Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Czovek1973 kérdése:

Kedves Hölgyek, Lányok! Változni akaró férfi vagyok. Az empatiát milyen dolgokat, helyzeteket illetően hianyoljátok nálunk férfiaknál? Bármi érdekel, csak bátran!

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat!
2021. nov. 27. 11:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudom, az empátiát lehet-e fejleszteni, hiszen az legbelülről, természetesen kell hogy jöjjön.

Ha valaki például autisztikus spektrumon van, az nem képes együttérzésre, mert nem fejlődött ki az agyában ez.

Szóval ha te tényleg nem bírsz együttérezni egy embertársaddal, akkor sajnos ezen már felnőttként nem tudsz javítani.


Teljesen más dolog, hogy ha képes vagy az empátiát érezni, de nem tudod kifejezni azt, mert mondjuk úgy neveltek a szüleid vagy a társadalom, hogy tilos kifejezni az érzéseket, mert az szégyen, a gyengeség jele stb. Ebben segít, ha tudatosítod, hogy egy párkapcsolat működéséhez a sérülékenység felvállalása elengedhetetlen. Ha verbalizálni nem tudod az érzelmeket, mert nem vagy jó a szavakkal, akkor fejezd ki tettekkel.

2021. nov. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Kösz a választ! Biztos jobban értesz ehhez, mert én sajnos nem.

De tanulni akarok a nők nézőpontjaiból. 100%-os javulás sosincs, nade amit előrébb lehet mozdulni, azt meg is akarom tenni. Csak előbb érdekelnek a tipushibak. Valamerre el kell indulnom!

2021. nov. 27. 12:10
 3/22 anonim ***** válasza:

Empatia annyira szubjektiv.

Írok kulon az exekrol kivel mi bajom volt:


Ha epp hó végén nem volt pénzem, egy kész szánalom voltam a szemében, es nem tudta sírjon e vagy röhögjön rajtam. Mélységesen nézett le ilyenek miatt.

Eszébe nem jutott volna az az "atyai védelmezés", hogy segítek már csóri nőn, vagy akármi, hanem inkább ledegradált csak egy csóri senkinek.


- másik exnek valami érintés fóbiája van(mentálisan nem ép), soha egy ölelés vagy simogatás nem volt es háttal fordulva aludt el mindig es azt követelte tolem hogy en ezeket viseljem szokjam meg mert minden exe képes volt ezt elfogadni benne, én miért nem.

Hát amikor évek múlva egy srác engem spontán átölelt csókolt milliószor, leírhatatlan volt az hogy ezek után akkor egy öleléstől és csókoktól mit éreztem (mint haldokló szomjazonak a víz a halál előtt..)


- vagy a mostani állandoan éjszaka végez a melohelyen és azt hogy én félalomban es teljesen hasznavehetetlenul vagyok/beszélek vele éjszaka es fel se fogom egyaltalan csak azt sem miket mond es ha szex lenne is azt is végigaludnám, soha nem annak tudja be hogy ejszaka en valoban alszom, hanem komolyan azt hiszi hogy engem ő nem érdekel nem akarok vele lenni nem akarok vele beszélni..


Igy első szusszra ennyi jutott eszembe



De borzqszto szibjektiv az hogy egy ferfi a nőnek épp empatiksat jelent e vagy nem

2021. nov. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%

*Minden nő más em minden nő másban igényel empátiát.


A saját társad érzelmei hiánya érdekeljen. Mert 100 nőnek 100 féle igenye van.

2021. nov. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
70%

Lehet fejleszteni az empátiát, ezt tapasztalatból írom. A legelső lépése, hogy önmagaddal (!) tudj együttérezni, képes legyél az aktuális érzelmi állapotodat megélni és megengedd magadnak az adott érzést, ítélkezés nélkül!

A másokkal való együttérzés már egy következő lépcsőfok... A fő probléma általában az, hogy mások viselkedését önmagunkra vetítjük, azt feltételezzük, hogy 100%-ban mi váltottuk ki és nekünk szól. Pedig ez nincs így. Minden ember a saját működésmódja szerint reagál dolgokra, a saját tapasztalatai, szűrői befolyásolják a viselkedését.

Pl. ha én azt mondom valakinek, hogy ma nincs kedvem találkozni, akkor az nem feltétlenül jelent elutasítást, lehet, hogy csak fáradt vagyok, rossz kedvem van, stb. De egy önbizalomhiányos ember egyből magára veszi és elutasításként éli meg.

