Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A férjemmel nem értünk egyet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjemmel nem értünk egyet egy olyan dologgal kapcsolatban, aminél nem lehet kompromisszumot kötni: vagy egyik, vagy másik. Bárhogy döntünk, valamiről mindenképp lemondunk. De mindkettőnk számára más a kisebbik rossz, más a fontos. Engedjek neki?

Figyelt kérdés

A fenti a lényeg, de azért nevén nevezem a problémát, úgyis valaki kérdezné, miről van szó.

Külföldön élünk.

Én elköltöznék innen, valahová délebbre, mert hogy ahol élünk, nincs igazi nyár, viszont kemény, hosszú, zimankós telek vannak. És annyira, de annyira utálom ezt az időjárást! Nem nekem való. Ez a hely megfoszt engem a jó idő boldogságától... Mikor utazunk, nyaralunk, és végre jó időjárásban telik a napunk, mindig érzem, hogy "ez vagyok én"! Akkor vagyok elememben, akkor érzem jól magam, ha süt a nap, meleg van, kánikula van.

A férjem viszont nem akar délebbre menni, egyáltalán sehová nem akar menni, itt akar maradni. Ennek anyagi okai vannak, ugyanis jól keres, én se keresek rosszul. És ezt nem akarja elengedni. Én elengedném. Annyit máshol is tudnánk keresni, hogy megéldegéljünk. És annyival szebben telnének a napjaink, heteink, hónapjaink, éveink szép időben! Neki a pénz az első, nekem nem.

Mindig ilyenekkel érvel, hogy felhoz dolgokat, amikre komoly összegeket adtunk ki: ez se lenne, az se lenne; ha elköltözünk, nem telik majd! De engem ez már nem érdekel, csak az, hogy jobb éghajlaton éljek. Meg szerintem nem bízik magában, hogy máshol is tudna kellemes megélhetést teremteni magának...

Ahogy a kérdésben is írtam, régóta megy a huzavona, és elkezdtem fontolni, hogy elfogadjam a helyzetet, beletörődjek, és hagyjam, legyen, amit ő akar... Mert persze, az anyagi helyzet érvvel nehéz vitatkozni. De nem szívesen törődnék bele, nagyon mennék innen... Csak annak se látom értelmét, hogy még 3 évig ezen vitatkozzunk, és akkor nem csak az időjárás bosszant, hanem a rossz hangulat is kettőnk közt. Szeretném őt meggyőzni, de hogyan? Ha meg nem megy, akkor lehet jobb lenne feladnom, és beletörődnöm a fos éghajlatba.


2021. aug. 9. 01:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%
En ebben az esetben a kapcsolatot aldoznam fel. Mert ez olyasmi, akit te sosem szoksz meg, es boldogtalanna tesz.
2021. aug. 9. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
73%
Vársz egy kicsit, aztán beér a globális felmelegedés titeket.
2021. aug. 9. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
69%
Hol éltek? A lelkemet is eladnám a normális időjárásért, én 15 fok felett már szenvedek.
2021. aug. 9. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 FoxtrotLidérc ***** válasza:
96%

3-as: Valahol Skandináviában, vagy Finnországban (HA egyáltalán Európában élnek). És hell! Engem onnan a bevándorlási hatóság nem paterolna ki. 😆😆😆😆


Kérdező... Nem azért látok neki kukacoskodni, mert hidegimádó havasi barbár vagyok. De sajnos van ismerősöm délebbre - olyan pocskondia gazdasági helyzet van ott, hogy az kegyetlen. Nem mondom, hogy ne menj, ha tele a hócipőd (a szó szoros értelmében). De CSAK ÚGY MENJ, ha tudod, hogy 1.) van tutira munkahelyed, 2.) van kihez fordulj, ha beüt a krach. A férjedet annyiban tudom megérteni, hogy csak "jóidőből", meg "déli feelingből" nem fogtok tudni megélni. Tudd: Délebbre még rosszabb a munkaerőpiaci helyzet, mint itthon. Főleg a járvány miatt.

Annyi ötletem még volna, hogy menj ki egy évre! Dolgozz ott, élj ott! Ha bejön, maradj. Ha nem, még mindig vissza tudsz térni bármikor - persze ha férjed időközben nem adja be a válókeresetet.

