Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha fáj valamink(fizikai), egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha fáj valamink(fizikai), egy nagyobb fájdalom felülírja, mert a szervezet csak az egyik bajra tud figyelni.szoval jobb lesz, ha neki állok az "önkínzásnak", ha lelkileg fáj vmim?

Figyelt kérdés

Szóval orvosi szemmel fizikailag nézve (a dr House ban is van), ha fáj egy szerv, de nagyobb fájdalmat okozol egy masik szervnek, akkor az első fájdalmat nem érzi a szervezet, nem tud arra "figyelni".a nagyobb bajt próbálja hárítani stb.

(Pl szülésnél azt, hogy felvágják a nőt(gátmetszés),azt ugy meg se érzik a szülesi fajdalomtol. Meg sorolhatnék még példákat)



Nos, ha ezt átvetítem a belsőre:


Fajdalom1: egy kapcsolatban szenvedek a szerelemtől, úgy érzem kevésbé viszonzott, de mivel ezzel a párom agyára megyek, és csak mégjobban elriasztom kiábrándítom magambol a szerethiányommal, ezért nem kéne allandoan ezzel nyaggatnom, azaz ezt a fájdalmamat valahogy felre kéne tennem, és elnyomni magamban mert kulonben csak magam alatt vágom a fát és a végén még ki is dob, ha "megfullasztom" ezzel.


Így a fenti tudományos elvek szerint, arra gondoltam tesztelem ezt lelkileg. Azaz ha egy nagyobb fájdalmat okozok magamban mint amin átmegyek a páromtól, akkor a fentiek szerint nem fogom érezni a párkapcsolati kínjaimat mivel az ember nem képes egyszerre 2 fájdalomra fokuszálni plane ha az egyik joval nagyobb fajdalom, mint a masik.


Továbbmegyek:

Es ha ez igy van akkor egy hatalmas eget rengető szakitasi fájdalmat is felul lehet írni egy mégnagyobb fájdalommal..elgondolkodtato.


Jelenleg arra gondoltam hogy leteszem a cigit. Abba úgy általában mikor megpróbálom, úgy bele is őrülök rendesen, tiszta idegbeteg leszek az elvonásoktol meg minden megvan kapásbol, ami kell egy jó nagy adag szenvedéshez depressziohoz önkívülethez.


Csak a kérdés, hogy tenyleg sikerulhet azt elérnem ezzel, hogy akkor a parkapcsolati gondom marhára nem fog meghatni sem, es sikeresen fogom viselni, igy nem fogok a szeretethianyommal az agyára se menni, vagy esetleg nem sikerul es totálisan feleslegesen csinálol ki magam a hirtelen/sokkolás tipusu leszokással?



Csak mert az bazi nagy szívás lenne, ha nem jönne be.



#fájdalom kiküszöbölés
2021. aug. 13. 16:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

Túl sok Houset nèzel


Ha történik veled valami rossz , akkor rosszat okozol magadnak, hogy kevèsbè tűnjön rossznak , az eredeti rossz .


Ha amputálni kell a kezed , levàgod a làbad


Gratulálok

Logic 😆

2021. aug. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Az első az, hogy felismered, hogy mennyire szánalmas a GYK-n hisztizni. Mindenkinek vannak gondja, senki élete nem aranyalma. Most mi lenne, ha a 10 millió ember mind itt siránkozna?
2021. aug. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

De en ugy erzem ez lenne a spanyolviasz!

Igen, hányan sírnak szakitás meg miegyebek miatt.

Es lehet hogy a megnagyobb fájdalomokozás egy pofonegyszeru megoldas lenne.


Első. Ott irtam a szülés és gátmetszés esetét. A szervezet nem veletlenul ilyen. EGY fájdalomra fókuszál csak. Ebben lehetőségek rejlenek. Ne csavard ki legyszives.

