Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Milyen okból változhatott meg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen okból változhatott meg párom velem szemben?

Figyelt kérdés

Párommal 5 éve együtt vagyunk. Kezdetben együtt terveztünk mindent,

abszolút nyitott volt minden javaslatra ami a közös életünket érintette.

Bár akkor is figyelembe vette gyerekeit (elvált), mégsem tűnt hangsúlyosnak. Örömmel volt velem, a számára kötelező családi találkozói részleteiben is próbált alkalmazkodni hozzám. Mára ez lassacskán megváltozott. Jelenleg bármiféle terveinél, terveinknél legfontosabb eldöntendő kérdés hogy gyerekeinek megfelel-e abban a formában. Ha érinti őket valamennyire. Én utolsó lettem szempontjaiban. Mottója hogy fogadjam el a döntéseit, fogadjam el hogy ha az én és a gyerekei éppen aktuális kérése nem egyezik, hozzájuk igazodik. Nekem párjaként az a dolgom hogy ne bíráljam őt felül, legfőképpen ne vétózzam meg gyerekei kéréseit. (hozzáteszem nagykorúak) Lényeg, egyre rosszabbul érzem magam, tulajdonképpen egy senkinek akinek nincs szava ha a gyerekei képbe kerülnek az adott helyzetben. Háztartási munkákra és szexre jó vagyok.

De amikor a párom tervez, akkor elsődleges a gyerekei, másodlagos én.

Ki hogyan látja, ez normális, vagy hagyjam el, netán fogadjam el hogy ő ilyen lett.


2021. júl. 1. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Az a normális, ha egy szülőnek a gyerekei az elsők. Ez szerintem természetes, így mindenképp a 2. helyre fér csak bele az új párkapcsolat. Az elején valószínűleg a rózsaszín köd miatt borított mindent, de ez lecsillapodott és minden "visszakerült a helyére". Ha nem tudod elfogadni, hogy egy gyerekes embernek a gyerekei az elsők, akkor nem kell ilyen emberrel összejönni.
2021. júl. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Csak ismételni tudnám az #1-est, így a normális. Engem is zavarna az örökös második hely, nem is kezdek olyannal akinek már van gyereke, szóval nem olyan nehéz megoldani (kikerülni) a problémát.
2021. júl. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

Azert én szülőként nem teljesen igy látom. Nem is csoda ha sok házassag megy tönkre a gyerek születése után.

Oke hogy fontos a gyerek főleg mig kicsi de azert a parunk is ugyanannyira fontos. A gyerekeim nagyobbak, lehetőség szerint megteszem amit tudok, de nem körülöttük forog a világ és nem a s**üket nyalom hogy úgy legyen mindig ahogy ők szeretnék. Nekik is kell alkalmazkodni es elfogadni a nemet

2021. júl. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nagykorúak a gyerekei, azért árnyalnám 1-es válaszoló véleményét: "Az a normális, ha egy szülőnek a gyerekei az elsők." - ez kamaszkorig igaz, utána már ebben a formában nem.

Jó lett volna konkrét helyzeteket írnod, amikor érdekütközés volt és a gyerekeihez igazodott. Még az érdekelne, neked van-e korábbról gyereked (gondolom közös nincs), ha igen, hány éves és együtt él-e veled, mert ez is szempont lehet.

2021. júl. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát az a bizonyos rózsaszín köd valóban leeshetett már mindkettőnk

szeméről. De szeretjük egymást. Könnyű mondani ne szeressünk bele gyerekes férfiba. És ha mégis így sikerül? Páromnak is van nem egy jó tulajdonsága, ami esetleg más férfiban nincs meg.

Alapvetően igazodik hozzám, ez akkor változik 100%-ban meg ha gyerekei

képbe kerülnek.

Nem értem ők miért annyival különbek hogy még 1 centit sem lehet azon változtatni amit velük megbeszél.

Példa? Heverőt veszünk amin én alszom, olyan legyen ami a gyerekeinek is jó ha jönnek. (felnőttek!) Vagy: Van egy nekem fontos program amit azelőtt ő is szeretett. Ha gyerekei bejelentkeznek vagy elhívják akkor stornó. Vagy: Gyereke szabálytalankodott, rendőr megbüntette, 2 perc múlva ugyanúgy imádja. Én meg ha esetleg ideges vagyok, nem olyan mint szeretné akkor haragszik rám.

