Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért akar mindent jobban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért akar mindent jobban tudni nálam a párom?

Figyelt kérdés
1,5 éve vagyunk együtt, részemről szerelem volt első látásra. Az elején minden szuper volt, a fellegekben jártam. Idővel azonban kimutatta azt az oldalát, hogy mindent jobban akar tudni, mindent megkérdőjelez, okoskodik olyan témában is, amihez én értek. Elhiteti velem, hogy buta vagyok, holott neki érettségije van, nekem posztgraduális végzettségem. Jelentéktelenebb dolgokat így is inkább ráhagyom, mert nem akarok vele folyamatosan vitatkozni.
2021. szept. 30. 09:41
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
33%
Lehet, hogy életképtelennek tart.
2021. szept. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
63%
Lapozz a "Működhet-e a párkapcsolat diplomás nő és szakmunkás férfi között?" típusú kérdésekhez, azon belül is a lepontozott válaszokhoz. 😉
2021. szept. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Nem szakmunkás, irodai munkát végez, jobban keres nálam. Soha nem éreztettem vele, nem is gondolom úgy, hogy a végzettség determinálja, hogy 2 ember között működhet-e a párkapcsolat. Olyan dolgot viszont ne akarjon nálam jobban tudni, amiről nekem vannak ismereteim, neki laikusként csak véleménye lehet.
2021. szept. 30. 10:00
 4/30 anonim ***** válasza:
48%

Ha neki nincs diplomája, neked meg van, az számára örök frusztráció lesz. Egy férfi büszkesége ezt nem viseli el. Lehet ezt csűrni-csavarni, szépíteni, de ez van.


Gondold át, hogy kell-e ez neked hosszú távon.

2021. szept. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
57%
Pont ezért nem kezdenék olyannal, akinek nincs diplomája. Minél tanulatlanabb/butább valaki, annál inkább szeret okoskodni. Figyeld csak meg, a valóban értelmes emberek nem viselkednek így. Nővérem férje is ilyen, szakmunkás, én kétdiplomás vagyok, és bármit mondok, kioktat. “Milyen szeles idő van ma - nem, nincs ma szeles idő, csak a levegő mozgását érzed” na kb ez a kategória, amikor a semmibe is beleköt, csak hogy ő tűnjön okosabbnak, holott baromságokat beszél :D Ki nem állhatom az ilyen embereket.
2021. szept. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
6%
#5 már megint az általánosítás 🤦🏼‍♂️
2021. szept. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
66%

#6

Tapasztalat.

2021. szept. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
81%
Igy kompenzalja a rosszabb vegzettseget. Valoszinuleg nem tartja magat partikepesnek veled es megprobal lehuzni. Nem tul jo parkapcsolati szempontbol, ha egy komplexussal kuzdo ember a parod.
2021. szept. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos, saját tapasztalat. A kérdésedet olvastam és eszembe jutott az exem.

Jellemző, hogy hibáztat, de neki semmi hibája. A kapcsolat elején teljesen másképp viselkedett. Okosabb mindenben. Úgy kezel, mintha egy kisgyerek lennél. Azzal, hogy állandóan megkérdőjelezi az értékeidet, képességeidet azt sugallja, hogy buta vagy, vagy legalábbis nála butább. Az állandó hibáztatás által az önértékelésed sérül. Az önbizalmad csökken. Rossz esetben kialakít egy megfelelési kényszert benned, hogy jobban csináld vagy többet csinálj.

Elmondom sosem lesz elég jó!

Nálunk az volt a program, hogy az üzletben, amit csináltunk ő a fizikai részét vállalta én meg a papírmunkát. Állandóan fikázta a munkám volt, hogy egy leltárt 10x számoltam át, mert azt mondta nem jó. Ezzel szemben én nem szóltam bele az ő munkájába.

Ezek jellemzően nárcisztikus viselkedési formák. Mindegy, hogy mivel, de megeszi az életedet, felzabálja azt aki vagy. Ilyenkor érdemes egyértelmű határokat húzni. Ha másképp nem megy, akkor meg kilépni a kapcsolatból.

2021. szept. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
68%

#8

Pontosan!

2021. szept. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!