Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Amikor már nagyon elmérgesedne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Amikor már nagyon elmérgesednek a viták egy kapcsolatban, lehet még visszaút?

Figyelt kérdés

Egy ideje olyan szinten vitatkozunk a barátnőmmel, hogy konkrétan verem a fejem a falba utána. Olyan dolgokat vágok a fejéhez amit nem gondolok komolyan, és fordítva is. Mindkettőnk elméjére leszáll a köd, es borzalmas színvonalon veszekedünk. Mondjuk ki, mocskos undorító módon. Már többször is fontolora vettük, hogy talán külön utakon kellene folytatnunk.


Szeretjük egymást, de kezd egyre kontrollálhatatlanabbá válni a dolog.

Korábban én ilyet még senkinél/-vel nem tapasztaltam.


Olyanok válasza érdekelne, akiknél hasonló volt a helyzet. Meg tudtátok oldani?

Van ebből kiút vagy csak késleltetjük a végét?


3 évesek voltunk november elején, ő 28 én 31 éves vagyok.


2022. jan. 30. 22:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Ohh, úgysem fogtok megválni egymástól. Menni fog a huzavona évekig, a prolis “a mi kapcsolatunk ilyen jó latinos” habzó szájú acsarkodások, marjátok egymást, ki-ki megy a maga utjára, aztán újratervez visszafelé. A végén ott leszel a kezdőponton, vagy kiégve lakáshitellel és egy sárkánnyal a nyakadban.
2022. jan. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%

"3 évesek voltunk november elején"


És a konfliktuskezelési képességetek is megmaradt a három évesek szintjén?

2022. jan. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Azért ennél értelmesebbnek gondolom magam, hogy ha Mónikasó minőségben telnek a napok, arra nem a házasság-közös hitel-gyerek trió lenne a megoldásom.


Értelek, de én nem arra kérem az embereket, hogy vetítsék le a sötét jövőt, hanem inkább meséljek el a tapasztalataikat.


:)

2022. jan. 30. 23:25
 4/18 anonim ***** válasza:
97%

Nekem az a személyes tapasztalatom, hogy ha a másikkal nem lehetett normális hangnemben megbeszélni egy problémát, nézeteltérést, konfliktust, és indulatkezelési problémái voltak, akkor nem emeltem fel a hangomat, nem mentem bele a további vitába, veszekedésbe, hanem elmentem otthonról sétálni, időt és teret hagyva neki, hogy megnyugodjon, meg magamnak is, hogy átgondoljam a dolgokat.


Amikor ez többször megismétlődött, és nem akart vagy nem tudott ezen változtatni, akkor kiléptem a kapcsolatból.


Nem szeretnék az otthonomból csatateret csinálni, egy párkapcsolatból meg egók harcát harmónia helyett.

2022. jan. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%

Igen, van kiút !

Dolgozni kel a kapcsolatotokon , ezt úgy értsd, hogy rendbe kell hoznotok a kapcsolatotokat és ez a rendbehozatal belefektetett munkával jár, de hidd el, megéri a fáradozást beletenni.

Minden kapcsolatban vannak megoldandó feladatok !

Direkt, feladatoknak neveztem azt, amit mások, problémának neveznek!


[link]


[link]


[link]


www.toplakzoltan.blog.hu


www.valodiegyenloseget.hu


Ezeket tanulmányozd és megfogod találni a megoldást a kérdéseidre.


Aztán , ne feled, hogy minden kapcsolatban vannak megoldandó feladatok, ez azt jelenti,csak , hogy tudd, ha tegyük fel, holnaptól egy új kapcsolatot létesítenél valaki mással, abban az új kapcsolatba is egy idő után elő bukkannának a megoldandó feladatok !

Minden házasságban - kapcsolatban időnként megjelennek a "krízis" időszakok, azaz a változó szakaszok, a változókor!

Na szóval aki tudja ezeket, hogy az emberi kapcsolatokban léteznek ezek a dolgok, a krízisek és a változókor, azok a személyek felkészülten felismerik ezeket az állapotokat és időben észlelve a helyzetet, ők elkezdenek dogozni a megoldáson a válás és szakítás helyett, aminek az eredménye a továbbfolytatódó örömteli és kiegyensúlyozott kapcsolat lesz.

2022. jan. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
5%

♥️ Figyú haver, mondom a tutit ! Költözzetek szét ! De ne váljatok el !

✅ Csak ne legyetek egymás nyakán. Mert besokaltok, egymás agyára mentek...

✅ Muszáj kicsit külön aludni - de napi szinten látogatjátok egymást, mint kezdetben amikor randiztatok. És ha úgy érzed, hogy veszekedés közeli állapotba kerülnétek, eljössz !

✅ Ha ott maradsz, folyamatos lesz a veszekedés ! De evvel folyamat kontrollálni lehet, lesz időtök átértékelni a dolgot és időt adni a kapcsolatotokra. Mert ha nem változtatok a helyzeten, és folyamat együtt lesztek - megadva a lehetőséget az újabb veszekedésre.

❌ AKKOR BARÁTOM - EBBŐL VÁLÁS LESZ !

2022. jan. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A pártarapeuták akkor tartanak menthetetlennek egy kapcsolatot, ha nem tudnak a felek a közös emlékeken nosztalgiázni. Addig, ha mindkét fél akarja, akkor - elvileg - menthető.


Az előző hozzászóló alapvetően értelmeset írt (mondjuk a linkelt cikkek egy része érdekes forrásból származik, nem nyitottam meg mindet, de tényleg a férfihang(?)). Nagyon sok munka van vele. Én a jól működő házasság 7 alapelve című könyvet javasolnám vonalvezetőnek vagy egy hasonló könyvet.

2022. jan. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
7-es voltam, bocs kettővel előttem
2022. jan. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%
Ha 3 év után(ami nem sok idő) ,ilyen szinten veszekedtek,akkor te mit vársz ettől a kapcsolattol?Mi lesz később?Leszúrjátok egymást?Viták mindenhol vannak,de nem mindegy milyen szintű és hogy min mennek a viták?Ha apróságokon,az már régen rossz.Valamiért kihozzátok egymásból a legrosszabbat és ez nem jó.Ez csak úgy tudna vissza fordulni,ha értelmesen leülnétek és meg beszélnétek a problémáitokat.Ha mindketten tesztek ezért a kapcsolatért.DE!még akkor sem biztos hogy sikerül,vagy ha sikerül ,lehet csak ideig,óráig tart majd.Én meg merem kockáztatni,hogy ez a kapcsolat 95%-ék hogy zátonyra fog futni.Ha jót akarsz minnél hamarabb csinálj valamit,ne járj úgy mint én....10 évig vártam a csodára,majd csak szakítás lett.Bárcsak hamarabb léptem volna!!
2022. jan. 31. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%

"Korábban én ilyet még senkinél/-vel nem tapasztaltam."

Nem illetek össze sajnos.

2022. jan. 31. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!