Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire normális,ha a barátnő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire normális,ha a barátnőm nem akar megemlékezni a családtagjairól halottak napján?

Figyelt kérdés
Ha rajta múlna ki se menne a temetőbe soha. Szinte rá kellett beszélni,hogy vegyünk már pár mécsest és menjünk ki a temetőbe.Akkor meggyújtottuk és már indult tovább.Nálunk anyám,nagyanyám,szinte minden hétvégén kimentek a temetőbe,vittek egy kis virágot eltöltöttek kis időt,stb.De semmi családi érzés sincs benne,nem látogatja a családját,az enyémhez sincs kedve eljönni. 1-2 barátnője vagy nem tudom kivel beszélget a telefonján,ha van szabadideje.
2021. nov. 1. 10:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
A halottakról mindennap kéne megemlékezni nem csak ezen a napon. Szerintem is felesleges kijárkálni, ráadásul nem tudhatod milyen volt a kapcsolata a családjával. Nekem pl szar és ezért sem érdekelnek. Nem tudom miért kell erőltetni valamit amihez nincs kedve. Menj egyedül és kész.
2021. nov. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Nekem az emlékezés nem erről szól... Én magamnak nem is szeretnék sírt...
2021. nov. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%

Miért vagy erőszakos?


Ez olyan dolog amit mindenki máshogy él meg máshogy dolgoz fel. Vannak akik nem a temetőbe járnak emlékezni.

De hogy te ebből ekkora ügyet csinálsz meg kérdést írsz ki róla számomra sokkal kevésbé normális, mint a barátnőd.

2021. nov. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
7%

A sírokat sem tudja ápolni?


Idősebben majd változik ez.

2021. nov. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%
Sose jarok temetobe. Szerencsere nem is nagyon van ott senkim, ha a szuleim meghalnak es lesz sirjuk, valoszinuleg neha kimennek, de nem a mai napon kotelezo jelleggel. Ez inkabb az idosebbek szokasa.
2021. nov. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

Mert nem mindenkinek jelent valamit a temető. Nekem pl. semmit. Nincs ott az az ember, akit valaha szerettem, csak egy kőtömb, minek látogassam? Minek vigyek virágot? Keresztény sem vagyok, meg vallásos sem, hogy azt gondoljam, ott van valami kapcsolatom vele. Én nem is akarnám, hogy nekem felállítsanak egy ilyet, ha meghalok. Azok, akiket szerettem, ott vannak a mai napig a szívemben, eszembe jutnak, amikor elmegyek egy olyan helyre, ahova vele jártam, amikor meghallgatom azt a zenét, amit szeretett, amikor meglátok valamit, aminek tudom, hogy örült volna. Ehhez nem kell emléktábla, nem kell temető. Aki meg nem érdekelt életében, az halálában sem fog.

Megkérdezted valaha, hogy miért nem megy ki? Miért nem látogatja a szüleit? Csak mert, ha egy szülő-gyerek kapcsolat odáig fajul, hogy nem beszélnek, annak oka van. Én azért nem álltam szóba apámmal az utolsó éveiben, mert lelkileg terrorizált. Nem azért, mert ne lett volna minden álmom egy normális apa-lánya viszony. Ítélkezés meg erőszakosság helyett beszélgethetnél is vele.

2021. nov. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
25%
Teljesen normális, ha nem állt közel a családtagjaihoz, akik meghaltak.
2021. nov. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretnék sírban nyugodni, szórjanak szét a szélben, és nem is járok temetőbe. Az elhunyt szeretteimre - családtagok, barátok, jóismerősök - gyakran gondolok, mivel hiányoznak.
2021. nov. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
64%
ha bántották akkor megértem.. senki sem járna ki egy gonosz emberhez..
2021. nov. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, én se szeretem a temetőt. Ott van mama, keresztapa és sajnos már anyu is. Nincs olyan nap, hogy ne gondolnék rájuk. Ilyenkor a szép emlékek jutnak az eszembe, de ha néha kimegyek a temetőbe akkor már pl nem a vagány mosolygós anyukámat látom, hanem azt az emberi roncsot amivé a betegsége. Mamánál dettó. És ilyenkor a sok mécses csak még nehezebbé teszi. Ez van. Én nem megyek ki. Majd máskor. Itthon gyújtok értük gyertyát és már néztem a képeiket is. Lehet ő is így van. Nem mindenkinek vigasz temetőbe járni.
2021. nov. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!