Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hány évig lehet távkapcsolatba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány évig lehet távkapcsolatban lenni úgy,hogy ritkán találkozunk? És mire kell odafigyelni,hogy ne menjen a távolság a kapcsolat rovására?

Figyelt kérdés

2021. szept. 14. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ez sok mindentől függ. Pl hogy mennyire éltek távol egymástól. Ha havonta találkoztok csak néhány alkalomkal akkor azt hosszabb távon én nem bírnám. Ahhoz nagyon kell szeretni a másikat és minél előbb össze költözni ha mar minden lehetőség adott rá.
2021. szept. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Arra , hogy nehogy talàlkozzon a màsik fèl egy olyannal, akitől helyben olyan dolgokat is megkap amit a tàvkapcsolatban nem, kezdjük a személyes kontaktussal


Màr bocs

2021. szept. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Engem most mindenki le fog itt hurrogni, pedig amit írok, azt négy év távkapcsolattal a hátam mgöött írom.

Ami nagyon fontos:

- egymás felé 110%-os bizalom. Nem merülhet fel még a legapróbb kétely se, mert akkor vége az egésznek. Abban az esetben a kételkedő fél csak rágódni fog azon, hogy mit csinál, kivel van a másik.

- óriási energiabefektetés és/vagy anyagi áldozat: a távkapcsolat általában ezt a két dolgot nagyon igényli. Ha a távolság nagy, nyilván az utazási költségre gondolok itt anyagiak szempontjából elsősorban. Az energiabefektetés pedig; nos ha fáradt, nyűgös vagy, rossz napod van, akkor is szánnod kell időt arra a skype hívásra, telefonálásra, chatelésre napi szinten. Én rengetegszer aludtam be beszélgetés közben, mert időltem a suli és a munka mellett, a párom mégis értékelte hogy próbálkozom annak ellenére, hogy fáradt vaoyk.

- alapos tervezés: meg kell tervezni akár egy adott fél évre, évre előre, hogy mikor tudtok találkozni. Különösen ha a távolság nagy, és sok utazással, szervezéssel jár a dolog. Igen, mi ezt Excelben vezettük. Függött egyetemi szünettől, szabadságoktól, nyaralási tervektől stb.

- végdátum: egy távkapcsolat nem tarthat örökké, ezt mindenki tudja. Épp ezért datálni kell egy végdátumot, hogy mikor várható ebben változás. Ahogy komolyodik a kapcsolat, úgy kell ennek a dátumnak is egyre valóságosabbnak lennie. Mondok példát. Nálunk úgy volt először: "egyszer majd összeköltözünk" "majd egyetem után összeköltözünk" "valamikor 2018-2020 között összeköltözünk" "oké, maradjunk a 2018-nál" "2018. augusztus jó lesz" Nyilván nálunk azért variálódott ennyit, mert 1500 km volt a táv, nem volt egyszerű megoldani. Országon belül nem kell ennyit bajlódni vele. A lényeg hogy ez legyen mindkettőtök közös célja, az elsődleges cél, az összeköltözés és tegyetek meg mindent ennek érdekében.

- tartalmas időtöltés: már amikor együtt vagytok, ugye. Nem kell mindig programozni, de ne abból álljon a nehezen összehozott kevés idő együtt, hogy egymás mellett punnyadtok a kanapén. Ez az idő szolgál ugyanis arra hogy megismerjétek egymást, és ehhez az is hozzátartozik hogy megtudjátok, megtanuljátok, mit szeret a másik.

- annyi idő, amennyi csak lehet: ha két napra tudsz elutazni hozzá? Akklor annyira. Ha két hónapra mert pl egyetemi szünet van, akkor menj két hónapra. Kellenek ezek a "tesztidőszakok" akár több hét, hónap ha van rá lehetőség, hogy megtudjátok, tudtok e együtt élni. Nem csak pár napot, amikor mindenki a szép arcát mutatja, hanem hosszabb távon is.


Nekem most ennyi jutott eszembe. Nálunk ezek beváltak. majdnem 8 éves kapcsolat, 3 éve élünk együtt, 2 éve házasodtunk össze.

2021. szept. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%
Életkort is figyelembe kell venni. Fiatalon beleférhet, de egy bizonyos kor után nem.
2021. szept. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!