Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért olyan nagy baj, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan nagy baj, hogy a saját lakás érdekében a hitel önrészére sporolok 18 éves korom óta?

Figyelt kérdés

18 évesen leérettségiztem egyetemre kerültem és kollégiumban éltem.

Szüleim anyagilag nem tudtak támogatni, így saját magamat tartottam el. A lehető legolcsobban oldottam meg az étkezést.

Tanulmányi és szociális ösztöndíjak volt az egyetlen bevételi forrásom 2 évig. Mégis tudtam félre tenni pár ezer Ft-ot havonta.

A fenti bevételi források mellett elkezdtem diákként dolgozni heti 20-35 órában.

Hiába nőtt a jövedelmem nem nőtt az életszínvonalam. Spóroltam az élelmiszeren, viszont igényesen öltözködtem (kizárólag turkálóból). Szóval igényes voltam magamra, de nem vittem túlzásba.

Szórakozni ritkán jártam, volt rá egy minimális havi keretem.

Pontos költségvetésem volt és könnyedén lemondtam a dolgokról ha drágának éreztem.


Amire a mesterdiplomát is megszereztem 6,5 milliós sporólt pénzem volt. A cél az volt, hogy majd veszek magamnak egy kis lakást Budapesten, de még mindig kevés volt hozzá az önrész.


Egyetem után albérletbe költöztem párommal (ő szórta a pénzt amig meg nem ismert). A kezdő fizetésem nt-ban nagyobb mint a szüleim összbevétele.


Háztatárt tekintve is ott fogtam a pénzt ahol lehetet (takaritószer csak olyan amit én készítek, 19 fok télen is elég, az akció/leértékelt termékeket vadásztam).


Félév alatt további 1.000.000 Ft-tal növekedett a megtakarításom.


Mindent a lakáscélnak rendelek alá. Mégis sokan megjegyzik, hogy magamra is költhetnék és élményeket szerezhetnék (ingyenes programok nekem elegek, nem vágyok utazásra)

De akkor csúszik a lakás, és az albérlet egy pénzégető.


Mi a véleményetek?



2022. febr. 16. 15:23
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Bocsánat az kimaradt, hogy a fenti sporolási szokáseim miatt a párkapcsolatomban is feszültség van.
2022. febr. 16. 15:24
 2/34 Noren1989 ***** válasza:
85%
Szerintem ezzel semmi gond, viszont a párodnak úgy tűnhet, hogy szűkölködsz.
2022. febr. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
50%
Ez nem elet igy. Én ezért nem kezdek csoro pasival. Engem pl. zavarna a 19 fok. A 24et szererem...
2022. febr. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
97%
Dicséretes, hogy ilyen komolyan dolgozol a célodért, de eközben elmegy melletted az élet. Nyilván nem vagyunk egyformák, de az én lelkemnek szüksége van a feltöltődésre, imádok utazni, bejárni a világot (egyik életcélom), minőségi ételeket enni, kényelmesen élni, nem fagyoskodni stb. Idén lett volna lehetőségünk lakást venni a párommal, de mi azért nem vágtunk bele, mert féltünk, hogy a törlesztő fizetése miatt le kell mondanunk az élet élvezetéről. Nekem már rögeszmés, merev amit te csinálsz, ráadásul borzasztóan unalmas élet lenne, ahol mindig mindenen spórolni kell és ennek kell alárendelni mindent. Mert ha meglesz az önerő, akkor még a hitelt kell fizetni évekig. Akkor még azért nem lesznek élmények. Egy szó mint 100, mindannyian mások vagyunk, mások a prioritások, amennyiben neked és a párodnak megfelel így, le kell tojni, hogy más mit szól hozzá
2022. febr. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
5%
3, remélem, a csupasz valagadon kívül mást is teszel a kapcsolatba.
2022. febr. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Nekem igazából inkább csak furcsa a sztori, milyen szak az ahol van időd 20-35 órában dolgozni, mellette eleget tanulsz az ösztöndíjhoz is? :D Ráadásul annyit keresel, hogy havi 100K-t félre is tudsz rakni, ez fura. Én is melóztam egyetem mellett, a szüleim is támogattak valamennyivel, de így is épp elég pénzem volt ahhoz hogy ne haljak éhen..


Na mindegy, igazából sokan szerintem arra gondolnak, hogy a legszebb éveid elmennek leakciózott parizerek vadászatával... ha összejön az önerő, akkor jön további több évtizednyi törlesztő, szóval úgy tűnik hiába nem keresel rosszul, nyomorogni fogsz még jó sok ideig. Nem mindenki akar így élni.

2022. febr. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Ismertem ilyen srácot, még újságcikk is volt az életéről.


Intézetben nőt fel, 18 éves korától dolgozott, kórházi lóti -futi volt, és egy budai lakásra spórolt.

Meg is lett neki. Jó környéken.

De B+, közben 4X éves lett. Sosem nyaralt, sosem volt csaja, sosem volt egy jobb ruhája/cipője, alap szinten költött kajára is.


Megérte? Mert valóban JÓ hely, Bp. 2. kerület, Hűvösvölgy. De majd 30 éve ráment.


Neked megéri? NEKEM, nem érné meg.

2022. febr. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
ezzel csak egy baj van hogy kevesebbet tudsz megspórolni egy év alatt mint amennyivel nőt az az összeg amire szükséged lenne :D ezerszer jobban jártál volna ha pl barátnőd felvett volna egy személyi kölcsönt ami kell még az önerőhöz és megvenni a lakást de amit te csinálsz az nem túl okos dolog a mostani emelkedő lakás és kamat környezetben
2022. febr. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
85%

A kérdező lehet a nő szerintem.


AMúgy jól csinálod, de néha kell egy kis lazulás. Évente egy nyaralás, ha nem is messze, a közeli tengerpartra. Egy életed van neked is.

2022. febr. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Embere válogatja. Vannak akik bírják ezt a nyomorgó életmódot, vannak akik nem. Meg az is kérdés, hogy hosszútávon milyen hatásai lesznek például az elégtelen étkezésnek. Nem csak mennyiségi, hanem minőségi éhezés is létezik, amikor a szervezet nem kapja meg a szükséges tápanyagokat. Persze egy fiatalt ez kevésbé visel meg, de kialakulhatnak hiánybetegségek. Vagy pl most nem költesz fogorvosra, mert csak egy kis lyuk, nem is fáj, de pár év múlva meg lehet többszázezer forintért kell majd implantáltatnod. Ilyesmiket is érdemes átgondolni.

Továbbá hol tartod a pénzed? Ha csak egy sima folyószámlán pihen, akkor inflálódik el a francba se perc alatt. Igaz nem költötted el, mégsem ér már annyit.

És igen, amit írtak már, elmegy melletted az élet. A fiatalságod soha nem fogod visszakapni.

2022. febr. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!