Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit lehet kezdeni egy olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet kezdeni egy olyan férfival, aki csak kérésre segít be az otthoni dolgokban, de magától nem tesz semmit?

Figyelt kérdés

2 kisgyerekkel vagyok itthon, az egész napom pakolásból, takarításból, mosásból áll, reggel kezdődik minden elölről. Széthagyja a szennyes edényeket, a használt zsepiket, a kajamaradékot, a szennyes ruhákat. Ha felgyűlik a házimunka, akkor is megvár engem, mert a férjem magától semmit nem csinál. Ha kérem, hogy ezt vagy azt csinálja meg, akkor többnyire megteszi (van, mikor "elfelejtődik", vagy "későn aludtak el a gyerekek, és már nem akartam zajongani" vagy elalszik szimplán), de sosem nézi magától, hogy hol van elmaradás (pl kimosott ruhák elrakása, vagy gyerekjátékok összeszedése), és meg sem kérdezi, hogy mit tudna segíteni. Oké, kora reggel megy el itthonról dolgozni, és 6-fél 7 körül ér haza, utána elvan a gyerekekkel, úgyhogy tudom, hogy ő is fáradt, de nekem meg non stop a teendőkkel kell foglalkoznom, és sokszor egy szusszanásnyi időm sincs. Volt, hogy a fél kanapéra nem lehetett leülni a halom cucc miatt, és mikor célzólag megkérdeztem, hogy őt nem zavarja-e a kupleráj, akkor azt válaszolta, hogy de, de nem állt neki pakolni...

Kezdek nagyon belefáradni az egészbe. Már többször beszéltünk erről, mindig megígéri, hogy majd többet segít, de sosem történik semmi. Ha panaszkodom néha, akkor van, hogy mondja, hogy bárcsak tudna segíteni, vagy megkérdezi, hogyan segíthetne, de aztán ha szóvá teszem, hogy ezt vagy azt megtehetné, akkor vagy veszekedés lesz a vége (mondván, hogy márpedig ő segít), vagy valahogy komolytalan lesz az egész. Pár hónapja meg lett beszélve, hogy milyen házimunka kinek a feladata, de azóta sem történt semmi, zömében mindent én csinálok. Ha megkérem valamire, megcsinálja, de én már unom a kuncsorgást. Nem kérnem kéne szerintem, hanem neki, mint társként, itt lakóként magától kivenni a részét.

Kaját is mindig én készítek este, és néha cikinek érzem, ha annyira összecsapnak fölöttem a hullámok, hogy meg kell kérnem arra ,hogy vágjon magának a kenyérből...

Most még oké (illetve nem oké, de jobban elnézem), mivel én vagyok itthon a gyerekekkel, de majd lesz, hogy visszamegyek én is dolgozni, és félek, hogy akkor is rajtam marad minden...

Az nem opció, hogy hagyjam felgyűlni a dolgokat, és majd hátha megcsinálja, mert nem. Volt, hogy 3 hétig állt a mosogatóban 1-2 dolog, mert a mosogatógépbe nem lehetett berakni, nekem meg nem volt annyi időm, este pedig energiám minden más mellett, hogy fél órát még mosogassak. De ez leginkább csak szemléltető példa, hogy mennyire 💩ik a teendőkre.

Minden egyebet is én intézek, ha tudok, igyekszem tehermentesíteni (plusz így tuti nem lesz halogatva, elfelejtve az elintéznivaló, főleg, ha fontos), akár a 2 gyerekkel együtt megyek el vmiért, ha napközben kell intézni, de én ezt nem kapom vissza az itthoni dolgokban. Sokszor emiatt már eléggé nyomottnak is érzem magam, néha a sírás kerülget.

Szerintetek mit lehet (ha lehet) ezzel a helyzettel kezdeni? Vagy valóban csak az én dolgom lenne, és túlzás elvárni a mindennapi segítséget úgy, hogy dolgozni jár?