2021. aug. 13. 17:10
 4/21 anonim ***** válasza:
89%
Ezt a jelenséget jól látod. Ha pl hasba lőnek, akkor nem fogsz a szerelmi bánatra gondolni, de tudom javasolni a hátsófali infarktust is, ripsz-ropsz elfeledteti a lelki szomorúságot. Komolyra ferdítve, te csak sajnáltatni akarod magad. Javaslom töltsd az időtet hasznosabban a filozofálás, és a nyarvogás helyett. Pl tanulj idegen nyelveket, sportolj, takarítsd ki a lakást, stb.
2021. aug. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Jó nagy butaságokat hordtal össze.

Lelki fájdalmat szoktak testi fájdalommal csökkenteni, amikor a lelki fájdalom már elviselhetetlen,ez az onbantalmazas.

Ezzel csak azt éred el,hogy lesz még egy problémád, de az elsőt nem oldja meg.

Inkább azon dolgozz, hogy legyen jobb a párkapcsolatod!

Erről írj már kicsit legyszives,fejtsd ki jobban, miért érzed magad benne ennyire nyomorultul!

Konkrét sztorikat!

Ha engedsz belelátni, többet lehet segíteni.

Nem ilyen butasagokon gondolkodni...

Hajrá :)

2021. aug. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Köszi kèrdező, 3x volt vesekövem.( Egyenlő a születési fàjdalommal )


Akkor sìrd ki a másik szemed is , és akkor, az egyik szemed nem fog annyira csípni


Csodálkozom rajtad , hogy nem vittek mèg be, baromsàgolat hypeolsz

2021. aug. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

"Pl tanulj idegen nyelveket, sportolj, takarítsd ki a lakást, stb."

Lelki válságban nem tudom ki az aki ember, és képes lenne mondjuk bőgve leülni tanulni. Vagy stb.


Egy gyászfolyamatnak normal esetben le kell mennie, azt megemészteni megélni feldolgozni. Az elfolytás azaz ha mintha mi sem tortent volna csinálom a dolgaim tovább, még pánikreakciokat/betegséget is idezhet elő. Csak mert ezt is probáltam már.

(Tűfobiám van. De az orvosnál ugy tettem mintha nem lenne. Nyugodt hangon beszéltem, ugy tettem mintha laza lennék és meg se kottyanna. Nem akartam feltűnést kelteni egy hisztivel. Max pokerarcot vettem fel. Erre....leállt a légzésem...nem tudtam levegőt beszívni..és a többi. A szervezet olyan bosszut állt az elfolytás miatt amirol nem is tudtam hogy létezik. Életem elso es remélem egyben utolso pánikrohama volt.)



Amugy koszi a válaszokat.


Ennyit a leszokásrol megint. Vêülis jópár órát kibírtam nelkule. De akkor nem sanyargatom magam tovább az elvonással. Szoval hülye ötlet lett volna akkor.

2021. aug. 13. 17:50
 8/21 anonim ***** válasza:

Kezdek osszezavarodni Kérdező!

Milyen gyászfolyamatrol beszélsz?


Az elfojtás sok lelki vagy testi betegséget okozhat, ezért kell levezetni a feszültséget, de nem onbantalmazassal.

Igazából nem is tudom, akarsz egyáltalán itt valami segítséget.

Írsz mindent össze vissza....

2021. aug. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

A probléma hogy a párom mintha hidegüpne kiábrándulna, szeretet zéro, se egy ölelés se semmi csak szex, es minél jobban hidegül én annál jobban esem pánikba annál jobban kapaszkodnék ami őt annál jobban irritálja es taszitja még jobban.

Szoval annyi lenne csak a dolgom hogy ne tegyek semmit, ne pánikoljak, hősiesen nézzem végig ahogy elveszítem akár, mert akkor talán még van elotte tartasom es legalább nem megyek le lábtörlőbe elotte es van még esély hogy nőnek lásson és ne egy szánalomnak.

2021. aug. 13. 17:58
 10/21 A kérdező kommentje:

8 szakitas pereme amiben vagyok.

Es esélyes az is hogy elhagy.

Olyankor az elhagyott félben lezajlanak a szokásosak. A trauma azt kiadni aztán feldolgozni talpra állni.

Ha nem hal bele.

2021. aug. 13. 17:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!