Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit várhatok el házimunka...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit várhatok el házimunka terén és mit nem a páromtól nőként? Lehet, hogy igazságtalan elvárásokat támasztok a párommal szemben?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy érzem, hogy itthon én dolgozom többet és ez frusztráltá tesz. Viszont az is eszembe jutott, hogy mi van, ha ez valóban így igazságos és nem a párom nagyobb mértékű bevonásával kellene megoldani a problémát, hanem a saját gondolataim rendezésével.


Elmondom, hogy miért.


Amíg nekem fontos, hogy minden nap meg legyen vetve az ágy, addig neki nem. Ha neki nem fontos, akkor miért erőltessem rá?

Én akartam itthonra a lakásba növényeket, fűszernövényeket, nem ő. Miért kellene öntöznie?

Nekem fontos a heti egyszeri felmosás, szerinte elég ritkábban is. Miért kellene ezért felmosnia, ha kérem?

Én nem szeretem, ha napokig áll a kiteregetett ruha a lakásban, plusz nekem több ruhám kerül a szennyesbe, ezért miért ő rakja be a mosást és szedje be?

Neki nem fontos, hogy hetente tisztítsuk a zuhanyt, wct, mosdókagylót, ezért én szoktam azokat is takarítani.


Szóval azt érzem, hogy egy csomó problémát csinálok magunknak azzal, hogy ilyen elvárásaim vannak, viszont én ilyen környezetben érzem jól magam.


Szerintetek ezeket el kellene fogadnom és ha nekem van rá igényem, akkor nekem intézni és őt békén hagyni ezzel? Mert lehet, hogy engem is megőrítene, ha bekerülne valaki az addig nyugis életembe, hozná a növényeit meg az ágytakaróját és olyan dolgokra kérne, amik számomra egyáltalán nem fontosak.



2021. szept. 13. 08:41
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
17%

A lényeget kihagytad, de ez mondjuk tipikus női módi.


Ki mit dolgozik, és mennyit keres? Mert ha ő napi 6 órában könyvesbolti eladó akkor az más, mintha 12 órában fizikai melós, vagy havi 3 milliót kereső orvos.

2021. szept. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
80%
A főzés, mosogatás, számlafizetés, ügyintézés kimaradt
2021. szept. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem ezek teljesen alap dolgok. Nekem kell a heti 2 felmosas :/ vettem egy akkus porszivot, amivel 10 perc a lakast atporszivozni. Aztan megint max 10 perc felmosni. Az a baj, hogy neki nincs ra igenye. Azert ez eleg sokat elarul. Ha nem lennetek egyutt, akkor ellenne a retekben is...
2021. szept. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
71%

Az ő élete nem a háztartas korul forog annyi biztos.


Nekem egy cegvezeto mondta egyszer (van takaritoja asszisztense de meg az is aki bevasarol neki),hogy miert menjen boltba amikor ő azalatt cégeket is alapit ha kell, ne erre menjen már el az ideje.



+1 nekem ramszolt a donokom hogy tilos takaritanom kizarolag a takarito takarithat, nem vehetem el a munkábol azt az időt. Ne azt csinaljam.


Maganszemelyekre vonatkoztatva a kapcsolataomban ahogy latom, alapvetoen akik Élnek, azaz benne vannak az elet sójában, munka haverom szocializacio, üzletelgetések stb stb stb, azoknál egy szennyes zokni huszadrangu szintre fog lecsökkenni.


De pl a gyesen levők meg haztartasbelik akiknek plane a haztartas az elete, meg egy szennyes zokni az elet legnagyobb problémája.


Szelsőségesen irtam h értsd.

Vannak akiknek teljesen más a fontossági sorrend a csaladban vagy az életben.

2021. szept. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
81%

Igen, intézd te, hiszen te akartad.


Nálunk az alaptakarítás együtt megy, de pl a növényeket én gondozom, a paradicsomot meg ő, mert ő termeszti.


Nyilván, az állat az közös, hiszen olyan nincs, hogy a másik tudta nélkül hozunk egy kutyát vagy akár csak egy macskát is.

2021. szept. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
39%
*ramszolt a főnököm
2021. szept. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
63%

Igen, baromira nem mindegy, hogy ki mennyire van leterhelve a hétköznapok során, milyen jellegű munkát végez és hány órában.

