Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Borderline személyiségzavaros...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Borderline személyiségzavaros nővel van akárkinek tapasztalata, kapcsolata?

Figyelt kérdés

1 hónapja vagyok együtt egy 22 éves lánnyal.

A kapcsolatunk tartalmas mindenben.

Nem értettem a folyamatos hangulatváltozásait és az ebből akadó problémákat,de most vallotta be hogy ezzel a betegséggel él együtt.

Komolyan van tapasztalatom sok mindenhez,de úgy érzem ezt szinte nem tudom kezelni/hovatenni.


Adnátok tanácsot,mert nem szeretném elveszíteni.

F/35


2022. jan. 18. 19:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%

Én az vagyok.

Minden tünetet produkálok.

Szex mániás vagyok folyik ki a kezeim közül a pénz. Hukyesegeket csinálok.

OTP-nél felettem 3 millió hitelt kajára egy kis ruhára költöttem mind feleltem 1 hónap alatt és egy havi nem fizettem meg vissza. :(

Lassan inkasszóznak.

Van párom, gyerekeim.

Nagyon nehéz velem.

Egyik percben minden szupi aztán bekattan valami és feltekenykedek a semmiért mert ugye rögtön rá 1 órára belatom

Pokollá teszem sokszor szerintem más eletet.

Szegény párom még nagyon jól bírja mellettem.

:(

Nehéz velünk sajnos. Sok jóval nem kecsegtetlek.

Nálam ez gyermekkoromban alakult ki amikor anyukám 12 éves korom a ongyilkossagokat követett el, egyik sem sikerült neki.

Úgy elem le az életem hogy nekem minden mindegy ha anyukámnak nem kellettem akkor másnak sem fogok. Ez persze nem igaz, belatom mindig de én speciel azért vagyok személyiség zavaros.

2022. jan. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
64%
Irtam pm et
2022. jan. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
69%

Van tapasztalatom. Figyu ez olyan lesz az elején minden szuper. Utána elkezd behalozni, bele szeretsz. És utána atvaltozik sárkánnyá.


Menekülj ameddig nem késő és nem teszi tönkre az önbecsülésedet, az önbizalmadat, az egész életedet.

2022. jan. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
59%
Pontosan, ahogy az utolsó írja. Az első pár hónapban úgy érzed, ő álmaid nője, aztán miután beleszeretsz, és már nem tudod elengedni szép lassan sárkénnyá változik, mindenért te leszel a hibás, pokollá teszi az életed és valószínűleg meg is csal. Viszont emellett is lesznek jobb napok, ami reményt ad neked. A vége mindig rossz, hidd el. Tényleg addig érdemes menekülni, míg nem késő, mert lelkileg és anyagilag is tönkretesz. Viszont emellett nagyon szerethető emberek, akik sok jót is adnak, ezért nehéz őket elengedni. Olyan kicsit, mint a drogfüggőség.
2022. jan. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
81%

Hali!


Én is borderline vagyok. 2 éve állapítottak meg nálam, Pesten egy 3 hónapos (+/-) terapian.

Sokat fejlodtem, de nyilván még van mit.

“Személyiség zavar”, de közben egy állapot.

Lehet rajta segíteni.


Igaz, nekem nincs kapcsolatom, de amikor volt… hát igen :D bár akkor még nem tudtam, hogy BPD vagyok.


Amit az első irt… nekem is folynak ki a kezeim közül a pénzek, pedig 2 munkahelyem van, sokat dolgozom, igaz egyedül bérlek egy lakást. Szeretek költeni.

Spórolni nem tudok. Meg kell tanulnom.

A hangulat változás és buta beszéd család felé nyilvánul meg csak.

Más felé olyan vagyok, mint egy “normális” ember.

Kapcsolat most nincs, de probalkozasaim voltak, randik, minden. Akkor mint egy kisangyal, olyan vagyok. És úgy is érzem magam. Más felé, akar barátság, akar egy fiú, stb…

Bár inkább egyedül szokott érni hangulatingadozas, de ezek már sokat fejlődtek a terápia óta.

Ha stressz ér - hal isten most már ritkán - lekopogom - - akkor van 1 óra alatt is 3-4 hangulatom.

De egyedül vagyok. Megoldom.

Alkalmazom a tanultakat.


Van több, évek óta tartó barátságom, újak is.

Igazából 1-2 barátomnak szoktam néha jobban megmutatni ezt az oldalt, de kontrollálom és fejlodom. Ők bírják :D és segítenek.


Privátot nem kérek, csak emiatt a válasz miatt léptem be.


UI: ki tudnék futni az olyan válaszok miatt a vilagbol, akik csak azt irjak, hogy “menekülj”. Így itt hagyni egy embert? Tény, hogy nehéz; nem tagadom. De segíteni kell. Persze , aki elfogadja a segítséget!! Csak azon lehet!! Remelem kedves, hogy soha nem lesz semmilyen mentális problémád! Vagy ha téged is így itt hagynának.. meg látnám mennyire könnyen irnad ezt.

Ég áldjon!


26/N


UI2: A terápia ahol én voltam és ajánlom (!): Tündérhegy (Budakeszi)

2022. jan. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
63%

Plusz azt tényleg nem értem, “menekülj”, “nem érdemes vele kapcsolatot kezdeni”…. Tényleg így ott kell hagyni valakit ; emberek??!!


