Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tanácsadás mint lehetőség?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tanácsadás mint lehetőség?

Figyelt kérdés

Két éve vagyunk együtt. Megcsalás nem történt. Volt nyomulós ex barátnő, aki legjobb barátként volt jelen, anya, aki nem engedte el a gyerekét, mocskolódott, kevert a háttérben. Párom semmit nem rendezett, nem állt ki mellettem. A beszélgetéseink az idők során változtak. Az elején "engedjük el, nem akarok beszélni róla", vagy inkább órákig csendben ül, de meg nem szólalból- az lett, hogy meghallgat, -beszél is róla, magában valamennyire dolgozik, hogy őszintén -beszélgessünk a múltban történtekről, nyitott is rá, bármikor hozom fel. Ő is rendbe szeretné hozni a kapcsolatunkat.

A hétköznapokban mindig jól kijöttünk, csak ha bejött kívülről bárki az ő oldaláról, nem tudta kezelni a dolgokat, egymással se tudtuk lekommunikálni.

Most ott tartunk, hogy a családja végre kizárva, annyira, hogy engem ne érhessenek el, persze ő akkor megy amikor szeretne. Barátok nincsenek tiltva, de egyikünk sem jár el túlzottan /kevés barát, velük is nagy ritkán lehet programokat csinálni/.

Itthon nagyjából megvan a harmónia, figyelmesek vagyunk, kedvesek, előzékenyek, támogatóak, nagyon szeretjük egymást.

De akárhogy telnek a napjaink, bennem állandóan feljönnek a sérelmek, amiken átmentünk, túl sok volt. Túl sokszor nem számíthattam rá. Változott, de bennem nagyon megakadt a dolog. Ha nem foglalkozok vele, akkor azokkal álmodom, majd nem tudok aludni. Beszélünk róla egy nagyot, ami egy ideig rendbe teszi a dolgokat, de aztán kezdődik elölről.

Párterápiáról is beszéltünk, teljesen nyitott rá.

Kérlek, ha van ebben személyes tapasztalatotok ajánljatok szakembert, vagy szakember típust, aki tényleg tud segíteni a megoldásban. Pszichológus csak elvétve akad jó, én még legalábbis nem találkoztam olyannal. Anno kineziológus rengeteget segített nekem egyénileg, nem tudok róla, hogy párokat is fogadnának.

Vagy módszereket, amik segítenek abban, hogy egymás között hogyan tudnánk ezt jól lekommunikálni, hogy valóban feloldhassuk és ne csak múlthánytorgtás legyen belőle.

Anno pl találtam egy kérdést, ami előrébb vihetett volna

"Legközelebb hogyan kezelnél egy hasonló szituációt?"

- Ilyen és ehhez hasonló jó kérdések is érdekelnek.



2022. febr. 18. 09:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Nehéz olyan tanácsot adni,ami mindenkinek beválik.

Ami néha segít,az az ha mások tapasztalataiból hasznos ötleteket tudsz meríteni a magad számára.

Egy válással a hátam mögött bizonyára nem én vagyok a legjobb párkapcsolati szakember.

Ugyanakkor az ismertebb lélekbúvárok között is alig találni olyat,aki ne járta volna meg a hadak útját.

Azért leírom mit gondolok, hátha lesz néhány dolog,ami elgondolkodtat.

Először is,azt mondanám,hogy ahol egy kétéves kapcsolat külső szakembert igényel,ott nagyon nincs mire alapozni,hogy majd óriás változás lesz.

Egy kapcsolatnak erős alap kell,rengeteg pozitív élmény,ami megerősít abban,hogy a másik a hibái ellenére is olyan, akivel akár az életed is leélnéd.

Amikor nincs meg ez az ezer szállal való kötődés,ott egy szakember sem fog tudni segíteni.

Akár párterápia, akár nem ,ha nincs meg mindkettőtökben az elszántság,hogy mindent meg akarjatok tenni,akkor fölösleges idő és pénz az ilyesmi.

Ahhoz,hogy ezt mindketten lássátok egymásban ,beszélgetés kell,sok.

Viszont ha ez működik,akkor közösen is meg tudnátok oldani a dolgokat.

Szerintem az egyik legfontosabb dolog,hogy legelőször ne a másik hibáit akard megtalálni,hanem a sajátjaidat.

Ha valamiben változtatni kell,akkor ne magadnak határozd meg az irányt,hanem az ő véleményét kérd ki.

Ennek kellene oda vissza működnie.

Olyan az írásod egyébként, mintha már elengedted volna ezt a dolgot.

Félszívvel nem fog menni.

És végül egy kérdés:

Mi az a tulajdonság a másikban,amit senki másban nem találtál meg és ami miatt úgy érzed,hogy megéri energiát és időt fektetni abba,hogy helyre hozzátok?

2022. febr. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez szerintem tipikus problema, az emberek tobbsege nem kepes meghuzni a hatarait. Nem tud nemet mondani anyukanak, havernak, fonoknek, baratnonek stb. Amikor a hatarok el vannak mosodva, vagy nem is leteznek, akkor ott az emberek ki-be jarkalnak az eletedbe. Bar nekem nem voltak ilyen szintu problemaim, de megis erdemes ezzel foglalkozni. Vannak tematikus konyvek, amik a hatarok meghuzasarol szolnak. Ha mar 1 ilyet is elolvas mar sokkal tudatosabban fog tudni reagalni az ilyen helyzetekre es sokkal jobban meg is erti, hogy miert baj, amikor nem tud hatarokat huzni.
2022. febr. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én ebbe már nem fektetnék energiát. Szerintem találsz jobbat.
2022. febr. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!