2021. aug. 9. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Hogy nem akar menni annak sok oka lehet, pl egy bizonyos életkor után megint új országban újrakezdeni, új buktatókkal, nehézségekkel borzasztó nehéz. Neked vannak konkrét terveid, célpontod, stb? Ha energiat fektetnél a helyszín, munkalehetőségek, lakhatás felderítésébe, akkor máris kevésbé tűnne megvalósíthatatlannak az egész.
2021. aug. 9. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
72%

Esetleg elkezdhetnétek ott jól fizető állásokat keresni délebbre. Nem kell feltétlenül egy éven belül költözni, lehet, hogyha megfogtok egy vezető pozíciót, akkor közel ugyanilyen életszínvonalon tudtok élni.


Mi most azon gondolkodunk, hogy mivel a munkahelyemen továbbra is januárig távmunka van, a férjem meg informatikus, ezért bérlünk Európában 1-1 hónapra lakást különböző országokban és csinálunk egy körutazást. Nem tudom, hogy mit dolgoztok, de érdemes elgondolkodni rajta, hogy nem lehet-e távmunkában végezni 1-2 hónapra évente és arra az időre (gondolom, hogy télen, a karácsony környékén) leköltözni délebbre.

2021. aug. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
76%

Én férfiként vagyok hasonló helyzetben, nálunk is a hölgy vágyik olyan helyre, ahol jobban érezné magát (igaz, Mo-n belül és nem az éghajlat miatt), de ez több mint tíz milliós lyukat ütne éves szinten a költségvetésen (itt Mo-n az sok pénznek számít).

Nekem személy szerint már fel áll a szőr a hátamon az "ott lehetnék igazán önmagam" és a "nem bízol magadban, ott is találnál jó lehetőséget" jellegű női f@szságoktól, amikor arról van szó, hogy az ember egy biztos, kényelmes életet égessen fel a SEMMIRE.

Ezután én is elővettem a számokat, valamint a netbankot, mutattam, hogy jelenleg többet költünk (azaz költök, mert szinte mindent én fizetek) egy átlagos hónapban, mint amit az új helyen ketten együtt keresnénk. Mutattam, hogy akkor mi nem lenne, ami most van, erre jött nála is a "fő, hogy megéldegéljünk" szöveg, miközben ruhákra, fancy éttermekre és bárokra annyi megy el, amennyiből egy átlag magyar család él.

Mondtam, hogy nyugodtan menjen, de akkor ott másik hapsit is keressen.

Amúgy 90%-ban biztos vagyok abban, hogy a Kérdező 1 éven belül már mondaná, hogy "túl meleg van", "sok a bogár" stb...

2021. aug. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
68%

A 7-essel meg a férjeddel értek egyet. Semmi garancia nincs rá,hogy ott valóban boldog leszel,arra viszont van esély,hogy anyagilag letérdeltek,ha elköltöztök máshova. Én egyébként rühellem a meleget,kànikulát. Éltem már mediterrán országban, soha nem szenvedtem még úgy,mint ott. Az ottani emberek habitusa sem jött be.

Cak az időjárás nem befolyásol ám annyit az életminőségeden,hogy megérne érte mindent felrúgni. Meg lehet szokni azt is,amit nem kedvelsz,ha érdemes.

2021. aug. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
22%
Költözz egyedül. A férjeddel párhavonta összefuttok egy kis légyottra, amúgy meg élheti mindenki a maga életét.
2021. aug. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
84%

Én megértem a férjedet, a négyest, a nyolcast....(a hetest nem, mert egyértelműen kirakatnője van, aki nem partner számára, de itt nem ez volt a kérdés) de könnyű úgy véleményt formálniuk, hogy mind azzal kezdte, ő alapvetően hideg éghajlat párti. Én évekig éltem Írországban és olyan depressziós voltam a nyár hiánya miatt, hogy rengeteget sírtam, szenvedtem ott. Nem is a hideg, hiszen nem volt annyira hideg például a tél, mint itt, hanem az állandó borús időjárás hogy alig láttam a napot, hogy amikor a nyaralásból hazaértünk júliusban, 13 fok volt. Én éltem kint a közel keleten, a Negev sivatagban fél évet, nem sipákoltam a bogarak vagy a meleg miatt. Szóval van összehasonlítási alapom.

Szerintem amit gondolj át, az a kapcsolat minősége. Ha jó a kapcsolat és már elve ott éltek, ne rúgd fel emiatt és ne verj éket kettőtök közé. Fogadd el a helyzetet. Ha meg tényleg olyan jól éltek, vehetnétek egy kis kulipintyót valamelyik görög szigeten vagy apartmant és járhatnátok oda nyaralni, kihasználhatnátok a home office-t stb.

De ha a kapcsolat amúgy sem jó, akkor gondold át, hol akarsz élni és kivel.

2021. aug. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!