Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy kezeljük, hogy én szerete...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kezeljük, hogy én szeretek ünnepelni, párom pedig minden jeles napot hanyagolni szeretne?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Párom az ünnepnapokon mindig máshova szeretne menni, többnyire haverokkal nélkülem. Legyen szó karácsonyról, augusztus 20-ról, húsvétról stb. Egyedül Szentestét és szilvesztert töltjük együtt, de lehet azt is csak az én kérésemre. Tavaly konkrétan augusztus 20-án kértem hogy menjünk el valahova, erre elmondta, hogy ő haverozni szeretne és maradjak itthon mert jobb lesz kis különlét. Borzasztóan rosszul esett. Karácsonykor is Szenteste után fogta magát és otthagyott, pedig meg volt beszélve hogy először az én szüleimnél karácsonyozunk majd az övéinél. Tudom hogy a családja elég hidegen áll minden ünnephez, konkrétan karácsonyfát sem állítanak, szülinapokkor sincs se torta, se semmi. Nálunk pedig mindig összejött a család, számomra karácsony is különleges, a húsvét is. Párom családja szerint minden ilyen ünnep csak képmutatás hisz máskor is kell szeretni egymást. Soha nem állítottam az ellenkezőjét, de nálunk mindig különleges volt ha valami jeles nap alkalmából összejött a család, így nekem fura hogy ennyire ridegen kezelik. Az anyukája szerint mindig az ajándékok a fontosak ezért nem tartanak semmit sem. Szerintem pedig a családi együttlét és az hogy olyankor kizökkensz a hétköznapokból. Mindegy a lényeg hogy mindketten másban nőttünk fel és nehéz ezt összehozni. Szerintetek mi lehet a megoldás?


2022. márc. 6. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Exem apja meg én mindig a konyhába beszélgettünk a tömegiszonyunkról xdd
2022. márc. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Az első mondat nekem önmagában szakító ok, szóval nem tudom mit csináljatok. Ez a kapcsolat a szememben szánalmas és komolytalan. 15 évesen még menő a haverokkal lógni, de mikor meg van számlálva a szabadnapjaid száma egy évben, ki az a szánalmas takony, aki a haverjai picsájába bújik nonstop ahelyett, hogy azzal csinálna közös programot, akivel állítólag közös életet tervez? 😂
2022. márc. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján számomra nehéz elképzelni, hogy az ünnepeket leszámítva harmonikus párkapcsolatban éltek, a párodat érdeklik az érzelmi szükségleteid, nyitott a kölcsönös kompromisszumokra olyan kérdésekben, amikben nem értetek egyet, stb.


A hétköznapokban mennyire sikerül minőségi időt együtt töltenetek, közös programokat kettesben, amellett, hogy barátokkal, barátnőkkel is vannak külön programjaitok?

2022. márc. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt írod, a párod családja szerint mindennap kell szeretni egymást, nem csak az ünnepekkor. Akkor hogy is van az, hogy a párod egyik nap sem viselkedik úgy ezek közül, mintha szeretne ?🧐
2022. márc. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak az ünnepekkor van ez, máskor, a hétköznapokon rendben van minden, ezért is írtam, hogy szerintem azzal van összefüggésben, hogy a jeles napokat nem szereti. Mondta is, hogy mennyire furcsa neki, hogy állítanak a szüleim karácsonyfát, és akárhány idős is vagyok a nagymamám még mindig ad mikulás csomagot, a pároméknál ilyen nincs. Konkrétan olyan mintha az ünnepekkor bekattanna nála valami, és még gondolni sem akarna rá. A legrosszabb, hogy próbáltam vele erről beszélni, de mindig elintézi annyival, hogy ő nem szereti az ünnepeket és kész. Ezért valami komprumisszumos megoldást szeretnék, vagy valami olyat ami enyhítheti nála ezt. Plusz infó, és tuti van hozzá köze, hogy az apja, szinte minden ünnepkor máshol van, de ő szilveszterkor is elutazik, egyedül hagyva párom anyukáját, viszont ezzel tényleg nem tudunk mit tenni, főleg mivel párom egész életében ezt látta otthon.
2022. márc. 6. 21:20
 6/7 A kérdező kommentje:

4-es:


De úgy viselkedik, egészen addig amíg nem szeretném azt a jeles napot valahogy megünnepelni, mert utána vége mindennek. Nem mondom, hogy teljesen köti az ebet a karóhoz, mert karácsonyfánk legalább volt, és segített kicsit díszíteni, meg szilveszterkor is koccintottunk egy kis pezsgővel, de pl a szüleimhez már nem akart lejönni karácsonyozni, és én szerettem volna szilveszterkor kicsit feldíszíteni a lakást szerpentinnel, amit szintén nem akart, és tüzijátékot se néztünk, pedig nálunk régen ez nagy hagyomány volt. Egyszer mondta a párom, hogy a karácsonyt azért sem szereti, mert gyerekként akármit kért a szülei mindig mást vettek neki és ez teljesen elkedvtelenítette. Manapság pedig már tényleg semmi nincs náluk, minden ünnep olyan mint egy sima hétköznap.

2022. márc. 6. 21:28
 7/7 A kérdező kommentje:
Azért is szeretném ha valahogy rendezni tudnám vele ezt az ünnepes dolgot, mert ha lesznek gyerekeink én szeretném azt ha hinnének a Jézuskában meg a Télapóban és a Húsvéti Nyusziban, és nem szeretném ha úgy nőnének fel, hogy nem tapasztalják meg azt amit én gyerekként átéltem, azt a varázslatos várakozást, a Télapónak írt levelet, a húsvéti tojásokat, és a Szenteste hangulatát. Szeretném ha mindezt a párom is átérezné valamennyire, hiába felnőtt már.
2022. márc. 6. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!