Ez az annyira buta…..

Értem én, hogy nehéz egy mentálisan beteg emberrel…..

De most ha valaki fizikailag beteg ?!?!


Vagy akkor most én is arra szamitsak, hogy soha nem lesz többet párom?! :D


Annyira bosszantóak ezek a válaszok, komolyan.


Aki belatja; hogy segítségre szorul és fejlődik, folyamat…. ?!?!

Tesz érte, hogy jobb ember legyen?


Én is kituztem célokat (spórolás , és a többi) és azon vagyok.


Komolyan, elkeserítő.


Sziasztok.

2022. jan. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
61%

Ja, #5, #6 ugyanaz vagyok.


Tényleg botrány.

Nem szabad így cserben hagyni senkit.

Segíteni kell, ha akkor is reménytelen, akkor talán.


DE EGY BORDERLINE NINCS “HALÁLRA ÍTÉLVE”, csak azert, mert BPD!!!!!!

2022. jan. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok. Félreértettél. Ahogy írtam, nagyon szerethető emberek, én a mai napig szeretem a border exem. A meneküljt arra írtam, hogy ha nem hajlandó elfogadni a segítséget, és el sem megy szakemberhez. Mert ebben az esetben sajnos bármennyire próbál az ember a párjaként segíteni, csak szenvedés az egész. Tudom, tapasztaltam, több megcsalás, megalázás után is kitartottam mellette, de csak rosszabb lett. Az is igaz, hogy a pénzt sem tudják kezelni.
2022. jan. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

A lány eljárhat kezelésre, mondjuk sématerápiára, nagyon sokat fejlődhet. Szemben egy nárcisztikussal, aki kicsinál maga körül mindenkit, na attól tényleg menekülni kellene.


Ennek a lánynak annyi a hibája, hogy nem kapta meg a megfelelő szeretetet, és értéktelennek hiszi magát, szeretetre nem méltónak, ez von maga után egy csomó tünetet.


Ha szereted, és segítesz neki, és tényleg eljár terápiára, akkor lehet egy csodás kapcsolatotok.


Tudod, kapcsolatban sérülünk, kapcsolatban gyógyulunk.

2022. jan. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
8%

Szerintem a sok idióta pszichológustól kellene elvenni a diplomáját, vagy szigorítani a feltételeket, hogy hozzájuthassanakx év ELLENŐRZÖTT gyakorlat után, mert így tönkrevágni emberek életét.


Itt egy tök átlagos ember, aki nehezen spórol(mint a többség), nem bírja a családja viselkedését(mint a többség), és ha stressz éri, hangulatingadozása van, mint mindenkinek! Főleg ha nagyobb stressz, akár krízishelyzet, még az is a normálisba esik, ha hallucinál, de nem, a hangulatingadozással már be kell sorolni, hogy először ki van bukva a helyzet miatt, dühös arra, ami kiváltotta, majd lerázza magáról, hogy nem is nagy dolog. Az emeberek ilyenek.


Azok alapján, amiket írtál, én is borderline lennék, mégis szerettek az exeim, tartós kapcsolatom volt és nem örjítettem meg őket, hanem ami miatt ki voltam bukva, pl egy szobában vagyunk és inkább 5 órát gépezik egyedül, szépen megbeszéltük, hogyha gépezni akar ne hívjon át, hogy utána megdughasson.:) Vagy amelyiket nem szerettem szerelemmel, de erőltettem a kapcsolatot, mert jó ember volt, őt szegényt kikészítettem, de nyilvánvaló volt a helyzet..


Amíg nem ártasz senkinek, nem csinálsz szélsőséges dolgokat, mint az öngyilkosság, erőszak, függés, ájulásig ivás, kötelességek hanyagolása, addig rohadtul nem vagy a határon, csak nem kedvel a pszichológusod. MINDIG kell másodvéleményt kérni, lehetőleg idősebb, tapasztaltabb embertől, akinek tetszik a megjelenése, élete, tehát hozzád hasonló életfelfogása van. Ezt úgy mondom, mint akinek vannak pszichológus ismerősei. Annyi elcseszett, emberileg nulla "szakember" nincs a földön. A legtöbb azért megy, mert neki nehézségei vannak a kapcsolatteremtésben, és szeretné megérteni miért, illetve másokon segíteni szeretnének, mert ismerik a helyzetüket. De így csak vak vezet világtalant.. Nem nő a tudásuk a továbbképzésekkel, egyszerűen vagy alkalmas rá valaki alapból, vagy nem. Egyedül vígasztalni tud mindegyik és önbizalmat növelni, utóbbit csak ha akar, mert szimpatikus vagy.


Itt egy rendes ember, aki nem bánt senkit, nem bírja a családja viselkedését, két helyen dolgozik, szívesen költ magára és kiakad, ha stressz éri és valami random emberke látja 20x1 órára egy bizonyos helyzetben, és az elmesélései(!) alapján bekategorizálja, holott nem hallja se a tesói, szülei, se a kollégái, se a többi ember véleményét róla, sem a gyerekkorát nem ismeri, sem a helyzeteket nem látja, amikben x módon reagált.


Ez az egész szakma belülről rohadt. Csak olyanról szabadna véleményt mondani, amit napi szinten tapasztal az ember x éven át.

2022. jan. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!