Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetnék, ha a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék, ha a barátom fizetése kevés és ez nekem zavaró?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, nem eltartatni szeretném magam, ugyanakkor elég zavaró a kevés fizetése. Részmunkaidőben dolgozik havi nettó 200-ért (de pont annyira veszi el tőle az időt, hogy mellette nem tud más munkát vállalni). Van diákhitele (1 millió) és autóhitele (1.5 millió). Sajnos neki a munkához kell autó, ráadásul vidékről is jár be Pestre dolgozni.

A probléma az, hogy a sok tartozás miatt nem tud SEMMIT félretenni, ráadásul a munkahely azt a kegyetlen sok benzinpénzt sem fizeti neki, elmegy mindene a hó végére, sőt rendszerint mínuszba is kerül, szüleitől kér kölcsön, így általában minden következő hó eleje is már törlesztéssel indul.


Otthon élünk mindketten, így még haza is ad valamennyit, én is adok haza. Nekem a fizetésem nettó 300 ezer, plusz kafeteria (sőt mivel 25 alatti vagyok, januártól az SZJA-mentesség miatt 65 ezerrel nőni fog a nettóm).


Nem az zavar, hogy majdnem dupla annyit keresek, hanem az, hogy fél éve keres munkát (több pénz mellett a kedvezőbb idobeosztas miatt, ugyanis a jelenlegi helyen hétvégén is van munka), de fel éve egyszerűen nem vették fel sehova. Van diplomája, amit szeret, de sajnos nem túl piacképes. Volt sok interjún, de sehonnan sem hívták vissza, olyan kilátástalannak érzem a helyzetet.


Az a bajom, hogy nem igazán tudok így vele tervezni, sem összeköltözés téren, sem programok terén. O is szeret jönni-menni, de nincs rá pénze… ha cége a covidnak, mennék hosszú hétvégékre vagy akar csak ilyen par napos rövidebb utazásokra par havonta, de ezt vele nem lehet. Igazából a most hétvégi programokat is én fizettem kettőnknek, mert ugy vagyok vele, hogy inkább fizetem én, de ne otthon üljünk. Szépen el is ment kb 17-18 ezer forintom… ha egy főre nézzük, nem lenne vészes, de így kettő helyett fizetni rossz, és azért én sem keresek annyit, hogy szórjam minden irányba.


Ő is kellemetlenül érzi magát ettől, habár próbálom nyugtatni, hogy nen gaz, de amúgy a szívem melyen nagyon zavar ez a helyzet. A hétvégi kirándulást is az alapján tervezzük, hogy mennyi benzin kell hozza (értelemszerűen messzire emiatt nem is megyünk, de a környéken kb mindent bejártunk már).


Eddig nem zavart a helyzet, mert járt interjúkra, hivtak és ott volt bennem, hogy ez csak egy átmeneti állapot, majd lesz jobb… de lassan fel év eltelt és egyszerűen semmi nem jött neki össze és… rossz ez.


Szeretem őt, igyekszem támogatni, de én egyrészt nem szeretnek senkit részben vagy egészben eltartani (pláne hogy azért en sem milliókat keresek), másrészt ha nem is olyan hű de magas életszínvonalat szeretnék, de nem szeretnem, hogy minden program/vásárlás előtt menjen a stressz h most akkor hogy fizetünk, hogy lesz rá a barátomnak pénze, megy a feszkó, o is-én hülyén érezzük magunkat.


Mit tehetnék? Elhagyni nem szeretnem, szeretem őt, de nagyon zavar ez a helyzet.

Én 23L, ő 24F.



2021. dec. 5. 13:48
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
9%
Diákhitelt egyetemen szokták felvenni. Ergó nem diplomázott le,mert diplomával nem ennyit keresne. Én is így csúsztam meg. Ennyiért bárhol folgozhatna,nem muszáj mindenkinek Pestre bejárnia. Autóhitel és benzinpénz máris meg lenne oldva.
2021. dec. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Egyetemen vette fel a diakhitelt, most törleszti. Az egyetem mellett végzett okj-t is és azon belül dolgozik jelenleg (tehát nem a diploma szerinti végzettségével, mert az nagyon nem piacképes sajnos)
2021. dec. 5. 13:58
 3/38 anonim ***** válasza:
4%

Tipikus lúzer...csődtömeg.

Eleve nem tudnék olyan pasira FÉRFIKÉNT nézmi, aki kevesebbet keres nálam.

2021. dec. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Engem az zavar, hogy kevesebbet keres nálam… hanem hogy a fizetése a saját kiadásaira sem elegendő annak ellenére sem, hogy otthon él.
2021. dec. 5. 14:01
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
Miért csak részmunkaidőben dolgozik?
2021. dec. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
5%

4

Nyilván nem tudsz vele tervezni! Hogy akarsz igy majd gyereket? Dobd ki, és keress egy sikeresebb pasit

2021. dec. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

*engem NEM az zavar, hogy kevesebbet keres



5, azért, mert egyetem mellett elkezdett részmunkaidőben dolgozni (csapatsport-edzőként), aztán lediplomázott, viszont az edzői állást megtartotta. Aztán diploma után próbált elhelyezkedni mind a diploma szerinti vegzettsegevel, mind pedig az edzői okj-val jobb helyen, ahol több a fizu (jelenleg egy kb noname egyesületnél van), de a diplomája kb semmire nem jó, az edzői karrierrel meg iszonyat nehéz tovább lépni, kb kihalásos alapon, vagy kapcsolatokkal, de neki nincsenek.. ezért is akarja az edzői munkát ott hagyni, mert se hétköznap délután, se hétvége, a fizetés is rossz, továbblépési lehetőséget sem lát. Elmenne 40 órában dolgozni, de olyat meg nem talált :/ pedig amúgy értelmes, szerintem nálam is okosabb egyébként (nagyon durván vág az esze), csak hat ugye itt sajnos sokat számít, hogy milyen a papír (nekem gazdasági diplomám van), ami van neked.

2021. dec. 5. 14:07
 8/38 anonim ***** válasza:
93%

Minek vett másfél milláért kocsit, ha nincs pénze fenntartani meg fizetni rá a hitelt? Fél millás is megtette volna. De nem is értem hogy mire megy el 200 egy hónapban, ha otthon lakik. Olyan sok a törlesztő?


Na meg minek végez el valaki egy piacképtelen diplomát aki másból nem tud megélni? Az ilyen diplomák azokank való, akiknek nincs kedve dolgozni, mert a szülei simán eltartják, aztán hogy ne unatkozzon elmegy mondjuk bölcsésznek sokadik diplomáért.

2021. dec. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
Hát vannak múltik ahol szallag munkával vagy mivel kicsit tanúltabb ott sorvezető,kulcsoperátor minőség ellenőr pozícióban sokkal többet kellene keresnie,céges járatok vannak vagy ingyen bérlet.
2021. dec. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Iparban betanított munkásként netto 250et simán keresne. Máris plusz 50 megvan
2021. dec. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!