Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kiderült enyém a gyerek, mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiderült enyém a gyerek, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Együtt voltam egy nővel, és kiderült hogy nem rég szült, és más nevén van a gyerek. Nem szólt róla,napokban tudtam meg.

Én pedig szeretnék részese lenni az életének, szeretném ha én nevemet hordaná nem másét. Mit tudok tenni? Hogy tudok egy DNS teszthez jutni amit elvégeznek hogy legyen bizonyítékom?

Köszönöm a segítséget.



2021. szept. 10. 23:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Jogi úton kérned kell, hogy bizonyíthasd az apaságot.Ha igazad lesz, akkor gyakorolhatod a jogaid és eleget tehetsz a kötelességeidnek.

Egyébként nem feltételezem rólad, csak kérdezem.Ugye tudod, hogy nem csak abból áll a gyerek, hogy a "te nevedet viseli" (ez huszad rangú dolog), hanem anyagilag is helyt kell állnod érte, elvinni magaddal rendszeresen és akkor te vagy vele egyedül, stb.

Ha most ezt csak azért csinálnád, hogy kitolj a nővel vagy hogy a közelében maradj, akkor hagyd rá, csak a gyereket szivatnád ezzel.

Akkor lépd meg ezeket, ha a nő egyáltalán nem érdekel és 50 millió százalékban biztos vagy benne, hogy minimum 18 évig anyagilag és érzelmileg helyt akarsz állni a gyerekért, mert csak az ő érdekeit nézed.

2021. szept. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Ypszilon1980 ***** válasza:
83%
Beszélsz a nővel, ha nem hajlandó a DNS tesztre, akkor az van, amit az #1-es írt, ráadásul abban igaza van és jogilag is ez a helyzet, hogyha a nevedre veszed, mert kiderül tied a gyerek, akkor gondoskodni is kell róla.
2021. szept. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

Honnan veszed, hogy tiéd a gyerek?

Először is beszélj vele, ha tagadja is lehet számolni, hogy mikor voltatok együtt a szüléshez képest, ha kb. 40-42 hét, akkor lehetsz az apa.

Bíróságon a helyzet rendezéséhez csináltatnak DNS tesztet. Magánúton is lehet intézni, ha az exed beleegyezik.

2021. szept. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%

Engem is érdekelne honnan veszed, hogy a te gyereked! Ha veled szexelt gumi nélkül, biztosan szexelhetett mással is így!


Egyébként a gyerek joga, hogy ismerhesse az apját, tudhassa ki ő, akkor is, ha az leszrja. Attól még lehet nagyon boldog a nevelőapjával és az anyjával egy családként!


Amennyiben gyanakodsz, szerezz dns mintát, és magánúton csináltasd meg, csak utána menj bíróságra, ha biztos vagy, különben fizetheted a magasabb állami dns teszt árát..

2021. szept. 11. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyságrendileg 50 000 Ft egy ilyen teszt, majd utána minden hónapban ugyanennyi a gyerektartás 25 évig akár, vagy ha rászorul valamiért, akkor később is.

Ennyire vágysz rá?

2021. szept. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
4 Én úgy tudom, hogy hiába csináltat önállóan DNS tesztet, mert ilyen peres ügyekben csak az államit fogadják el.Ennek a pernek mindenképpen van és lesz is anyagi vonzata, szerintem felesleges még a tesztért is ketszer fizetni.
2021. szept. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ki kérhet DNS tesztet apaság megállapítására?
2021. szept. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A gyereknek nem kötelező az apa nevét adni.

Honnan veszed, hogy tiéd a gyerek?

A gyereknek van apja hivatalosan, veled szoba sem fognak állni a bíróságon.

2021. szept. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
47%
Milyen szerencse, h az anyát nem lehet DNS tesztre kotelezni
2021. szept. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Enyém a gyerek, egy hónapot beszéltünk arról hogy terhes és mi legyen, beszélgetés előzmények.. és abba 2 hónapba ha vissza számolom nem volt senkivel, plusz egy ismerőse is tudja hogy az enyém, csak a párjának nem megy a matek.
2021. szept. 11. 17:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!