2022. ápr. 27. 00:23
1 2 3 4 5 6
 1/60 A kérdező kommentje:
Máshol ez hogy működik, milyen a munkamegosztás a családon belül?
2022. ápr. 27. 00:26
 2/60 anonim ***** válasza:
79%
Ez a házasság és két gyerek előtt nem tűnt fel?
2022. ápr. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
78%

Szólj az anyjának. Hacsak nem szörnyű a kapcsolatotok, akkor kérhetsz tőle segítséget, hogy együtt elbeszélgessetek a férjeddel, hogy ideje felnőttként viselkedni.

De full komolyan; minél nagyobb súlya van annak ahogy megmondod neki hogy mit vársz, annál nagyobb eséllyel fog megváltozni, márpedig ha gyerekként viselkedik, akkor a legjobb hozni a mamát.

2022. ápr. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 A kérdező kommentje:

Nyilván akkor is mentek a "harcok", meg az ígéretés, de közel nem volt ennyi teendő (nem volt gyerek, nem volt saját ház, kert, sokkal több időnk volt, stb), így nem tűnt fel, hogy mennyi feladat gyűlik fel.

Számomra persze ez nem válóok, de meglehetősen lélekromboló a jelenlegi helyzet, és megoldási tanácsok érdekelnének.

2022. ápr. 27. 00:55
 5/60 A kérdező kommentje:
3# gondoltam erre, de sajnos náluk is ő csinál mindent egyedül, így nem hiszem, hogy érdemben segítene a helyzeten.
2022. ápr. 27. 00:58
 6/60 anonim ***** válasza:
14%
Otthon vagy egész nap egyedül. Ez nem olyan sok amit meg kell csinálni. Max 1-2 óra naponta. Jobb mint munkában lenni egész nap .
2022. ápr. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
92%

Bocs, de a ti kapcsolatokban nem a házimunka megosztása a fő bibi. Hanem az érzelmi eltávolodás. Szerinted ha nem lenne a két kicsi akkor együtt lennétek még?

Keressetek fel egy jó párterapot, mert az út ami sehova sem vezet csak vitákhoz, feszültségekhez. Talán még meg tud menteni a kapcsolatotokból valamit mielőtt teljesen elmérgesedne a helyzet.

2022. ápr. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 A kérdező kommentje:

#6 gyerekek mellett az az 1-2 óra teendő elhúzódik egész napra. Hidd el, sokszor inkább lennék újra a munkahelyen...

A fő probléma leginkább az, hogy az alapvető dolgokat nem teszi meg sokszor még saját maga után sem, ezzel plusz munkát generál nekem (a szennyest nem a szennyesbe teszi be, hanem a kanapén hagyja, akár tiszta ruhákkal együtt, hogy még válogathassam is. Kajamaradékot az asztalon hagyja, üres joghurtos poharat a pulton, stb, ezeket mind egy mozdulattal elintézhetné maga után akkor, mikor amúgy is a kezében van, ehelyett nekem kell plusz körökben).

2022. ápr. 27. 01:21
 9/60 anonim ***** válasza:
100%
#8 a fő probléma "már nem figyelsz rám / csak én csinálom a házimunkát" / "megcsinálhatnád / nem az én dolgom lenne" stb. a másik iránti tolerancia elvesztése. Aminek az oka az érzelmi, kötődési deficit. Ami most köztetek van ennek az eredménye, csak a felszín.
2022. ápr. 27. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 A kérdező kommentje:
#7 én is gondoltam erre, de annyira hullámzó az egész. Van, amikor csak ennyi a probléma, de vannak időszakok, mikor más konfliktus is bekerül. Alapjáraton nagyon jól megvagyunk, de ha kicsit is "szorul a hurok" valamilyen téren (nehezebb a gyerekekkel, valami családi összezördülés van), akkor el tud mérgesedni a helyzet néha kettőnk között.
2022. ápr. 27. 01:24
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!