Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Akkor sem vállalnátok gyereket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akkor sem vállalnátok gyereket, ha a barátotok nagyon szeretne és lehet elhagyna ezért egy idő után?

Figyelt kérdés

- a párkapcsolat tökéletes lenne, mindig ilyenre vágytál

- anyagilag mindig a toppon lennétek

- ideális városban/faluban élnétek


Én csak 20 éves vagyok, de sokszor elgondolkodom, hogy ha ilyen helyzetbe fogok kerülni, akkor mit kellene tennem. Szinte alig tudok olyan embereket gyűjteni magam köré, akikkel jól érzem magam és mivel nem akarom őket elveszíteni, néha olyan dolgokat teszek/tettem meg értük, amiket már bánok.



2022. jan. 9. 20:38
A kérdező szavazást indított:
Belemennék
Akkor sem vállalnék gyereket
50 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Akkor sem. Nekem az tönkretenné az életem, és azt senkiért nem vállalom be.
2022. jan. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Alapból olyasvalakivel jövök össze akivel ilyen téren is egyezik az elképezlésünk. Ha az elején azt mondja oké neki se kell gyerek, idő múlva meg mégis elkezdi a mantrát hogy mégiscsak jó lenne, akkor mehet isten hírével. Másalakiért nem fogok bevállalni egy ekkora áldozatot, nem fogom magamat alárendelni x évre a gyerek igényeinek. Mert ugye azt tudjuk hogy 80%-ban a nőre marad a gyerekről való gondoskodás. Nekem ez nem kell. És én ezt az elején letisztáztam már, szerencsére a férjem is így gondolta, ezért nincs gyerekünk.
2022. jan. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem! Pontosabban én igen, és nem maradnék olyan férfival, aki nem akar.

Ez egy olyan kérdés, amiben nincs kompromisszum, eleve olyan embert kell választani, akivel egyetértés van.

2022. jan. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%

Ilyen okokból gyereket vállalni sztem hatalmas önzőség.

Képzeld el milyen lenne ha anyádnak csak arra kellettél volna, hogy pórázt tudjon tenni apádra.


A kapcsolat nem biztos hogy örökre tökéletes marad, de a gyerek örök felelősség lesz.


Ha a párod hatására meggondolod magad, és tényleg elkezded úgy érezni, hogy örülnél a szülőségnek, és megfelelő gondját tudnád viselni a gyereknek, akkor az nyilván rendben van. Ha viszont bemeséled magadnak, hogy nem lesz ez olyan rossz, és hosszú távon megéri bevállalni a kapcsolatért, akkor inkább szakítsatok.

2022. jan. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
3# Igen, viszont ott lehet csak a gubanc, ha pl 4 év múlva már akarna gyereket.
2022. jan. 9. 20:48
 6/21 anonim ***** válasza:
16%
Anno azt gondoltam, hogy tönkretenné az életem, de valójában sose kaptam attól nagyobb lökést az életben, hogy született egy gyerekem. Úgy, hogy nem vagyok gyerekfan. Szóval, ha szereted és kell neked, akkor szüljél neki nyugodtan, egy új teljesebb világ fog megnyílni.
2022. jan. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%
Nem vállalnék. Nem akarok gyereket, sem nekem, sem a gyereknek nem lenne jó, ha ezzel mindketten tisztában lennénk... Na meg a párom a gyerekvállalás után is elhagyhat, akkor meg a nyakamon marad egy gyerek, akit nem is akartam?! Mert a legtöbbször az van, hogy a pasik csak addig akarnak apukák lenni, amíg meg bem születik a gyerek. Aztán rájönnek, mekkora lemondás és felelősség ez, utána fejvesztve menekülnek, anyuka meg ottmarad hoppon a gyerekkel.
2022. jan. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%

Dehogy! Mondom ezt úgy, hogy nekem férjem van, nem barátom.


Megmondtam neki is, hogy nagyon szeretem, de nem szülök (és örökbe sem fogadok . . .). Szerencsére ő sem vágyik utódra, de ha valami csoda történne, és mégis meggondolná magát, akkor bármennyire fájna is, elengedném . . .

2022. jan. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

5-ös Lehet ilyen változás, de te 20 éves vagy, ha akarsz, akkor válassz olyat aki szintén, ha nem, akkor meg olyat. Millió dolog van, amiben elfejlődnek az emberek egymástól, ez a legkevésbé valószínű, viszont 25 évesen bőven van lehetőséged újra kezdeni.

Az viszont, hogy ebben a kérdésben a másik pressziójára dönts, az hosszú távon mindkettőtök életét megkeserítené, van aki tényleg nem vágyik, vagy nem alkalmas szülőnek. Életed végéig hallgatnád, hogy te akartad old meg, vagy éppen sírdogálnál, hogy ő miért nem vesz részt benne, holott nem is akart?

2022. jan. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%
A gyerekvállalás mélyen boldogtalanná tenne nem csak engem, de a gyereket is akinek én vagyok az anyja és nincs türelmem hozzá.
2022. jan. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!