Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban jogosan gondolja?

Figyelt kérdés

Beszélgettünk hogy hogyan is vennénk ingatlant. Még a kapcsolatunk elején azt mondta nem kell neki semmi a nevére őt a pénz nem érdekli. Erre akkor azt mondtam majd ha ott járunk esetleg akkor beszélünk róla komolyabban.


Ma szóba került és azt mondta hogy hitelt csak úgy veszi fel ha neki is lesz tulajdonrésze benne mert hogy ő is gőg rá költeni.


Kérdeztem h mégis hogy gondoltad 50-50%?

Mert mondom a te beletett félretett pénzed pl 5milio is 50%, meg az én beletett 10 millióm is 50%?? ( hogy kevesebb hitel kelljen)- mert ez így nem igazságos..de mondtam ha minden jól működik senki nem vágja a fejedhez hogy neked csak x %-od van, és ha esetleg szakítás lenne és normális módon akkor se csak a %-odnak megfelelően lennél kifizetve ( ha te ezt akarnád)


2021. okt. 31. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyi tulajdoni részt kapjon, amennyit most beletesz.
2021. okt. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

"Ma szóba került és azt mondta hogy hitelt csak úgy veszi fel ha neki is lesz tulajdonrésze benne mert hogy ő is gőg rá költeni."


Ebben te hol látod, hogy 50-50? Csak azt mondta, hogy legyen tulajdonrèsze. Ami egyèrtelmű, ha ketten törlesztitek a hitelt, meg egyèrtelmű akkor is, ha tesz az önerőhöz, mèg ha nem is annyit mint te.

Tök feleslegesen támadtad le az 50-50-el, mikor marhára nem ezt mondta.

Szèpen kiszámoljátok, hogy te mennyivel teszel hozzá többet, szerint állapítjátok meg a tulajdoni hányadot. Problèma megoldva. Nem kell feleslegesen fészkót terjeszteni.

2021. okt. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Attól függ, hogy a hitelt hogyan veszitek fel? Mert ha közösen, akkor a tul részt célszerű a most beletett kp + a közös hitel arányában megállapítani. Pl, csak az eygszerű számítás miatt: Te teszel bele 5 M-t, ő 1 M-t, 4M hitel közösen, a ház ára 10 M. Ekkor a Te részed 70%, az ő része 30%, és a hitelt közösen fizetitek. Ha ugyan ezek a számok, de a hitel csak a tiéd, akkor 90% +10%, de a hitelt Te fizeted külön bevételből és nem a közös kasszából.
2021. okt. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Onnan az 50- 50 hogy ő azt hitte automatikusan annyi lesz..mivel ő is ad bele és a hitelt is törleszti és oda fog keresni.


Mondtam persze, de nem mindegy mennyit teszel bele te és én. Mert nehogy már a te betett pénzedert 50% jár, míg én 2x annyit testek bele és az is 50..


Nem beszélve anno ő kihangsúlyozta hogy neki nem kell semmi a nevére..

2021. okt. 31. 20:32
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt meg kell beszélni. Ha ő is fizeti (vagy csak ő fizeti? nem tiszta számomra) akkor természetes, hogy lesz benne része.

Meg lehet úgy is oldani, hogy lepapirozzátok, hogy, ha válás, szakítás történik, 5 milio a tiéd pluszba, a ház felén kívül. Így lehet 50-50, mert ki leszel fizetve.

Rengeteg megoldás van, ha nem egyből bedurcizol és összevesztek.

A korábbi kijelentése pedig valószínűleg nem arra vonatkozott, hogy fizet aztán nem kér semmit, hanem arra, ha te veszel házat.

Más az, hogy nem akar lehúzni és más az, hogy magát se hagyja lehúzni anyagilag.

2021. okt. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Onnan az 50- 50 hogy ő azt hitte automatikusan annyi lesz..mivel ő is ad bele és a hitelt is törleszti és oda fog keresni."


Nem lehet, hogy csak te hiszed, hogy ezt hitte?

Amúgy meg meg lehet ezt normálisan beszèlni egymással, nem egyből nekiesni a másik torkának. Elèggè nagy 0 vagy kpmmunikációból.

2021. okt. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Nem beszélve anno ő kihangsúlyozta hogy neki nem kell semmi a nevére.."


Nem èrtem ezt mièrt ismètelgeted. Egyèrtelmű, hogyha anyagilag hozzájárul, akkor kell legyen neki is rèsze. Mindegy mit mondott ezer ève.

2021. okt. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Tehát ő vegyen fel hitelt, tegye bele a spórolt pénzét, neked meg minden legyen a neveden? De édes!

Ez úgy korrekt, hogy olyan arányban lesz tulajdonos, amilyen arányban beletesz, és ennek megfelelően fizeti a törlesztőt is. Vagyis, ha 1/3-2/3 a tulajdoni rész, a hitel harmadát fizeti ő, a többit te.

Engem mondjuk jobban aggasztana a helyedben, hogy nincs bizalom, egy lehúzós ribinek gondolod a csajod, de épp most döntötted el, hogy közös otthonban fogtok élni, közös ingatlanban. Szorosabb kötelék, mint a házasság, és kilépni is nehezebb, mint válni! Biztos, hogy jó ötlet?

2021. okt. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!