Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha szeret a párom, miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha szeret a párom, miért viselkedik így velem?

Figyelt kérdés

30 évhez közeliek vagyunk, én vagyok a nő. Három éve vagyunk együtt. Gyakran mondja, hogy szeret, bár sokszor nem magától, hanem amikor én említem neki, hogy úgy érzem nem szeret, akkor mondja, hogy pedig de igen, illetve ha én mondom neki, hogy szeretem, akkor ő is mondja.

Ennek ellenére ezt szinte egyáltalán nem érzem, kb úgy élünk már együtt, mint a lakótársak. Jobban várja a barátaival való találkozást, mint velem. Ha velük kell találkozni, mindig igent mond, sokszor hajnali egyig van velük akkor is, ha másnap munkába kell menni, de ha velem kell bármilyen programot csinálni, állandóan azt mondja, hogy fáradt, ezért semmit nem csinálunk.

Minden nap úgy telik, hogy csak csesztet engem, apróbb sértéseket mond, amikre aztán azt mondja nem gondolta komolyan, ő csak viccel. De hiába mondom néhányra, hogy az már rosszul esik, akkor is csak az a válasza, hogy csak viccel.

Aztán az utóbbi időben ha puszit akarok adni a szájára, akkor vagy elforditja a fejét, hogy az arcára adjak, vagy összeszorított szájjal adja gyorsan (tudjátok mint amikor valamit nem akarsz megenni de gyorsan összeszorított fogakkal megeszed). És erre az a válasza, hogy minek az a hülye puszi, és, hogy szerinte hülyeség. Sokszor, ha elmegy otthonról is, csak odaköszön, hogy cső, és szó nélkül kimegy. Korábban mindig adott puszit ilyenkor, de az utóbbi néhány hétben már úgy kell könyörögni neki.

Nagyon sokszor említette már, hogy ő annyira sajnál engem (és ez őszintén látszik is rajta), de kb ebből csak az jön le, hogy ő csak sajnálatból van velem. Esténként az a program, hogy fekszünk az ágyban, és nekem kell vakargatnom a fejét vagy a szakállát, de ha én kérem hogy simogasson, akkor inkább nemet mond, és inkább lemond arról is, hogy én simogassam.

Az utóbbi időben ha hazajön, már nem is beszélgetünk szinte, nem mesél úgy a munkahelyéről, mint előtte, gyakran elkezd egy mondatot, hogy "képzeld, amúgy..." és utána hirtelen abbahagyja, olyan kifogással, hogy elfelejtette, vagy amugysem érteném.

Ezek leírva mind arra utalnak számomra, hogy már nem igazán szeret úgy, de vannak azért pozitív jelek is. Pár napja magától mondta, hogy ő amúgy "titkon nagyon szeret". Meg pár hete volt többször, hogy majdnem szakítottunk, de mindig ő mondta, hogy szerinte erre nincs szükség. Illetve akárhová megy , messengeren mindig ír, mindig keres, akkor is, ha épp a barátaival van.

De a mai napon pl még egyszer sem írt rám.

Ja és kb az összes frusztrációját rajtam vezeti le, ahogy ez tegnap is történt, ezért a tegnapi nap is munka után úgy telt, hogy ő kint számítógépezett, én meg bent voltam a szobában. Ilyen frusztrációk során mindig azt mondja, hogy börtön van itthon, pedig semmi elvárásom nem volt, annyit mondtam, hogy szeretnék elmenni az IKEAba, ami végül nem történt meg, mert, hogy ő fáradt.

Aztán később mikor bejött a szobába, akkor simogatta a kérésemre a hátam, de persze az is látszólag nehezen ment, nem igazán szívből tette.

Úgy érzem ez a kapcsolat már halott, de nem nagyon merek kilépni, pedig feleannyit sem kapok meg, mint amire vágyom. Vele volt eddig a legnormálisabb párkapcsolatom, úgy éreztem nagyon jól kijövünk egymással. Sajnos erősen depresszióra vagyok hajlamos, nincsenek barátaim sem, a családtagjaim pedig messze laknak. Nem szeretem a munkámat sem. Mit kellene tennem?



2021. szept. 8. 14:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát a leírtak alapján jobban jársz, ha kilépsz. Ez a pasi nem szeret téged, sőt úgy látszik, nyűg vagy neki. Legyen több önbecsülésed, lépj ki, legyél egy kicsit egyedül, szedd össze magad, és utána légy nyitott új kapcsolatra, egy normális pasival.
2021. szept. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeret a párod. Nem fogod magad jobban érezni egy ilyen elcseszett kényszerpálya kapcsolatban az hétszentség. Még fiatal vagy, de azért ha szeretnél gyereket a jövőben akkor ne ölj több időt egy halott kapcsolatba. A depressziódon nem fog segíteni, hogy rácsimpaszkodsz valakire. Legyél egy-két évet egyedül, járj terápiára, utazz, ismerkedj meg emberekkel. Ne egy szar kapcsolatban sínylődj, aminek semmi értelme. Ha te nem szakítasz a pasid az első adandó alkalommal dobbantani fog, ha megismer valakit. Eddig csak azért nem ment, mert gondolom kapcsolatfüggő és egyedül életképtelen. Szerintem ne várd meg ezt.
2021. szept. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Az exem pont ilyen volt. Aztán kiderült, hogy kavart egy munkatársával és amikor "pasis tali"-n volt, akkor valójában ezzel a nővel randizgatott.


