Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A pénzkultúra hiánya az egyik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A pénzkultúra hiánya az egyik fél részéről es az anyagi különbségek a kapcsolat végét jelenthetik?

Figyelt kérdés

kb fel eve vagyok egyutt a baratommal, aki minden szempontbol idealis ferfi szamomra, egy dolgot kiveve.


jovore lesz 30 es konkretan egyik honaprol a masikra el, van, hogy teljesen elfogy a penze a honap vegere es lenullazza magat. hozza kell tenni, huszas evei vegen ult vissza az iskolapadba, hogy azt tanulhassa, ami nagy alma volt, ezt ertekelem es tisztelem benne. emellett dolgozik is eleg sokat, tehat nem arrol van szo, hogy lusta lenne, de egyetem mellett nincs tul sok ideje (nappali tagozat), illetve eleg egyszeru es nem tul jol fizeto munkaja van, de egyaltalan nem is latom benne az ambiciot, hogy ennel kicsit jobbat igyekezne talalni magnak. azt mondogatja mindig, hogy majd ha elvegzi a sulit, akkor vegre azzal a szakmaval tud rendes allast keresni, addig csak ‘elvan’ mert nem motivalt azokban, amiket most tud csinalni.


ezt meg valahol meg is tudnam erteni, de sajnos azt a nem tul sok penzet se nagyon osztja be, amit megkeres. csomo olyan dolgot vesz, ami felesleges es draga, illetve eleg impulzivan vasarol, nem sok tudatossagot latok benne. ha megkapja a fizut, eleg sokszor hulyesegkre kolti, aztan meg honap vegen sokszor egy barba vagy etterembe nem lehet beulni vele, mert elfogy a penz es akkor mar hirtelen sporolni kell.


en jobban keresek nala es meg szokam hivni erre-arra (o is engem), tehat a kozos programokat kb felesben fizetjuk. nem keresek rosszul, de annyira jol sem, hogy rendszeresen en fizessem neki a dolgokat, ezt nyilvan nem is varna el, sot zavarna is. igy viszont sok olyan program van, amirol le kell mondanunk, vagy bizonyos dolgokat azert nem veszunk meg, mert neki az mar sok lenne anyagilag.


jelenleg a tesoival el alberletben, eleg jutanyos aron. ha osszekoltoznenk, ennel dragabb lenne a dolog valoszinuleg. kozosen tervezunk, de felek ez igy nem jarhato ut es ha egyutt elnenk, esetleg problemak adodhatnanak ebbol. nem nagyon tudok vele igy tervezni, ha tegyuk fel, most talalnank egy alberletet, kauciot se tudna fizetni.


tudom, hogy ez egy atmeneti allapot, amig tanul, de meg 2 ev, mire befejezi a sulit. addig pedig ugy erzem, nem tud sehova tartani a kapcsolatunk, nem fejlodik. neheziti a dolgot, hogy 2 kulon varosban elunk es nem tudunk olyan gyakran talalkozni se, tehat mindenkeppen ossze kene koltozni ahhoz, hogy szintet tudjunk lepni.


tehat osszefoglalva nem az zavar, hogy nem keres eleget, hanem az, hogy:

- nem latom rajta a torekvest, hogy jobban fizeto, ertelmesebb munkat akarna keriteni (csak x ido mulva a suli utan, de az meg sok ido)

- nem tud banni a penzzel

- igy nem lehet vele tervezni, igy 30 korul nem akarok evekig ‘randizgatni’ valakivel, mielott osszekoltoznenk


nem tudom, mit csinaljak, o az egyik legrendesebb, viccesebb, odaadobb stb.. ferfi, akivel valaha talalkoztam. tenyleg nincs mas gond a kapcsolatunkban ezen kivul, de nagyon nyomaszt nap, mint nap, hogy ez megmergezi az egeszet.


2021. nov. 4. 15:18
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
illetve meg anyi, hogy bar kb 20 eves kora ota dolgozik, kb semmi megtakaritasa sincs. pedig nem jart mindig suliba es huszas evei elejen otthon lakott. ez is zavar kicsit, hogy 0 tartalek ennyi munkaviszony utan.
2021. nov. 4. 15:19
 2/20 anonim ***** válasza:
79%

Hát, nem túl biztató,mert azért már nem 22 éves a srác,

de ha szereted és passzoltok, miért nem ülsz le vele ezt

megbeszélni? Ha jó fej és fontos vagy neki, akkor ezen nemhogy

nem fog megsértődni, de talán még változtatni is fog tudni.

2021. nov. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
65%
Mindenben passzoltok, kivéve ezt. Egyetértek a kettes válaszolóval, egy komoly elbeszélgetést megérne. Hátha észbe kap.
2021. nov. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
68%

omg, 30 évesen miért nappalis?


levelező, mellette meló, ez lenne az egészséges.

2021. nov. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem ez egy oylan dolog amit nem lehet tanulni, vagy egesz eletetekben te kezeled az o penzet is vagy nem lesz neki soha semmije.Lattam mar hasonlot, nem is egyszer...