És ez a legfájóbb: Amikor beteg vagyok érzem nem aggódik igazán, alig várja hogy jól legyek, vagyis háztartás, szex stb. ismét menjen.

Ha gyereke beteg akkor teljes szívével aggódik. Javasolja hogy pihenjen. Nekem meg egy idő után azt mondja szedjem össze magam.

Rosszul esik mit mondjak.

Egy 24 éves lányom van, vőlegényénél lakik már.

2021. júl. 1. 15:59
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Senki nem írta, hogy ne szeress bele. Ketten leírtuk, hogy nem érdemes kapcsolatba kezdeni, ha zavar.
2021. júl. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

Mondjuk ezz nem értem azt írod nagykorúak a gyerekei, 18-20 évesen már gondolom saját életük párkapcsolatuk van , haverok stb és nem az apjukkal akarnak lógni.

Azt a heti egy vagy kétheti egy alkalmat meg kibírod.

2021. júl. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5-re:

Nézzük végig a példákat!


Heverő:

Én ezt tartom a legkiakasztóbbnak. Egészséges fiatalok, miért nem tudnak BÁRMILYEN heverőn aludni? Egyáltalán miért szempont nekik, hogy milyen a heverő? Vagy a színébe, kinézetébe akarnak belepofázni? Az még rosszabb.


Fontos program sztornózása:

Ez tipikuson olyan, hogy gyerekkorban érthető, de felnőtt gyerekénél csak indokolt esetben illene emiatt lemondania a programot.


Közlek.bírság:

Na, ez az egyetlen, amiben férjeddel értek egyet. Ha nem valami nagyon bunkó szabályszegést csinált a gyereke (pl. büntetőfékezés), akkor ezt úgy kell tekinteni, hogy hibázott, meg is fizette az árát, de attól még ugyanúgy szerethető ember.


Betegség:

Ez önmagában bunkó és egoista hozzáállás a részéről, a gyerekeitől függetlenül.


Miért lett ilyen? Nem tudom. Lehet, hogy kiszeretett belőled.

Mit tegyél?

Szerintem szembesítsd azzal, hogy téged ezek bántanak és ezek aláássák a kapcsolatot. És mondd meg neki azt is, hogy úgy érzed, téged ingyencselédnek és szex-alkalmazottnak tart, nem egyenrangú társnak.

2021. júl. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm 8-as a segítséget. Kicsit félreérthető voltam, a heverőnél a méret volt a lényeg hogy elférjenek. Így kényelmetlent kellett venni, ami nekem kényelmes lett volna azon nem férnek el a gyerekei mert egyszemélyes.

A párom lovagol azon hogy gyerekeinek minden jó legyen.

A program stornó úgy értendő hogy én kitalálok egy programot amit azelőtt ő is szeretett, majd inkább nem is igér semmit. Tudja ha gyerekei kitalálják találkozzanak, akkor úgyis én vagyok ejtve.

Szabálysértés pedig ittasan ült autóba. Rendben van szeresse tovább, nem lenne ezzel gond. Az a kettős mérce hogy amikor én csinálok olyat ami neki nem tetszik akkor rám jó ideig haragszik.

Tény a betegség a legfájóbb pont. Persze párom segít orvoshoz menni meg gyógyszerek beszerzésében, de látom alig várja hogy "használható legyek".

Legutóbb gyereke beteg volt őt jobban sajnálta.

8-as amit javasoltál teljesen jó. A baj az én már többször mondtam/veszekedtem vele mert nem értette. Hogy ezek fájó pontok, miért nem úgy kezel mint egy társat aki ugyanolyan fontos kellene legyen mint a gyerekei. Ideges ha szóba hozom a témát és összeveszünk.

2021. júl. 1. 16:48
 10/10 anonim ***** válasza:
Számomra az a fura hogy csak felnőttként alakult ki. Lehet attól fél hogy felnőttként már nem kötelesek látni őt így nagy a nyomás. Fél hogy ha nem fogadja el találkát akkor gyerekei nem hívják többet. Fél hogy ha heverő nem jó akkor nem látogajták. Lehet nem túl egészséges kapcsolatuk és ezért erőlködik. Én mondjuk így nem maradnék vele és nem azért mert második vagy hanem mert a másodikkal sem bánunk így.
2021. júl. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!