Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátom és haverjai előtti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátom és haverjai előtti bemutatkozási problémákat hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés

Amikor összefutunk, vagy képbe kerül egy egy haverja, havernője, problémáim:


1. A szia xy után gőzöm nincs mit mondjak a nekem idegen havernak. Ugyanez pl munkahelyi videochatnèl. Barátom odahívja a kollégáit, megmutatni engem, bemutatkozom es megáll a "levegő", kínos csend mindkét oldalon. Barátommal beszélgetnek tovább


2. Gyakorta megesik hogy pl ha megyünk együtt az utcán es jön szembe barátom ismerőse, megállunk, rám sem néznek, max futolag köszönnek nekem es csak a barátomat nézi vele beszélgetnek. Ez ugy rendben is lenne, csak épp ez mellett totálisan levegőnek is néznek. Szószerint. Jóhogy nem lépnek rám. Ez sért. Beszélgetésbe bekapcsolódni nem tudok mert nem rám vonatkozók.


3. Gyakorta megyünk ugy utcán, hogy nem illünk össze.

Pl barátom épp lazán melegítőben vagy bármi mert mondjuk szabin van, és nem kosztümkabát, elegancia stb(ami öregít rajtam sacc 10 évet is)mert mondjuk meloba megyek.

Ilyen esetekben meg egyenesen szégyellem is magam mikor összefutunk ismerősökkel, mert ugy nézünk ki, mintha össze se tartoznánk, meg mintha en idősebb lennék, meg mintha egy laza srácnak lenne vmi eminens pénzes "öregnője", tehát kívülről.ugy jövünk le jóformán mintha össze se illenénk, bele sem tartoznék a köreibe(szintén laza vagány srácok, nem cégvezetők vagy ilyesmi).



Egyszavakkal:

-Nem tudok meg se nyikkanni miután kimondtam a nevem. A másik sem. Ez kinos csendet szül.


-kialakul egyfajta lekezelés, levegőnek nézés az irányomba, de ez már a bunkóság határán túl(exeim haverjai pl ettól fuggetlenul azért szoltak hozzám 1-2 szót néha, fogallkoztak velem, a mostani barátom haverjai meg abszolut ignorálnak mintha ott se lennék!!)


- gyakorta szégyellem magam a barátom mellett a homlokegyenesen eltérő stílus miatt



2022. márc. 2. 11:05
 1/9 A kérdező kommentje:

*jav:

én meg koszümkabát stb

2022. márc. 2. 11:06
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Hogyha nem érdekel semmi velük kapcsolatban és ők is hasonlóképpen gondolkodnak, nem tudsz mit tenni. Kedvesen mosolyogsz míg váltanak pár szót, majd továbbálltok.


Miért vagy együtt barátoddal, ha szégyelled?

2022. márc. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Magamat szégyellem kosztümkabátban szövetkabátban laptoppal a melegítős, farmeros laza jófej barátom mellett. Nem őt.

Hanem ezt az összképet kettőnkről együtt. Mintha közünk nem lenne egymáshoz.


De erdekelnek a haverjai baratom ad roluk infot nekem négyszemközt. Ott helyben nem állhatok le faggatozni hogy ne hari te honnan ismered a barátomat, miket csináltok együtt vagy bármi.

Az idegen havernak gőzöm nincs mit mondjak.

2022. márc. 2. 11:38
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"ha megyünk együtt az utcán es jön szembe barátom ismerőse, megállunk, rám sem néznek, max futolag köszönnek nekem es csak a barátomat nézi vele beszélgetnek."

A barátodnak kéne az idegent neked bemutatnia.

Régi illemszabály, és megkönnyíti az ilyen helyzeteket.

2022. márc. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"nem illünk össze"

Ne törődj másokkal. Az egyik szabin, a másik munkába megy. És?

2022. márc. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt válasszuk szét a néha összefutunk, sziamizu haverokat meg a rendes barátokat.

A kettő baromira nem ugyanaz.


A barátaival akikkel nem csak ennyi a kontakt, szervezzetek pl egy közös kis iszogatást v ilyesmit. Ők is hozhatják a barátnőjüket ha épp van. Isztok 1-2 fröccsöt, oldódik picit a hangulat plusz jobban is lehet dumálni mint az utcán futtába. V összeülni pl társasozni. Az ilyesmi összehozza az embereket.


Az utcán random összetalálkozó ismerősökkel/távoli haverokkal meg ne nagyon foglalkozz. Dumálnak egy pár percet és kész, mindenki megy a dolgára.


Illetve szerintem kicsit túlagyalod. Ők is csak emberek, nyugodtam beszélgess mindenkivel ha olyan a szitu. Mondom ezt inkább összeröffenésekkor lehet.


Ne érdekeljen ki mit gondol, ha te elegansan ő meg melegítőbe. Kit érdekel mit gondolnak? Mit számít? Semmit.

Legyél picit lazább.

2022. márc. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Túlgondolod!

Munkahelyi chat-nél annyi a dolgod, hogy jelezd, hogy ott vagy a köszönéssel, egyáltalán nem cél beszélgetni velük, utcán haverokkal ugyanez, nem ismered őket, kedvesen mosolyogsz, és a 3 mondatuk után elbúcsúzol. Akkor tudsz majd beszélgetni velük, ha megismered őket, ehhez időt kellene együtt tölteni. Mond meg a párodnak, hogy szívesen megismernéd a barátait.

A ruhád külön érdekes, ha 10 évvel idősebbnek nézel ki rosszul öltözöl, egy elegáns ruha nem öregít feltétlenül, a pasid meg melegítőben nagyon ciki, akkor is, ha az márkás. Az, hogy az öltözködési stílusotok eltérő, az ne zavarjon azért, mert más mit lát kívülről, az, hogy összeilletek -e nem ezen múlik.

2022. márc. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Remélem tisztában vagy vele, hogy SENKI le se sz*rja, hogy hogy vagytok felöltözve meg kezd el azon agyalni, hogy összeilletek-e.
2022. márc. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kell velük ilyenkor elbeszélgetni. Hívjátok át őket, menjetek el valami programra, ott lehet ismerkedni, nem az utcán meg videochaten.
2022. márc. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!