Kérdező, én azt tudom tanácsolni, hogy mindig próbáld megérteni az okokat, hogy a másik mit érez, miért reagál úgy, ahogy. Lehet kérdezni is, sőt, ha fejlődni szeretnél, akkor érdemes olyan emberekkel kezdened, akik képesek nyíltan és őszintén beszélni az érzéseikről, motivációikról. Ha játszmázókkal kezdesz, csak negatív tapasztalatokat gyűjtesz be!

Összességében azt tudom mondani, hogy én ha hiányolom az empátiát, akkor azt MINDEN helyzetben hiányolom, nincs olyan, hogy konkrét szituációban jönne elő. De jellemzően konfliktushelyzetekben élesedik ki az empátia hiánya, és itt most nem a tányércsapkodós veszekedésekre gondolok, hanem bármilyen élethelyzetre, amikor eltérő elképzelések vagy érdekek merülnek fel. Minél idősebb korban ismerkedünk, annál több ilyen fordul elő, hiszen már mindkét félnek megvannak a maga rigolyái, megszokásai, berögződései... ilyenkor pedig fokozottan fontossá válik a másik fél igényeire való nyitottság és a konszenzuskeresés.


Elsőnek: bocs, de nettó hülyeség, amit írsz. Az autizmus egy spektrum és a magasan funkcionáló autisták nagyon is alkalmasak az önismereti munkára, én személyesen ismerek több olyan autit, akik felnőtt korukban voltak képesek fejleszteni az empátiájukat. Kicsit más irányból közelítve, mint egy neurotipikus, de még jobbak is lettek benne, mint az átlag. Lehet azzal takarózni, hogy aki autisztikus, az gyárilag nem képes empátiára, de ez nem más, mint kifogás. Messze a legempatikusabb emberek, akiket ismerek, autisták. Mert tudatosan fejlesztették önmagukat.

2021. nov. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
5. vagyok és még valami: kérdező, már önmagában az, hogy önmagadban keresed a változás lehetőségét, hatalmas dolog! Épp az imént írtam valakinek, hogy én ezt nőként megtettem, évekkel ezelőtt az önismeret útjára léptem és valami hasonlót keresek férfiban is, legalább a szándékot, de akikkel eddig ismerkedtem, mind hátradőltek, közölték, hogy ők ilyenek és elvárták, hogy a világ alkalmazkodjon hozzájuk...
2021. nov. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

#6! Nézd én is lusta vagyok. DE 2 hónapja ráakadtam a tökéletes nőre. Sosem hittem ebben, de van ilyen!!! Nem fogom tudni meghódítani, ha nem változok meg. Nagyon sok dolog miatt le is tehetnék róla.

De ez a nő megéri, hogy átugorjam magamat. Még ha a végén "csak" barátok lehetünk. Nagyon megérintett!

Latod ilyen ez: ha egy pasi változni akkor nő van a dologban xDD...

2021. nov. 27. 12:53
 8/22 anonim ***** válasza:
Kérdező: Írtam privátot! :)
2021. nov. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Kösz #6! Leírtad a lényeget:"eltérő elképzelések és érdekek".

Itt jön a képbe, H neurotikus vok. Ui a neurotikus görcsösen ragaszkodik a saját elkepzelesehez. Sejtette, ez a forrás.

Remélem sok olyan értelmes nő fog még válaszolni, mint te.

2021. nov. 27. 13:03
 10/22 anonim ***** válasza:
9: Egy komolyabb személyiségzavaron az ember nem tud egyedül túllépni... ehhez már érdemes szakemberhez (pszichológushoz) fordulni. Nagyon látványos fejlődést lehet elérni, de a pszichológia 0. tétele, hogy a fejlődéshez mindig kell egy MÁSIK ember, egy tükör, akiben önmagadat objektíven látod. Ehhez nem alkalmas egy társ vagy egy barát, mert ő soha nem objektív, ő a saját igényeinek megfelelően szeretne formálni téged... Egy pszichológus viszont segít abban, hogy a lehető legjobb ÖNMAGAD legyél, aki hitelesen képviseli a saját igényeit IS egy kapcsolatban, miközben nyitott mások érzéseire, igényeire. Mert az empátia a gyakorlatban ezt jelenti... Nem azt, hogy megértem a másikat... az kevés. Sokra nem megyek azzal, ha megértem, hogy a másik mit érez. Azzal valamit kezdenem is kell...
2021. nov. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!