Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Létezik manapság még hűséges...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik manapság még hűséges kapcsolat?

Figyelt kérdés
Egyre többször látom,a médiában, fórumokban közösségi oldalakon. Mennyi ember vet véget egy több éves kapcsolatának. Vagy akár más emberek képeit likeolja miközben kapcsolatban van. Számomra elléggé kiábrándít ez a dolog. Bennem az a kérdés fordult meg létezik még hűséges kapcsolat mindkét fél részéről?
2021. okt. 19. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Igen, csak akiknek jó a kapcsolata, azok nem nagyon hangoztatják ezt sehol. Itt is inkább az ír ki kérdést, akinek problémája van, de ez szerencsére nem jelenti, hogy a legtöbb kapcsolat rossz. Azt se felejtsük el, hogy a kérdések egy része csak kitaláció.
2021. okt. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Nem mindig megcsalás miatt lesz vége egy kapcsolatnak. Kevesebb gyk-t, több életet javaslok.

Itt szinte az összes kérdést trollok írják. Incel majmok akik nők nevében írnak ilyen tök egyforma alázatos, önostorozó, szánalmas siránkozásokat hogy rondák, öregszenek 25 évesen és a pasijuk megcsalja őket.

Vagy pasiként sima provokációkat hogy milyen gázak a löttyedő 25+-osok.

A lájkolós probléma meg a Tini párkapcsolatokba való.

2021. okt. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Létezik.
2021. okt. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%
Létezik. De szerintem az kell hozzá, hogy sok 'békát csókolj meg' előtte, hogy tudd, hogy az aki melletted van pont tökéletes neked. Úgy látom, hogy a fiatalon egyetemen/középiskolában összejött pároknál gyakoribb a kifele kacsintgatás, mint azok körében, akik már 'kiélték magukat' és sokat csalódtak. Én pl fiatalon hajlamosabb voltam a másokkal való flörtölésre, de amióta a mostani párommal vagyok eszembe sem jutott a 4 év alatt, tudom, hogy ő az eddigi legjobb és nem is akarok mást soha. De ehhez sok csalódás kellett és rengeteg önismeret, fejlődés.
2021. okt. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
Miután azt látom, hogy az ember lánya kirakja közösségi oldalra az esküvői fotóját, ezelőtt iksz idővel meg konkrétan tudom, hogy mással feküdt le, azt is, hogy kivel, elmosolyodom és örülök, hogy nem szültem, nem mentem férjhez az első adandó alkalommal...
2021. okt. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%

Én nem értek egyet a 4-essel.


Ha valaki igazán megtalálta a neki valót, az szerintem nem abból derül ki, hogy sokat kipróbált előtte és rájött hogy azok közül ez a legjobb számára. Ha valakik külsőre, belsőre szeretik egymást, egyet akarnak és nincs egyéb külső tényező (család elutasítása például) akkor szerintem nincs olyan probléma amit ne tudnának megoldani együtt.

És őszintén kell egyfajta jellem is ahhoz, hogy valaki eljusson a csaláshoz. Nem akarok ítélkezni, de a hűség alapszik a bizalmon és az őszinteségen is. Ha valaki eleve úgy megy bele a kapcsolatába, hogy egész életében csalt az élet más területein is, az szerintem hajlamosabb csalni a párkapcsolatban is. Ha valaki pedig eleve bizalmatlan a másikkal, mert nincsen önbizalma, az belülről mérgezi a kapcsolatot, aminek vagy szakítás vagy csalás lesz a vége.

Ha pedig két ember komoly szándékkal ment bele a kapcsolatba és nem vezetik félre egymást, hajlamosak kompromisszumra, akkor nem számít ha elsők egymásnak, működni fog.

2021. okt. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
39%
Gondolom igen, de még nem volt részem benne 33/F
2021. okt. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
62%

Létezik hűséges kapcsolat, de ritka, mert az emberek nagy része a beivódott minták és sémák által vezérelve választ párt, nem tudatosan. Persze ehhez az is kell(ene), hogy te magad is birtokold azokat a tulajdonságokat (elköteleződésre való képesség pl.), amik kellenek egy ilyen kapcsolathoz.


A mai 30-as nők nagy része pl. még hisz abban, hogy van igazi, és hogy a "pillangók" azt jelzik, hogy megtalálták ezt a személyt, a férfiak pedig sok esetben a szexuális vonzalomra építik fel az egész kapcsolatot.


Az emberi faj természetét tekintve promiszkuis, ráadásul evolúciós szempontból nagyon fiatal. Emiatt természetes, hogy egy kapcsolaton kívüli személy szexuális vágyat ébreszt valakiben. Viszont (tudomásunk szerint egyedülálló módon) arra is képesek vagyunk, hogy évtizedekkel előre gondolkodjunk, ez pedig segíthet a hűség megtartásában.


Én pl. meg akarom tapasztalni a férjemmel azt, hogy hűségben élek le egy életet, és ő is vágyik erre a tapasztalatra, egymásért megfogadtuk ezt. Persze ez szembemegy az állati oldalunkkal, de a teljesítmény attól teljesítmény, hogy oda kell tenni magad az eléréséhez. :) Ez még nem jelenti azt, hogy sikerül is, de én bízok magunkban, remélhetőleg ő is.

2021. okt. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!