Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan jelezzem finoman a páromnak, hogy a home office-al összekötött "kiruccanásnak" inkább vessünk véget?

Figyelt kérdés

Mindketten lejöttünk Siófokra több, mint 1 hétre, párom szüleinek van itt egy lakása, ami elő és utószezonban teljesen üres. Az alapvető elképzelés az volt, hogy lejövünk ide, innen dolgozunk, munka után pedig elvagyunk itt a Balaton környékén és egy kis környezetváltozással egybekötött kiruccanásunk lesz.

A probléma azonban az, hogy a munkamennyiség, az étkezési időpontok/igények, rengeteg sokminden eltér.


Neki eddig nettó 1 órát kellett kb a 3 nap alatt dolgozni, az ő home office munkája jelenleg nagyon uborkaszezon, így totális szabadsága van, míg nekem a napi 8 óra szinte teljesen be van telítve + további órák kellenének ahhoz, hogy munka mellett a tanulmányaimmal is foglalkozzak. A gond azonban az, hogy nekem elengedhetetlenül fontos lenne, hogy ne egy pici laptop monitorral dolgozzak, hanem (épp ellenkezőleg) 1, vagy akár 2 monitorral is, a munkám jellege miatt. Ezért a napból majdnem 10 óra, ami produktív időtöltéssel megy el, fejfájdítóan pocsék, mert egy kis monitoron minőségi munkavégzés nagyon nehéz, neki (szerencsére) emiatt semmilyen értelemben nem fáj a feje.


Másik, hogy én 8-kor kelek, ő pedig fél 10-kor, de mindenképp szeretne együtt reggelizni, ami egy kiadós sajtos melegszendvicses, rántottás, zöldségtálas "fullos" reggeli, ami délre van kész. Ő ezzel teljesen rendben van, én viszont reggel kb csak valami kis apróságot "ehetek", hogy a közös reggeli-ebéd, a közös vacsora, minden egyes étkezés is közös legyen. Amikor otthon vagyok, akkor én ébredés után készítem is a reggelim és a kávém, ő pedig kiskirály étkezéseket tart, rengeteg elő és utómunkával, ami miatt több órás csúszások vannak az étkezéssel. Azt is nehezteli egyébként, ha 1-nél több kávét iszom (igen, tudom).


Szóval így a munkával egybekötött vakáció elég pocsék. Ami nekem ebből lejön, hogy itt van velem szemben a nyugodt, szép Balaton, ami nagyon kellemes, de a munkámmal és a tanulásommal nem tudok normálisan haladni, mert a megszokotthoz képest harmadakkora monitorral kell beérnem. Sajnos máskor azonban nem tudtunk lejönni, neki most 2 hétig van "nyugi", utána munkahelyváltás, nyári szezon, amikor a Balatonpart egy lepratelep lesz a sok túrista miatt..


2022. máj. 11. 13:01
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a problémát. Megmondod hogy az otthoni infrastruktúra és környezet neked jobb, hatékonyabban tudsz otthonról dolgozni. Mi ezzel a gond?
2022. máj. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Fontos kiegészítés:


Azért nem jöttünk autóval, mert nincs (megelőzendő a "miért nem hoztál monitort?" kérdésre).

2022. máj. 11. 13:04
 3/36 A kérdező kommentje:
1. Az, hogy azért ez ebben a szituációban elég nehezen mondható meg "finoman". Az elkövetkezendő időszakban nem nagyon lesz lehetőségünk kiruccanni a nagyobb változások miatt, szabadságot pedig nem tudtam/akartam kivenni, mert ha kiveszek, akkor nagyobb projektek feltorlódása miatt megsokszorozódna a pótolandó munkám, én inkább a június-október közti időszakban tudok szabadságot kivenni.
2022. máj. 11. 13:06
 4/36 anonim ***** válasza:
97%

Sosem értettem ezeket a "hogyan jelezzem finoman" kérdéseket.

Mondd meg neki. Nyíltan, EMPATIKUSAN, kedvesen.

2022. máj. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
93%

#3

De miért kell finoman? Megmondod és kész. Tényleg nem értem hogy mi a problémád...

2022. máj. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Érthető és logikus, amiket mondotok, de a párom enyhén irányítási kényszerrel rendelkezik és hatalmas "guilt trip" következménye tud annak lenni, ha egy ilyesmit felhozok.
2022. máj. 11. 13:08
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy csak most tudtatok lemenni, de a te szempontodból minek...? Úgyse tudod élvezni, azon túl, hogy kinézel és látod a Balatont, de ő unatkozik nélküled, neked meg nehezebb így dolgozni. Felesleges volt szerintem lemenned.
2022. máj. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

Erre előre nem gondoltatok?

Engem már önmagában az is zavarna, hogy itt vagyok egy nyaralóban a Balaton partján, csodaszép az idő, és muszáj ott rohadnom a képernyő előtt, ahelyett, hogy mindezt élvezném. Akkor már inkább otthon ülök, legalább kevésbé fájna a szívem emiatt.

2022. máj. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Normálisan mondd el ami zavar és keressetek közösen megoldást. Miért érzed úgy, hogy nem tudsz bármit megbeszélni barátnőddel? Miért vagy vele együtt?
2022. máj. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

"hatalmas "guilt trip" következménye tud annak lenni, ha egy ilyesmit felhozok"


Hát ne hagyd magad érzelmileg zsarolni és ne légy toxikus kapcsolatban.

2022. máj. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!