Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Akinek a párja introvertált,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akinek a párja introvertált, az a lenti helyzetet hogy viseli?

Figyelt kérdés

Szeretem, hogy ilyen. Én is eléggé introvertált vagyok. De ha nekem van olyan kötelezettségem, mint családi összejövetel, szülinapok miatt pl, vagy egyéb ünnepekkor, családi esemény, ő általában nem jön velem. Tudom, hogy utálja ezeket a helyzeteket, nem is akarom rákényszeríteni semmire, de zsinórban a többedik ilyen után nagyon rosszul esik. Ő az ő rokonságával teljesen kivonta magát, nem vesz részt velük sem összejöveteleken. Ha csak úgy a szüleimhez megyünk, vagy a testvéremhez, oda jön szívesen. De a tágabb rokonság őt még csak nem is látta. Nem élünk együtt, bár ez nem tudom, mennyire fontos ebben a dologban.

Aki ilyen helyzetben van a párjával, az hogy kezeli?


2021. júl. 15. 21:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem éltek együtt, minek akarod rángatni a rokonokhoz? Akik fontosak, azokat jól kezeki, de amúgy minek jópofizni olyanoknak, akiket egy évben max 1x látna, vagy annyiszor se. Nem èrtelek, kérdező.
2021. júl. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hol írtam, hogy rángatnám bárhova is? Azért nem értesz, mert nem tudsz szöveget értelmezni. Írtam is, hogy nem akarom kényszeríteni semmire. Hogy néha jól esne, ha jönne, az nem ugyanaz.

Kíváncsi voltam, másnál hasonló helyzetben hogy alakult ez ki.

2021. júl. 15. 21:16
 3/11 anonim ***** válasza:
99%
Nekem a volt párom ilyen volt. A saját rokonaihoz se ment szívesen, nemhogy hozzánk... De egy idő után, amikor komolyabb lett, lazább lett és eljött... :) De sosem erőltettem én sem. Megmondta cakkumpakk, hogy nem szereti az ilyen összejöveteleket.
2021. júl. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Az mondjuk fontos lenne mióta vagytok együtt. Mert így nem lehet erre válaszolni.

Kérdező te meg próbálj picit nyugodtabb lenni. Nem hiszem, hogy az első válaszoló provokálni akart.

2021. júl. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha te is introvertált vagy, akkor mondd el neki, hogy jólesne, ha ott lenne veled ő, aki a legközelebb áll hozzád. Nagyobb biztonságban éreznéd magad, könnyebben el tudnád magad engedni.


Én is ilyen vagyok: introvertált, magamtól nem ismerkedem. Viszont ha olyan személy visz be egy társaságba, akiben megbízom (és nem hagy faképnél idő közben), akkor szívesen megyek vele. Pár alkalom után pedig úgy feloldódom, hogy már nem muszáj annyira "pesztrálnia". :)

2021. júl. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Férjem ilyen 🙂 és hát.. már gyerekünk is van és még mindig nem ismeri a teljes rokonságomat, de én se az övét. De ha elszeretném valahova rángatni ahova nincs kedve menni akkor nagyon szépen óvatosan megkérem rá. Elmondom neki h nekem ez fontos és szoktam ígérni cserébe valami pl sütök sütit ilyesmit. Ő egy introvertált gamer, sokszor nem egyszerű vele 😁.
2021. júl. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Hú, akkor ezek szerint én is introvertált vagyok, de engem az ilyen családlátogatásokkal a világból ki lehetne kergetni. Van nekem saját családom, épp elég bajom van azzal is, nem kell másé. Meg ilyen távoli rokonok...minek? Azokból a sajátomat se ismerem. Nekem ilyenkor mindig rossz érzésem van, hogy minek akár magával vinni. "Dicsekedni", hogy lám, nekem is van párom, vagy mi? Ha ő szívesen megy, akkor nyilván jól érzi magát nélkülem is. Ha meg nem...nos, akkor legyen felnőtt és tanuljon meg nemet mondani. Én nem bírom az ilyen kötelező jópofizásokat és párt se szeretnék ilyet. Ne legyen már olyan töketlen, hogy olyan helyekre megy, ahová nem akar. Ha meg akar, akkor ld.feljebb. Jó szórakozást!😉
2021. júl. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

Keress rá:

Elvárások, és igények.


Az egy elvárás részedről, hogy ő tarson veled a családi összejöveteleken, ahol ő nem érzi jól magát.

Az a baj az elvárásokkal hogy sajnos magunkból indul ki, és a másikra akarjuk "ráerőltetni". Holott neki erre nincs igénye.


Egy ilyen helyzetben 2 lehetőség van szerintem. Ráerőlteted, miközben tudod hogy nem megy szívesen. A másik lehetőség pedig hogy elfogadod őt ilyennek amilyen. Persze ez nem könnyű, ezért nem jó ha túlságosan különböző a két ember a kapcsolatban.

2021. júl. 16. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem könnyű megtalálni az eddig megszokott dolgok és az újak közötti egyensúlyt. Nálunk ez a családban eddig alap volt, hogy pl ha van egy esküvő, akkor a rokonokat meghívják a párjukkal együtt. Vagy pl ha munkatárs, barátnő hív meg valamire. Ha nem volt nagy kedvünk, akkor is elmentünk, mert így illett, kibírtuk, ennyi. Ez kölcsönös volt az eddigi partnereimnél, mentem vele és ő is velem, ez nem is volt kérdés. A környezetemben csak az én párom nem vesz ezeken részt. 2 éve vagyunk együtt, lényegében szinte együtt élünk, bár nem lakunk együtt, de a mindennapi dolgokat együtt intézzük és alig van olyan nap, hogy ne lennénk egymásnál. Nem akarok ráerőltetni semmit, és nem is elvárás. Csak van, hogy rosszul esik, hogy amíg más a párjával van, én egyedül. Nyilván jönnek a kérdések, megjegyzések, ami annyira nem zavar, de mégis kicsit jobb lenne nem egyedül részt venni ezeken. Így is nagyon leredukáltam már, és sok meghívásra nem megyek, de van, amire egyszerűen kell. Igyekszem elfogadni ezt, persze. Szóval aki a saját tapasztalatát írta le az ilyen típusú párjáról, és ő ezt hogy kezeli, azoknak köszönöm a választ. 🙂
2021. júl. 16. 12:37
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
Szóval itt nem arról van szó, hogy megy e, hanem az egódról. Hogy mit szólnak a rokonok. Ez mondjuk így nekem elég gáz. Ne a párodat akard rávenni, hanem magadat, hogy ne foglalkozz azzal ki mit mond.
2021. júl. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!