Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Úgy érzem, hogy nem tudnék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy érzem, hogy nem tudnék leélni egy életet a vőlegényemmel, mi a megoldás?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt, nagyon sok mindent átéltünk, szép élményeket, de sajnos rosszakat is, tragédiát tragédia után...

Régen mindig vágytam arra, hogy közösen élünk 30 év házasság után is vagy hogy gyereket nevelünk közösen. Most valahogy nem tudom elképzelni ezt.

Sajnos a szexet sem kívánom vele úgy, mint korábban, sőt, sokszor azt veszem észre, hogy más férfiak után csorgatom a nyálam, róluk ábrándozok... megcsalni nem tudnám, de egyszerűen kikészülök, hogy csak úgy tudok felizgulni, ha mással képzelem el magam közben..

Ez eddig nagyon nem így volt, és borzasztó bűntudatom van, illetve félek is, hiszen vele tervezem leélni az életem.

Tudok ezen valahogy változtatni? Vagy ennek már csak rossz vége lehet?



2021. okt. 18. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudsz, érzelmeket logikai úton nem fogsz tudni kicsikarni magadból..


Együtt tudtok új élmények között egymásba szeretni, de ehhez ő is kell!

2021. okt. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Valóban nehéz. Viszont egyébként szeretem őt, hiányzik ha nincs velem, aggódok érte, ha kocsiba ül, stb... Csak kicsit olyan, mint ez már csak egy megszokás lenne...
2021. okt. 18. 17:39
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az egyes írta, ellaposodott a francba a kapcsolatotok, egymás mellett éltek.


Ez megmenthető és a legnehezebb lépés az eleje: Le kell ülnöd vele őszintén, harag nélkül beszélni arról, amit ide kiírtál.


Nyilván nem pontosan ezekkel a szavakkal ("a Bélára gerjedek, miközben szúrsz" vagy hasonló) de tudasd vele, hogy gondok vannak a kötődéssel.


Közös programok, bókok, udvarlás és rajongás tudják visszahozni a tüzet.


De ehhez mindketten kelletek.

2021. okt. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
Már nem szereted,lehet hogy nehéz bevallanod magadnak…
2021. okt. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Együtt laktok? Ha igen, akkor próbálj meg javítani, dolgozni még esetleg ezeken, új élményekkel és őszinte beszélgetésekkel.

Ha külön éltek, akkor azonnal szakíts, mert ennek az égvilágon semmi értelme, mert az együttélés után 10szer rosszabb lesz.

Ne vedd el tőle, hogy szerethessen jobban mást és magadtól sem. Elhiszem, hogy nem így tervezted, de túl kell lépni.

2021. okt. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben mindenképpen megpróbálnám először helyrehozni a dolgot. Először gondolkozz el magadban őszintén, hogy mi okozhatja ezt a visszaesést? Miért nem szeretnéd elképzelni magad mellette 10-20 év múlva? Miért nem kívánod már? Csak érzelmi oldala van, vagy fizikai változás is történt, ami miatt kevésbé vonzó számodra? Gondold végig mit érzel iránta valójában, és mit nem? Próbáld meg félrerakni a megszokott válaszokat, és bármit érzel vagy nem érzel, azonosítsd magadban. Gondold végig mikor és miért változott ez, és milyen ez az új érzés, ami a korábbi helyére lépett.

Én például hasonlóan érzek sokszor, mint te. 7 év kapcsolat után nem minden gondolatra repkednek pillangók a gyomromban, ugyanakkor elválaszthatatlan kötődést és szeretetet érzek. Biztonságban érzem magam, és tulajdonképpen arra jöttem rá, hogy számomra ez a fajta szeretet (is) nagyon fontos, és boldog vagyok, amiért ez kialakult. (Amellett, hogy a tüzes szerelmet is vissza szeretném hozni időről időre.) Nem azt mondom, hogy neked is hasonlóan kell gondolkodnod erről, de gondold végig, hogy amellett, hogy mi az ami hiányzik, mi az, ami új és jó.


Ha pedig magadban már rendbe raktad az érzéseidet, beszélgess a vőlegényeddel is. Ne egyben zúdítsd rá ezt az egészet, inkább csak kezdjetek el őszintén beszélgetni az érzéseitekről, esetleges kételyeitekről, vagy épp arról, hogy mi az, amit jónak tartotok a kapcsolatotokban.


A gyakorlatban szerintem is hasonlók segíthetnek, mint, amit eddig ajánlottak. Beszélgessetek sokat, ezekről a dolgokról is, töltsetek együtt minőségi időt, vigyetek egy kis izgalmat a hétköznapokba, randizzatok, bókoljatok, tekintsetek egymásra egy kicsit úgy, mintha most ismernétek meg egymást.

2021. okt. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!