy társat találni márpedig szeretnék, de amikor van, akkor meg azt érzem hogy egyedül szeretném leélni az életem.


Arra is gondoltam már hogy talán félek a barátságnál közelebb engedni magamhoz bárkit is és ettől érezhetek úgy ahogy. De ez megjelenik máshol is, pl ha szerelmes párokat látok az utcán vagy egy filmben. Ha szingli vagyok arra gondolok milyen jó nekik, ha meg van párom és úgy látom őket, akkor arra gondolok hogy miért nem vagyok képes olyan önfeledten szeretni mint ők és folyton aggódok a saját kapcsolatomban a hibákon és emiatt volt már hogy véget vetettem egy kapcsolatnak csak hogy ne stresszeljek rajta folyamatosan. Mi lehet ennek az oka? Mit tehetnék, hogy másképp viszonyuljak a párkapcsolathoz?


(hozzáteszem a családi hátterem normális, 1 testvér, szülők együtt élnek (igaz elhidegült kapcsolatban))


22L



2021. jún. 13. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Talán nem azokkal voltál, akikkel kell. Ez most nagyon spirin hangzik, de azt tapasztaltam, hogy én se tudtam mindenkivel teljesen önfeledt lenni, és volt akivel valóban nyűg volt a kapcsolat.

Sőt, ha belegondolok, úgy teljes egészében még egyiket se élveztem. Most van egy olyan megérzésem, hogy a következővel már olyan lesz, amilyenről álmodni se álmodtam még. Akivel sok a közös, stb. Nagyon tetszenek TikTokon azok a páros videók, ott sugárzik az összhang. Tudom, tudom, ez csak 30 mp a napjukból, de ahogy egymásra néznek, ahogy beszélnek egymással... Szóval ja, az előző nőim arra "szolgáltak", hogy kitapasztaljam mi kell nekem, mi nem, és hogy milyen nő is illene hozzám, és én milyenhez illenék. Ezt ezek nélkül a tapasztalatok nélkül nem tudtam volna összekirakózni magamnak.

2021. jún. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy igazi férfit találsz és nem egy kis fiút, akkor segítetek egymásnak megépíteni a jövőtöket, és nem érzitek tehernek ezt az egészet. Butaságnak tartom azt, ha valaki párkapcsolatban él akkor nem építhetné tovább a jövőjét mert korlátozva van? Én úgy gondolom ha igaziból szeret valaki akkor segíteni fog neked, és ez fordítva is igaznak kell lennie.
2021. jún. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat
2021. jún. 13. 19:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt gondolom, hogy nem a megfelelő emberekkel voltál együtt, és/vagy te tettél bele jóval többet a kapcsolatba, mint amit visszakaptál. Ez sajnos lehúz, fárasztó. Hidd el, ha olyannal jössz össze, akivel egy hullámhosszon pendültök, kb. ugyanazok a terveitek és ugyanolyan lelkesek vagytok, akkor boldog lesz a kapcsolat.
2021. jún. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem ez a két dolog tölt el reménnyel, hogy egyrészt a "sikertelen" párkapcsolatok is sikeresek, mert sajnos-nemsajnos csak ezekből tudok tanulni, fejlődni. Más út nincs. A másik pedig,ami reményt ad, ha én olyan vagyok, amilyen, akkor csak van más is, aki nagyon nagyon hasonló. Meg azt vettem észre, hogy egyre jobb és jobb nőim voltak, és most személyiségre- passzolásra értem.
2021. jún. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem eddig egyszer volt akivel azt erzetem nem akarok nelkule elni de o nem volt ilyen lelkes ugyhogy hiaba.. A tobbi kapcsolatban csak ugy el voltam.

Meg az is lehet hogy csak nem akarsz elobb utobb elhidegult kapcsolatban eldegelni mint a szuleid

33n

2021. jún. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!