Teljesen soha nem lesz olyan, hogy fele-fele arányban csináltok mindent.

Ha ennyire frusztrál, vegyél fel egy takarítónőt.

2021. szept. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
84%

Oké, te akartál fűszernöványeket, és te szereted, ha be van ágyazva. Azokra azt mondom, ha neked fontos, csináld te.

De azért a heti vizesblokk takarítás, mosás, és heti egy felmosás nem egy elvetemül, maximalista hozzáállás. Sőt.


Én képes vagyok addig nem porszívózni, amíg észre nem veszem a porcicákat. De nem azért mert lusta vagyok, hanem egyszerűen pörögnek a napok, nem jut eszembe. Párom ugyanilyen. Szóval nálunk nincs vita azon, hogy ki mit csinál, ha észbe kapunk, mindketten nekiugrunk és csinálunk mindent.


A szüleim maximalisták ilyen téren, tipik azok az emberek, akik szabadkoznak hogy szalad a lakás, aztán bemész, és címlapfotót lehetne készíteni.

Éltem velük persze, nem könnyű, mert mi nagyon mások vagyunk ezen a téren.

De te egyáltalán nem ez a fajta vagy. Barátod meg úgy hangzik, felőle ragadhatna is a padló, nem zavarná, ez is hasonló szakadék, csak a ló másik oldala.


Pl szüleimnél porszivózhattam, úgyis megcsinálták mégegyszer, mert bármilyen alapos voltam, ők csak azt érezték biztosan jónak, ha ők csinálták meg. Arra azt mondom, hogy csinálják, ott fölösleges köröket futtatni mással, mikor tudják, hogy csak a saját munkájukkal elégedettek.


De te egy heti alap takarításról beszélsz. A család "trehányaként" mondom, hogy nem kérsz sokat. Sőt. Azt mondom nem kell kérni, meg óvatosan beszélgetést kezdeményezni.

Akkor úgy érzi hogy eldöntendő kérdés.

Kezeld alapnak. Semmiképp se segítségnek.

"Az alap tisztasághoz, erre és erre van szükség, most már vedd ki a részed a munkából. Ha nem zavar disznóól, azt egyedül kell fenntartanod. Ha velem szeretnél élni, akkor megosztjuk a feladatokat."

Így láthatóan egy tinédzser fiú takarítónője vagy. De azért ne törjön már le a keze, hogy meglocsolja a növényeket.

Ha az állatokat takarítom, nem hagyom ott a madársz*rt, mert a barátom papagájai. Ugyanolyan koszt csinálnak. Ahogy a barátom is kitakarítja a rágcsálókat. Amikor összeköltöztünk vállaltuk egymás állatait. Nem hagyjuk koszban tengődni a másikét, mondván az nem az enyém.

Közös otthon, közös feladatok.

2021. szept. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
13%

"Mert lehet, hogy engem is megőrítene, ha bekerülne valaki az addig nyugis életembe, hozná a növényeit meg az ágytakaróját és olyan dolgokra kérne, amik számomra egyáltalán nem fontosak."

Ez mit jelent pontosan? Te költöztél hozzá és laksz nála?

2021. szept. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
86%

Valamilyen szinten jogos amiket írsz, elég logikusnak hangzik. Főleg a növényekkel kapcsolatban, ágy vetès stb. Amiket te akarsz csinálni ,azt nem kényszerítheted rá a másikra mert nem fogja jó érzéssel elvégezni. Viszont vannak alapvető dolgok ami neki is a közössége lenne elvégezni a háztartásban. Lehet nem tölti meg minden nap a szennyest, de eszik a tányèrokból, szóval mosogasson el maga után.

Koszol ahogy ki-be jön, morzsál ő is, szóval porszívózzon ő is.

Szóval amiben ő "piszkít" abban vegye ki ő is a részét. De ha csak neked kellenek a virágok,akkor öntözd te.

Pl belegondolva nálunk is vannak olyan dolgok amiket ő akar és fontosnak tart, ha meg tőlem elvárná tuti nyűgnek èlnèm meg, ilyen az autó makulátlanul tartása, szerszámok rendezgetèse stb.

Viszont ha úgy érezzük segítség kell a saját dolgunk elvégzésében, nem szégyelljük megkèrni a másikat, de az elvárások sem kellene természetesek legyenek.

2021. szept. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!