Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom indulatkezelési problémá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom indulatkezelési problémákkal, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Úgy érzem egyre rosszabb a helyzet. Azt tudom, hogy már hónapok óta tart, sőt talán már az elején látszott,hogy lobbanékonyabb természet, de kisebb jeleknek nem tulajdonítottam akkora figyelmet, illetve megbocsátó voltam. Viszont van egy pont,amihez most elérkeztem, hogy már nehezen viselem, mert egyre rosszabb. Ő rá fogja a stresszes időszakra, ami most körül vesz minket, de ez akkor sem állapot. Elég neki egy kis apró dolog, hogy kitörjön. Ilyenkor nagyon csúnyán beszél velem, mindennek elhord, szavakkal bántalmaz. Gyerek előtt is. Képes kiabálni hosszú ideig. Az sem zavarja, ha épp este van és más alszik. Van, hogy nem lehet vele egy konfliktust megbeszélni normálisan. Nem csak zárt ajtók közt, hanem mások közelében is képes kiabálni, megalázóan viselkedni velem. Mindig azzal mentegetőzik, hogy nem csak velem ilyen. Már azért is sokszor dührohamot kap, ha éppen nem akarok együttlétet. Néha úgy érzem, mintha nem lennénk egyenrangú felek, inkabb egy robotnak kéne lennem, aki hallgasson és ne sírjon és csinálja, amit mondanak. Nagyon nehezen viselem már a bántást, a kiabálást, az egész helyzetet, így legtöbbször egy idő után nem bírom ki, egyszerűen sírva fakadok, de akkor ő fogja magát és bánt ezért is, gúnyol, piszkál. Eddig volt, hogy a fejét ütötte, falba, telefonba belecsapott, újabban már jön egy kitörése és öngyilkossággal is fenyegetőzik, kést vesz elő. Elvileg volt régen egy öngyilkossági kísérlete. Nem akarom magában sem kárt tegyen, csak a gond az, hogy kezdek attól félni, ha nem uralkodik magán és nem kezeli, esetleg veszélyezteti a testi épségem. És nem csak a testi épségem, hanem lelkiekben is. Nem akarok roncs lenni. Mindenért engem hibaztat, én vagyok a bűnbak. Nem akarok ilyen családi légkört, nem akarom, hogy a gyermekünk sérüljön, de mégis hogy tudnék neki segíteni? Már mondtam neki a pszichológust is, egyelőre nem úgy tűnik, hogy vállalná. Bocsánatot kér, aztán újra folytatódik. Mindenesetre próbálkozok még ezt sulykolni. De mit tehetnék még? Borzasztó látni, ahogy romba dől minden, a család, a közös jövő. Ha volt már valaki hasonló szituációban, szívesen fogadom a történetét hogyan alakult, mi lett a vége. Köszönöm.

#indulatkezeles
2022. máj. 1. 14:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
25%

Nekem sikerült egy hasonló módon dühöngő férfit lecsillapítanom (ismerőst.) Jó ideje béke és nyugalom van közöttünk.


a titok nyitja azt volt, hogy megneveztem az esetleges érzéseit és ELTALÁLTAM! (Nagyon boldog voltam akkor...)

2022. máj. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Te semmit. Neki kell tenni.


Viszont jobban jársz, ha inkább mást keresel.

2022. máj. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer merné rám emelni a hangját egy pasi, soha többet nem látna. Mégis hogy merészeli? És ezt egy nő miért tűri?
2022. máj. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
0%
3: azért tűri, mert magas és helyes a pasi
2022. máj. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

1-es Hasonlóan próbáltam már én is. Ha mondjuk elkezdem mondani, hogy: “tudom csalódott vagy, ezt vagy azt érzed, nyugodj meg“ stb. akkor az valamit talán számít. Viszont nem mindig kivitelezhető, mert minden békát nem tud lenyelni az ember, főleg ha állandósul ez a probléma. Vagy épp jelzőkkel is illetnek. Meg a másiknak is észre kéne vennie az én érzéseim.


2-es Igen, rajta múlna a változtatás. Legjobb lenne egy szakember segítsége is, de senkit nem lehet kényszeríteni. Próbálok hatást gyakorolni rá, hogy nem jó, amit csinál.


3-as Igazad van. Érdekes, hogy ezt valóban eltűrik nők, köztük én is. Nekem lehet azért is volt oly természetes,mert édesapám is kiabálós, dühöngő ember, gyerekként sokszor üvöltött velem. Sőt még édesanyám is.

2022. máj. 1. 14:30
 6/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2022. máj. 1. 14:31
 7/24 anonim ***** válasza:
55%

Tudom jön a sok lepontozás, de nekem a valláshoz közelebb kerülés segített kezelni az indulataim.

Gyakran hallgatok katolikus műsorokat, járok misére.

A pszichológus is lehet hogy segít, de neki is akarnia kell.

F30

2022. máj. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%

Hú, eléggé felkavart az, amit leírtál.


Én holnap adom be a keresetet, többek között ugyanezen okok miatt...


NEm rossz ember a férjem, de ezek miatt képtelen vagyok társként tekinteni rá.


Pedig volt itt, aki azt írta, hogy úgysem merem meglépni.


Neked kell tudnod, mi fér bele, bár átérzem kicsit a helyzetet.


Kitartást!

2022. máj. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
7%
8: képbe jött egy helyesebb pasi, mi?
2022. máj. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

4-es Magas is, helyes is :D

Viccet félretéve, ha csak a külsőn múlna….Nyilván szeretem. Úgy veszem észre őrlődik, utólag megbánja, de nem változtat. Nem akarom feldobni az egészet, hátha van még kiút…De már a türelmem véges.


7-es Én nem pontozlak le, megy a zöld kéz:) Köszönöm neked is a választ. Ez is egy szempont. A hit nekem is sokat segít másrészről az életben. Ő mondjuk nem igazán hívő.


8-as Sajnálom :( Okkal jutottál el idáig, hogy meg tedd. Bátor vagy és erős! Kitartást, erőt és minden jót Neked is!

2022. máj. 1. 15:25
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!