Nalunk en vagyok az aki jobban ert a penzhez, befektetesekhez, a parom ugymond a biztonsagosra hajt. O inkabb az a tipus aki csak gyujtoget, nagy ritkan vesz ezt azt maganak de legalabb nem az van hogy sosincs penze semmire. Ez nem annyira radikalis kulonbseg mint nalatok de szerintem ez meg belefér.


Biztos nem mennek bele olyan kapcsolatba ahol a masik fel tulsagosan felelotlen, az egy csomo plusz stresszel jar ami senkinek nem hianyzik, de hat ki milyen viragot szed, olyant szagol...

2021. nov. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

igen, valoszinuleg le kell majd ulnunk atbeszelni ezt, csak meg kicsit tul frissnek ereztem ahhoz a dolgot, hogy lerohanjam ezekkel a penzugyekkel. nem szeretnem, hogy tuske legyen benne emiatt, mert tudom, ot is zavarja, hogy ennyire nincs penze.


4: sajnos amit o tanul, az nem elerheto estin vagy levelezon.


5: en is ettol felek, hogy aki fiatalabb koraban nem tanult meg a penzhel banni, az kesobb se fog. nyilvan mikor osszejottunk, nem puhatoloztam az anyagi helyzete felol ilyen reszletesen. csak emiatt nem szakitanek vele. de alapbol egy intelligens, jo erekrendu ember, tehat problok abban bizni, hogy ha normalis meloja lesz normalis fizuval, azt jobban megbecsuli majd, csak igy a jelen helyzetben ijeszto kicsit belegondolni, hogy nem tudok vele tervezni (es most nem is gyerekre meg ilyesmire gondolok)..

2021. nov. 4. 15:35
 7/20 anonim ***** válasza:
77%
6. 5 os vagyok, amikro nettó 200 at kerestem, alberletben akkor is honap vegen volt penzem befektetni... Nem a kereset kerdese... Sok sikert, hatha eljuttok valahova
2021. nov. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
38%

Elölről-hátulról ötvenszer elragozod, hogy nem tud bánni a pénzzel, de semmi konkrét dolgot nem írsz, amire (szerinted) fölöslegesen és nagyobb összeget költ a párod. Az természetes, hogy nappalis képzés mellett épp hogy csak fenn tudja tartani magát.


"honap vegen sokszor egy barba vagy etterembe nem lehet beulni vele, mert elfogy a penz es akkor mar hirtelen sporolni kell"


Nem tudom, ott mit fogyasztotok, de egy éttermi vacsora ára nem nagy csoda, ha nem fér bele. Ha ennyire vágysz erre, akkor hívd meg te! 21. század van meg egyenjogúság vagy mifene.


"tehat a kozos programokat kb felesben fizetjuk"

Így meg végképp nem értem, mi a bajod.


Egyelőre várd ki, amíg végez, elkezd dolgozni teljes állásban ezzel a végzettséggel, és utána majd meglátod.

Ha meg nem akarod kivárni, mert az még évekig tart, akkor meg nem passzoltok egymáshoz.


Egyébként ez az egyik legkomolyabb hátulütője ennek a "30 évesen egyetemistának képzelem magam" helyzetnek. El lehet éldegélni egymagában, de párkapcsolatnál maximum egy másik egyetemista állna vele szóba, de ő meg talál 20 évest maga mellé. Egy 30 éves, dolgozó nő nem a csóringer egyetemistával akar járni.

2021. nov. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
Jézusom! Miért állsz le egy ilyen csoróval? Tipikus igergetos. De nem lesz belole semmi
2021. nov. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

8: nem hinnem, hogy valtoztatna valami, ha reszleteznem, mikre kolt feleslegesen. pl. van egy olyan hobbija (biciklizes), amire viszonylag sokat el lehet kolteni. en nem azt varnam, hogy ne koltson semmit a hobbijara, hanem hogy esszel tegye, mertekkel es ha nincs semmi tartaleka, ne vegyem tobb tizezres alkatreszeket, mert nem letszukseglet. amikor egyetmista voltam, en is vagytam pl. a 10 ezres premium ruzsokra, sminkekre, de mivel tudtam, hogy ha megvennem, honap vegen lenullaznam magam, ezert beertem a 2ezres drogeriassal pl.

illetve ahogy irtam, honap elejen azert vesz dragabb kajakat, elmegy ddagabb programokra, pl. buli, koncert, a vegere meg alig marad penze. vagy van egy eleg draga parfumje, amit pl. tudna olcsobbal is helyettesiteni akar.


‘Nem tudom, ott mit fogyasztotok, de egy éttermi vacsora ára nem nagy csoda, ha nem fér bele. Ha ennyire vágysz erre, akkor hívd meg te! 21. század van meg egyenjogúság vagy mifene.’ tudsz olvasni? irtam, hogy meg szoktam neha hivni, de annyi penzem nekem sincs, hogy allandoan en fizessem mindkettonk fogyasztasat.

nem luxusettermekre gondolok, sima hamburgerezokre pl vagy pubokra, barokra. 5-6 ezer ft kb, azert nem gondolnam, h ennel barkit is foldhoz kene vagnia honap vegen.


kivarom, amig vegez, de azert ez nem par honap, en szertnek haladni es vele szeretnek haladni, ha lehet.

2021. nov. 4. 15:54
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!