Szerintem hagyd es lepj tovább.

2021. szept. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Sosem fogom megerteni, hogy akinek már ilyen szinten nyűg egy kapcsolat, ahogy a párodat leirtad, az mi a francnak nem mondja meg, hogy bocs bébi, ez ennyi volt. Hihetetlenül ferfiatlan viselkedés.
2021. szept. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak egyszeruen nem vagy tisztaban a szeretlek szo jelentesevel. O sem. Rajtatok kivul mindenki azt mondana, hogy ez az ember nem szeret teged. Ha ilyen a legnormalisabb kapcsolatod, akkor milyen volt a tobbi? Nem gondolkodtal el meg rajta, hogy amig lelkileg nem teszed rendbe magad, addig ne akarj uj tarsat magadnak? Mert addig folyamatosan csak az ilyenek fognak betalalni. EGy normalis ferfi latja rajtad, hogy szet vagy esve, messzirol el is kerul. Aki ottmarad, na azok a nem normalis ferfiak. Neked ez nem tunt fel eddig? Pedig kellene. Lepj ki a kapcsolatbol es hozd rendbe magad.
2021. szept. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös válaszoló. Abban igazad van, amit írtál, de nem úgy értettem, hogy a jelenlegi helyzet az eddigi legnormálisabb kapcsolatom, hanem ami kb két évig volt vele. Az elmúlt egy év kb ilyen rossz, de főleg az utóbbi néhány hét. Egyébként nagyon figyelmes a párom, mindent megjegyez amit mondok/mesélek neki, elfogadja a dolgaimat, pl volt, hogy vegán akartam lenni, és támogatott benne, egyből vegán élelmiszereket nézett ő is a boltban, stb.

De az utóbbi időben valóban úgy, érzem, hogy már csak nyűg vagyok neki.

2021. szept. 8. 15:00
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem csak te gondolod ezt, hanem mindenki. O is ezt kommunikalja feled. Nem erzed, hogy nalad, a te terfeleden pattog a labda es valamit tenni kene? Irod az evidenciakat, mindenki tudja, hogy ez mi, te is. Elarulnad, hogy mit szandekozol tenni?
2021. szept. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
7-es, az utóbbi időben ez az oda vissza labdadobálás ment. Volt, hogy úgy küldtem el dolgozni vidékre, hogy azokon a napokon ne beszéljünk messengeren sem (ilyenkor több napig nem jön haza), majd mire hazajön döntse el, hogy ő mit akar, menni, vagy változtatni és maradni, mert nekem ez így nem jó. És minden ilyen szituációban azt mondta, hogy szeret és marad. Aztán néhány napig minden oké, majd kezdődik elölről...
2021. szept. 8. 15:15
 9/16 anonim ***** válasza:
88%
Oke, de itt hol jelenik meg az, hogy te dontesz a kapcsolatrol, pontosabban a vegerol? Hiaba kuldozgeted, elmegy, aztan visszajon, mint valami rossz bumerang. Lathatoan eldobni nem tudod, ahhoz eleg gyava es jellemtelen, hogy ne masszon vissza a kuszob alatt. Mi lenne, ha otthagynad es te gondolkodnal rajta, hogy mi a fenenek pazaroltal ra +1 evet, amikortol feltunt, hogy csak szavak szintjen szeret? Nem sajnalod az a 365 napot? 20 ev az cirka 7000 nap. Eleg durva valuta ez, az emberek tobbsege nem szokta elszorni a semmibe. Te miert teszed? Mennyi ideig nem akarsz meg boldog lenni?
2021. szept. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9-es,mert nekem bizonyos változtatásokkal jó lenne ez a kapcsolat, persze csak akkor, ha ő is őszintén szeretné. Illetve furcsa is lenne, ha minden egyes problémánál egyből eldobnánk egy kapcsolatot. Általában először megpróbálja az ember megjavítani, de ha nem megy, akkor van értelme szakítani. A kérdésem pont ezért került most kiírásra, mert kezdem azt érezni, hogy ezt már nem nagyon lehet megjavítani, illetve érdekelt, hogy másoknak mi a véleménye így kívülről nézve, vajon jogosak e az érzéseim.
2021. szept. 8. 15:50
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!